הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שחיטה לשם שיקיות
 
לירז גולדפינגר מבקשת לחשוב על ההתעללות שעוברים בעלי החיים לפני שפרוותם נלקחת למכירה בבתי האופנה
מאת לירז גולדפינגר | 25.11.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אין דבר שאני אוהבת יותר מלקנות בגדים. תחושת הצמרמורת שעוברת בכל הגוף ודפיקות הלב המהירות, כשאני רואה את הפריט הנחשק הן בלתי ניתנות להסברה. הנעליים המרשימות עם עקב הסטילטו, שמלת הקשמיר הסקסית, וחולצת הסאטן המעוצבת בניחוח שיקי להפליא, והרשימה ארוכה. כן, אני מודה, אני חולת קניות. שלא בוחלת באמצעים. ואם נודה על האמת, אין לי ממש גבולות בפריטי האופנה שאני קונה. טוב, כמעט. יש גבול חד וברור שאותו אף פעם לא אעבור (ואם זה תלוי בי גם הסובבים אותי לא יעזו לעבור אותו). פרווה. 

פרוות. איפה אני אמצא מילים כדי לתאר אותן? כשמגיע הרגע לעיצוב קולקציית החורף מעצבי העל נכנסים לפעולה. אז איך נעצב אותן השנה? אולי כמעילים, אולי עדיף בכלל ככובעים או שאולי נשות העולם יעדיפו אותן כצעיפים נעימים. מי לא אוהב אותן? דונה קארן אוהבת אותן, קוואלי מוסיף אותן למעילים שלו ושאנל מעדיפה אותן בעיקר כתיקים. כל כך מדהימות, מרשימות חמימות וכמובן, שיקיות.
 

עדיף לקנות מבית האופנה של איב סאן לורן שהחרים את תעשיית הפרוות
 

עם כל אפשרויות הפרווה שמעצבי העל מוכרים לנו, הם שוכחים לספר - איך בעצם מתנהלת תעשיית הפרוות בעולם. ואני מזדעזעת כל פעם מחדש לגלות כמה התעשייה הזאת חולנית וחסרת חמלה. ניקח לדוגמא את סין המזוהה עם תעשיית הפרוות ונחשבת ליצואנית הגדולה ביותר שלה, אולי משום שהיא בין המדינות היחידות שנותרה ללא חקיקה בעניין. והסינים, כמו סינים אמיתיים, אינם רחמנים בענייני חיות. הם מחזיקים בהן בתנאים מחפירים עד לרגע האחרון שלהן, רגע השחיטה. ואל תחשבו לרגע שהשחיטה נעשית בצורה הומנית, לא ולא.

הסינים נוהגים להמם את החיות באכזריות ולפשוט את עורן כשהן עדיין בהכרה. ההרג כשלעצמו נעשה בצורה מחרידה, והם אינם בוחלים בכלי ההרג: אלות, חוטי ברזל, מוטות מתכת, סכינים ותלייה אלה רק חלק מהאמצעים שבהם נעשה שימוש על מנת לפשוט את עורן. לעתים, אפילו מחזיקים בהם במתכוון בצפון סין הקרה על מנת שיגדלו פרווה סמיכה יותר, ללא מזון וללא מים בכלוב קטן ומלוכלך.

אני בטוחה שדונה קארן וחבריה לענף האופנה לא ממש חושבים על אותן חיות שמוחזקות בתנאים כאלה רק לצורך מכירת הפרווה שלגופן ולשם מה? לשם הצורך של נשות העולם הגדול להרגיש שיקיות ואופנתיות. אז אולי בפעם הבאה שאוהבי הקניות יזילו ריר אל מול מעיל פרוותי נוסח אירופה שנמצא בחלון הראווה או שיחשקו בפרוות שועל נעימה, שתחמם בימי החורף הקרים, עדיף פשוט לפנות לבית האופנה של גוצ'י או איב סאן לורן שהחרימו את תעשיית הפרוות, ולקנות משהו סינטטי, כי אנחנו מעדיפים את זה ככה. ואתן? איפה הגבול שלכן?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ניצול פרוות
גנט ירושלמי 26.11.2010
 
 
2. נושא חשוב
אחת 27.11.2010
 
 
3. נושא מעולה
מלי זוהר 28.11.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©