הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חסרי בית
 
כמה חבל שההזדמנות שקיבלה הפועל גלבוע/גליל לשחק באירופה, פוספסה בגלל העיכוב בשיפוץ האולם הביתי בגן נר. עכשיו, כשהם הודחו ליורוקאפ, חייבת ההנהלה להתייחס לכך ברצינות גדולה יותר
מאת רם הראל | 07.10.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


הישג היסטורי והיסטרי לאלופת המדינה בכדורסל, הפועל גלבוע/גליל. לראשונה בתולדותיה, זכתה הקבוצה המאוחדת לקחת חלק ביורוליג, המפעל האירופאי הגדול ביותר בענף היבשתי, השמור לנישה עשירה של קבוצות כדורסל, ביניהן מכבי תל אביב. אולם, כמה חבל שהזכות הזו התפוגגה כלא הייתה. האשמים: מתכנני הרחבת אולם הכדורסל הביתי של הקבוצה ביישוב גן נר.

לא בטוח כי לגלבוע/גליל תהיה הזדמנות נוספת בשנים הקרובות להשתתף במפעל היורוליג. שכן, הקבוצה זכתה באליפות אחרי 17 שנים (כשעוד נקראה הפועל גליל עליון). עם זאת נראה כי אנשי הקבוצה התייחסו להשתתפותם במפעל בצורה חובבנית, מאשר בכוונה אמיתית לקדם את המועדון בזירה האירופאית. ולו רק בגלל קביעת תאריך מאוחר לפתיחת האימונים.

במועדון ידעו כי הם מועמדים לקחת חלק במוקדמות היורוליג עוד במהלך הקיץ, בתנאי שיגדילו את מספר המושבים באולמם הביתי בגן נר מ-900 ל-2,400. האישורים ניתנו והדחפורים החלו לעבוד, כשתאריך היעד הוא אמצע ספטמבר, עת יארחו את ורסאץ' הסרבית במסגרת שלב המוקדמות. אולם, במקום שהמשחק הראשון בבית ייתן דחיפה לאדומים מהגלבוע לגומלין, הוא הפך למשחק אימון, לפחות על פי כמות הצופים. ככה זה כשעקב אי סיום העבודות נאלצו אוהדי הקבוצה לנדוד מהגלבוע אל היכל נוקיה בתל אביב.

במגרש קטן האוהדים מורגשים יותר ועוזרים לקבוצה לנצח. אוהדי הפועל גלבוע/גליל
 

חבל. כי מגרש ביתי חשוב בספורט תחרותי, ומהווה יתרון על הקבוצה היריבה. על אחת כמה וכמה, אירוח משחק במגרש קטן, שם עידוד האוהדים מורגש יותר, עד כדי כך שיכול להוביל - אם לא לניצחון - לפחות להפסד בהפרש קטן. אך לא על סיבת האולם לבדה גלבוע/גליל לא המשיכה לככב בבימה המרכזית של הכדורסל האירופאי. נראה כי גם מהבחינה המקצועית לא הגיע לקבוצה לעלות לשלב הבא. כפי שטען עורך מדור הספורט ב"ישראל היום", ופרשן ערוץ הספורט, אלי סהר - "קבוצה שמתחילה את אימוניה כחודש לפני משחק רשמי ראשון כנראה שלא תנצח בו".

על אחת כמה וכמה כשהסגל של האלופה מהצפון חדש בחלקו הגדול, ובניית קבוצה לא נעשית בפרק זמן של חודש. 
גם למאמן הקבוצה, ליאור ליובין יש חלק בהדחה ובהכנות, אך גם בנקודות האור המקצועיות המעטות שהציגו חניכיו. נראה כי למרות שמדובר בעונתו הראשונה כמאמן ראשי ועוד במשחק רשמי ראשון במוקדמות היורוליג, יש לו פוטנציאל להיות מאמן טוב. אומנם, חוסר הניסיון היה משמעותי במשחק הראשון ובהחלטה לפתיחה מאוחרת של האימונים, אבל הניצחון במשחק השני מראה כי ליובין עוד יגיע רחוק. 

אפשר להגיע רחוק יותר עוד בעונה זו בליגת העל הישראלית ובמפעל היורוקאפ האירופאי, אליו הודחה הקבוצה. אך מרכיב חשוב בהצלחה העתידית הזו הוא האולם הביתי. בדיוק מה שהבינו במועדון הכדורגל של הפועל תל אביב, שם עשו את כל המאמצים כדי שאצטדיון בלומפילד יאושר והקבוצה תוכל לארח שם את משחקי ליגת האלופות ולא באצטדיון רמת גן. אך אם עבודות הרחבת האולם בגן נר לא יסתיימו, נראה כי הניגון של ספטמבר יחזור בחודשים הקרובים. מצופה שאנשי הקבוצה ייקחו את היורוקאפ קצת יותר ברצינות מאשר את היורוליג, ויחשפו את המועדון והכדורסל שבצפון, לאירופה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©