הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חולים ונהנים
 
מלבד חום ורצון להיעלם, ימי מחלה מביאים איתם שפע של יתרונות. יוליה ברודסקי על החופשה הנפלאה מהשגרה
מאת יוליה גזית | 13.11.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


כשחולים מרגישים שזה הדבר הכי נורא שיכול היה לקרות לנו. אנחנו מרגישים פגיעים, חלשים ובעיקר נורא מסכנים. ותמיד, אבל תמיד, נחשוב שזה הזמן הכי לא מתאים להיות בו חולה. אבל אפשר להסתכל על המחלה בצורה אחרת, ולראות את חצי הכוס המלאה. אומנם, לא ניתן להתעלם מהרגעים שהחום משבית אתכם במיטה, ובא לכם בעיקר להיעלם אלא שבין לבין יש כמה שעות על כדורים, החום יורד ואתם מסוגלים לעשות עוד כמה דברים פרט ללרחם על עצמכם. קבלו את היתרונות בלהיות חולים.

כשהמחלה מוצדקת, היא מביאה איתה תשומת לב מרובה ודאגה יוצאת דופן לשלומכם. אנשים נוטים לדאוג לכם לדברים שאפילו אתם לא תמיד זוכרים לעשות. אתם שומעים סביבכם: "להביא לך משהו לשתות?", "להכין לך משהו טעים לאכול?" והאהוב במיוחד "לא לא, אל תקומי, אני אביא". המחלה הופכת אתכם לשחקנים במשחק "אדונים ומשרתים" למשך כמה ימים. הדאגה המוגזמת והמבורכת של האנשים סביבכם אפילו תביא עימה פטור מניקיונות. אף אמא, חבר או שותף לא יבקשו מאדם חולה להשתתף בהם.

ימי המחלה הם גם תקופה מצוינת להשלמת שעות שינה. תמיד אנחנו מתלוננים על השעות המוקדמות שהלימודים או העבודה מחייבים אותנו לקום בהן. כשחולים, לא רק מותר לנו לקום מתי שרק נרצה אלא שאנו מקבלים עידוד לישון כמה שיותר, כי הרי "הגוף צריך לנוח", ומי אנחנו שנתווכח? בין הפסקת שינה אחת לאחרת ניתן להשלים את כל הסדרות שרצינו לראות. מרתון צפייה ב"האוס", "עקרות בית נואשות" או "מד מן" יותר מאפשרי. אבל למה להסתפק בטלוויזיה? זוכרים שלפני כמה חודשים קניתם את הספר החדש של הסופר האהוב עליכם, ומאז הוא בעיקר צובר אבק על המדף בגלל תקופה לחוצה בלימודים או בעבודה?

בין הפסקת שינה אחת לאחרת ניתן להשלים את כל הסדרות שרצינו לראות
תצלום : אילת שגיא

מחלה היא גם הזדמנות מעולה לחידוש קשרים. החבר מהצבא שלא דיברתם איתו בערך מאז השחרור, הבחורה החמודה שפגשתם בטיול בחו"ל, הקולגה שעבר לעבוד במקום אחר או עוד חבר שכועס בגלל שלא היה לכם זמן להשקיע בו - זה הזמן להרים אליהם טלפון.
ניתן גם לחשוב על הדברים שאתם מפסידים בזמן שאתם חולים בבית: אתם נמנעים מלראות אנשים שאתם לא מחבבים, מפסידים באישור את ההרצאה שכל כך לא התחשק לכם לשמוע, ולא תקועים בפקקים של הבוקר. מחלה היא גם תירוץ מצוין לא להגיע לחתונה מיותרת או לדחות את המטלה שלא הספקתם.

את היומיים האחרונים של המחלה, שבהם אנו כבר לא בדיוק חולים אבל נותנים לגוף להתאושש, ניתן לראות כימים של התחדשות כללית. תעשו לעצמכם טיפול 10,000, הרי בנות, זה בערך מספר הימים שלא פינקתן את עצמכן כראוי: חידוש הלק, מסכה לפנים, סרום לשיער, אמבט לרגליים, פילינג לגוף, הסרת שיער מיותר, וכל דבר אחר שרציתן לעשות כבר מזמן. הטיפול לא דורש יותר מדי מאמץ, וגם אין צורך לצאת מהבית, אבל כשתחזרו לשיגרה לפחות תיראו טוב יותר ובריא יותר ממה שנראיתן לפני המחלה.

את הזמן הפנוי שנותר ניתן לנצל לטובת כל הדברים שדחיתם למחר או למחרתיים. העלאת תמונות לפייסבוק מהטיול לפני חודשיים, סידור הארון, זריקת דפים ומסמכים שהיו רלוונטיים לתקופה בה סיימתם את התיכון. ידעתם שצריך למחוק מספרים לא עדכניים בטלפון, לנקות את כונן המחשב מקבצים מיותרים, לעדכן את קורות החיים, ולבדוק את מצב חשבון הבנק אבל לא היה לכם זמן לעשות זאת? אז הנה, היום הזה הגיע.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. BLESS U
BLESS U 16.11.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©