הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלצול הוא בשבילו
 
אחרי שאהוד ברק איבד את אחרון תומכיו במפלגה, אלירן מלכי מכתיר את מי שלדעתו יהיה היו"ר הבא - אופיר פינס
מאת אלירן מלכי | 07.11.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ולשר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, נמאס לראות איך מפלגת "העבודה" צוברת עובש ומעלה אבק. עיני, שניצל את העלייה הזמנית בפופולריות שלו בעקבות ההסכם שחתם יום קודם לכן עם שר האוצר, החליט שהגיעו מים עד נפש, וזה בדיוק הזמן לנער את הספינה. במשפט אחד פשוט עד כדי גאונות, הוא פתח את המירוץ להחלפת אהוד ברק כיו"ר המפלגה. "אתה שר בממשלה. מה אתה מביא פיליפינית הביתה? מה אתה, אהבל?". המשפט של עיני הוא שעון החול של ברק, והסוף שלו ידוע מראש, גם ברק יודע את זה.

למשך כמה דקות, שרי העבודה, אבישי ברוורמן ויצחק הרצוג, היו האנשים המאושרים ביותר עלי אדמות. בעיקר מכיוון שהדרך להתמודדות על ראשות המפלגה נפתחה בפניהם באופן רשמי אבל גם כי הורידה מהם את הדאגה שלברק תישאר תמיכה כלשהי בתוך במפלגה. אך זה היה רק עד אשר הצמד עיני את בן אליעזר הודיע כי לא קיים היום מישהו בתוך המפלגה שיכול להנהיג אותה, ולכן יש לחפש אנשים מבחוץ, ולא להקדים את מועד הבחירות לתפקיד היו"ר הבא. ממש כמו שבבחירות 2003 הזעיקו את עמרם מצנע לעמוד בראש המפלגה. את הבחירות הפנימיות הוא ניצח בענק, אבל ההפסד לאריאל שרון על ראשות הממשלה היה צפוי מראש.

ברק לא יכול להיות מופתע מהמהלך. הדבר היחיד שיכול להעלות אצלו תמיהה הוא למה לקח להם כל כך הרבה זמן. כידוע, ברק הוא כבר מזמן לא אותו פוליטיקאי כריזמטי שנושאים אלי מבטי הערצה, ולא אותו אחד שידע לנער מעצמו את הרפש שהצמידו לו באסון צאלים ב' ולשנות את סדר היום הציבורי. כיום, תדמיתו היא לא רק מר ביטחון אלא מר ממון, אחד ששידרג את חשבון הבנק שלו במהלך השנים שבהן היה מחוץ לפוליטיקה ועד היום מסרב לחשוף לציבור את הדוחות הכספיים שלו למרות שהגיש אותם למבקר המדינה. ברק יודע שאמון הציבור בו אבד מזמן, ועתה הגיע תורו של אמון המפלגה. המלך מת, עכשיו איפה לעזאזל המלך החדש?

גם ברק יודע שהמשפט של עיני הוא שעון החול שלו. עיני
תצלום : מתוך "אולפן שישי"

בן אליעזר יודע שאין לו מספיק כוח לרוץ לבד. הוא מצוין בתור קבלן קולות בוועדי עובדים, והפופולריות שלו גדולה בקרב המצביעים הערבים של המפלגה, אך גם הוא מבין שאם ינסה להיבחר, יהיה עלול להיות שמעון פרס החדש של "העבודה" וייתכן בכלל שמעייניו נתונים להתמודדות על תפקיד נשיא המדינה. גם עיני, עמיתו למתקפה, לא יעז לרוץ לראשות המפלגה (הוא מכחיש שירוץ, אך רבים טוענים שהוא מחכה לעיתוי הנכון) משום שיש לו יותר כרגע מדי דברים להפסיד, וטוב לו מאוד בעמדת הכוח  כיו"ר ההסתדרות.

המפלגה אובדת עצות לגבי היו"ר הבא שלה. אם זה היה תלוי בבן אליעזר, הוא היה ממנה את הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, אחד המפקדים הכי נערצים בצה"ל רגע אחרי סיום תפקידו הנוכחי. אך מועמדותו של אשכנזי אינה אפשרית כרגע בעקבות "חוק הצינון", שקובע כי לאנשי צבא שרוצים להצטרף לפוליטיקה ולהיבחר לכנסת, נדרשת תקופת צינון. תקופה זו הוארכה לשלוש שנים בעיקר בגלל ששאול מופז, הרמטכ"ל לשעבר, מונה לשר הביטחון בממשלת שרון הראשונה, דבר שעורר ביקורת רבה. כרגע נעשים ניסיונות לקצר תקופה זו לשנה וחצי.

בכל זאת, יש אדם אחד שנמצא כבר קרוב לשנה מחוץ לחיים הפוליטיים, ורק מחכה להזדמנות. אופיר פינס שהכריז על פרישה מהחיים הפוליטיים משום שחש ש"העבודה" איבדה את דרכה בהנהגתו של ברק, יכול לחמם מנועים, ללבוש שוב את החליפה, להדק את העניבה לצוואר, ולהמתין ליד הטלפון. זה רק שאלה של זמן עד שהוא יצלצל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©