הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשע מעבר לפינה
 
רותם משען חיכתה לשווא לתפנית ב"גנב עירוני", שתהפוך את סרטו של בן אפלק למעניין באמת. היא ניסתה להתנחם במשחק הטוב ובצילום המיוחד, אבל גם הם לא הצליחו, בעיניה, לגרום לו לנסוק לגבהים
מאת רותם משען | 13.11.2010
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


בוסטון על המפה
! לפחות בן אפלק היה רוצה שנחשוב כך אחרי צפייה בסרטו החדש, "גנב עירוני". ניכר בו ניסיון להמחיש לצופים את החיים הקשים בעיר, ואת הידרדרותם של בחורים צעירים לפשע מחוסר ברירה כביכול. הרי הדרך היחידה להתעשר עוברת דרך שוד בנקים.

זהו מותחן פשע
המספר על דאג (בן אפלק), בחור צעיר שאביו מרצה מאסר עולם בכלא, ושאמו התאבדה כשהיה ילד. הוא בחור מבריק ועתיר כישרון בתכנון שודים מתוחכמים של בנקים אותם הוא מבצע עם חבורת צעירים מהשכונה, הכוללת את חברו הטוב ביותר, ג'יימס (ג'רמי רנר). ועל החבורה מפקח פרגוס (פיט פוסטלווייט) גנגסטר ותיק, המשתמש בחנות פרחים להלבנת כספים ופשעים נוספים.

באחד
ממקרי השוד דאג מתאהב בקלייר (רבקה הול) מנהלת בנק שעוזרת להם לפתוח את הכספת בעל כורחה, ומפתחת טראומה בעקבות השוד. מכיוון שדאג וחבריו לבשו מסיכות בעת השוד, היא לא יכולה לזהות אותו, והוא מחליט לעקוב אחריה ולחזר אחריה. בזמן שהם פוצחים ברומן ולאחר שהוא עוזב את עולם הפשע, דאג נענה ללחץ של פרגוס להצטרף לשוד אחרון. אחרי החבורה רודף בלש אפ.בי.איי ממולח (ג'ון האם) ומשחק עימם בחתול ועכבר לכל אורכו של בסרט. כמובן שלא הכול מסתדר כמצופה, ודאג מוצא עצמו נמלט מהחוק, ומחייו שהכיר עד כה.

רומן מתפתח בין מנהלת הבנק לבין השודד שגרם לה לטראומה. בן אפלק ורבקה הול
 

בן אפלק הוא שחקן טוב ומשכנע בתפקידו הנוכחי, גם משום שהוא לא צריך לזייף מבטא, כי הוא אכן ממדינת מסצ'וסטס. זה כבר הסרט השלישי שהוא מספר סיפור על העיר הזו "סיפורו של וויל האנטינג" ו"נראתה לאחרונה", שגם אותו ביים. משחק מפתיע לטובה הוא של בלייק לייבלי המוכרת יותר כסרינה ואן דר וודסן, מהסדרה "אחת שיודעת". היא בהחלט משכנעת בתור "טראש אמריקאי" מבוסטון. ג'רמי רנר, המגלם את חברו הטוב של בן אפלק, הוכיח איכויות משחק עוד בסרטו הקודם, "מטען הכאב". גם כאן הוא משכנע ושופע אותנטיות כגנגסטר צעיר.

במהלך הסרט ציפיתי לתפנית מיוחדת ולא ברורה מאליה, אך הסרט לא נסק. העלילה נוגעת מעט וגורמת לרחם על הבחורים הצעירים בשכונה המוזנחת בבוסטון שנופלים לפשע בקלות, ובסוף נכלאים או מתים. אך המיוחד בסרט הוא הצילום ששואב להזדהות עם הדמויות באמצעות קלוז-אפים ותזזיתיות בקטעי הפעולה. אבל אין ב"גנב עירוני" משהו שתפס אותי וגרם לי לקחת ממנו חלקים איתי. העלילה לא הייתה עמוקה מספיק.

ניכר שבן אפלק ניסה בכל מאודו לעשות סרט שיצליח. הוא בחר קאסט של שחקנים טובים, תסריט עם בחור אומלל ואהבה בלתי אפשרית, אבל משהו בכל זאת היה חסר. התכנון של אפלק לא היה מספק, גם אם הוא כלל ליהוק של עצמו לתפקיד הראשי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כל כך נכון
א 14.11.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©