הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התליינים מתבקשים להמתין קצת
 
עכשיו, כשהתקשורת גוזרת את דינו של ניצב אורי בר-לב לפני שהסתיים הבירור בעניינו, אלירן מלכי מבקש שנחשוב מה יקרה אם יתברר שההאשמות אינן נכונות
מאת אלירן מלכי | 22.11.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


ב-1980, אורי בר-לב, מפקד פלוגה צעיר, יצא עם חייליו למשימה מעבר לגבולות ישראל. בחזרתו ארצה, רצה הגורל והוא נפצע קשה מאחד הממצאים שהחיילים סחבו עימם. בר-לב, רק בן 21, וכבר נחשב לנכה צה"ל כשבאותו היום איבד את רגלו. השנה חזר בר-לב ארצה לרגל התגייסות הבת שלו לצה"ל ולרגל המרוץ לתפקיד המפכ"ל שעומד להיפתח. מהפיצוץ האחרון שבר-לב נפגע ממנו הוא כבר לא ישוב לעמוד, לפחות לא דמותו הציבורית.

ברצוני ליישר את ההדורים לגבי בר-לב. במידה שאכן יתברר לבסוף כי הוא סרח והטריד מינית את שתי המתלוננות, יש להעניש אותו במלוא חומרת הדין, ואף להחמיר איתו. לא יעלה על הדעת כי נציג חוק בכיר ירשה לעצמו להתנהג בזלזול עז כלפי כבודן של נשים. איזו דוגמה הוא מהווה לשוטרים הצעירים, שחלקם גם ככה שיכורי כוח?

אך בואו נעצור רגע, רק לרגע, וננסה לקחת צעד לאחור. האם יש אפשרות שאולי בטעות, בלי כוונה, במקרה, והדברים שמופנים כלפי בר-לב אינם נכונים. כי במידה שכך, בר-לב יחווה טראומה דומה לזו מ-1980. שם הוא איבד רגל, היום הוא מאבד את דמותו הציבורית. לפחות אז זה היה מהיר, היום הדימום הוא נורא איטי, כי אין מה לעשות, התקשורת אוהבת לשחוט דמויות ציבוריות, אבל כיאה ליהודים, אנחנו עושים שחיטה כשרה, חתך בצוואר, תלייה מהרגליים, ודימום איטי דרך הצוואר ועד הביוב.

ב-1980 הוא איבד רגל, היום אורי בר-לב מאבד את דמותו הציבורית
תצלום : מתוך ynet

בחודש דצמבר אשתקד, חגג האנס ארז אפרתי את מסיבת הרווקים שלו. כשחשפו לראשונה את האנס אפרתי הייתי מופתע עד מאוד לנוכח סוג האדם שעמד למשפט, והטיעונים שהושמעו נגדו. בין אפרתי לניצב בר-לב ניתן למצוא כמה סממנים דומים באישיות. התפקיד הביטחוני הרגיש, הביטחון העצמי הגבוה והאנשים שסובבים אותם. אך יש עוד משהו דומה: שניהם עברו משפט שדה בתקשורת, והוצאה להורג בצורה כשרה. אחד מהם היה מוצדק, אך האם גורלו של האחר מוצדק גם כן?

אני ממש מקווה שבר-לב לא כזה טיפש כמו שמציגים אותו בתקשורת. למרות שההאשמות הן נורא חמורות מותר לנו, ואף רצוי לדבר על היום שאחרי. מה אם יתברר כי מאחורי כל השערורייה הזו מסתתר לכאורה מישהו כמו ניצב אילן פרנקו שחומד את כסא המפכ"ל, וכבר הספיק להגיב שאין לו שום קשר להאשמות נגד בר-לב.

ניצב בר-לב עומד כעת באותה נקודה שעמד אפרתי בשעתו. החומר שממנו הם קורצו הוא זהה. אני מקווה בשביל בר לב שהתוצאה תהיה שונה, כי אם בסופו של יום התברר שבתפקיד בכיר במשטרה ממוקם לכאורה האנס בר-לב במקום ניצב בר-לב, אבוי לנו שאלו האנשים שאמורים להגן עלינו ולעקוף את החוקים, כי אם הם מתנהגים כמו חיות,  איך אנחנו אמורים להתנהג?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©