הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לסגור את הבסטה
 
חולית בלאו מציעה לסיים את "עקרות בית נואשות" בעונה השביעית שהתחילה בימים אלה, דווקא משום שהיא נראית מבטיחה
מאת חולית בלאו | 11.12.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


סדרת ה"Guilty pleasure " האהובה - "עקרות בית נואשות" חוזרת, ואיתה סוזן, ברי, לינט וגבי בעונה חדשה מלאה תככים ומזימות. כשעלתה, לא היה ברור איך סדרה שהיא סופר-סופ מובהקת (סוגה שהתפתחה מאופרות הסבון, רק מושקעת בהרבה וגדולה מהחיים) התחבבה כל כך הן על המבקרים והן על הצופים, אך כך היה. החל מהעונה הראשונה נוצר באזז מטורף, והיה ברור שהולך להיות פה להיט טלוויזיוני. היוצרים השכילו ללהק שחקניות מעולות לתפקידים הראשיים, שגרמו לנו הצופים להתאהב בהן בצורה כה מוחלטת, עד שלעתים היינו אדישים לאופייה האמיתי של העלילה.

הודות ל"yes" ולשידורים החוזרים האין סופיים שלהם, יצא לי לצפות בפעם השנייה בכל העונות, וזה לא מראה משמח במיוחד. "עקרות בית נואשות" היא דוגמה נהדרת לסדרה שהייתה צריכה לפרוש בכבוד לאחר ארבע עונות, במקום להיגרר לשבע, ועוד אחת בתכנון. יוצריה היו צריכים לדעת שהיא מיצתה את עצמה, וכך גם להשאיר לקהל טעם של עוד, וגם להישאר עם מוצר שהוא קלאסי ומנצח. זה בוודאי עדיף מאשר לסחוט עוד ועוד רק בשביל להרוויח עוד איזה מיליון או שניים, ובדרך להמאיס אותה על כולנו.

כנראה שאותה מחשבה בדיוק עלתה בראשה של הכוכבת טרי האצ'ר כשהודיעה לעולם שנמאס לה מסוזן המעצבנת, ובצעד מפתיע הגישה מכתב התפטרות למארק צ'רי, יוצר הסדרה. אז בהחלט ניתן לקרוא להאצ'ר כפויית טובה ולהזכיר לה שבלי "עקרות בית נואשות" היא בוודאי הייתה נותרת לעד פנטזיה במוחם של חנונים צעירים ששמרו לה חסד נעורים מימיה ב"לואיס וקלארק". אבל אפשר בהחלט להבין אותה. כמה מזימות עוד אפשר לרקום בלי להשתגע?

לא ברור איך, אבל היוצרים פיצחו את הנוסחה לשעבוד הצופים. "עקרות בית נואשות"
 

אז צפיתי בפרק הראשון של העונה השביעית, כדי לנסות להבין ממה האצ'ר בורחת. הבנתי שמה שלא ייאמן בסדרה הזאת, היא המהירות שבה מתמכרים אליה. כל עונה חדשה, בין אם היא מוצלחת או לא, מעניינת או משעממת - מביאה איתה הרגשה מוכרת ונוחה, הרגשה של חמימות. אתם צופים בה ומרגישים כאילו שבתם מחופשה ארוכה וסוף סוף אתה בבית. וזאת תחושה שקשה להתנגד לה. לא ברור איך, אבל יוצריה פיצחו את הנוסחה לשעבוד הצופים - ברגע שראית עונה אחת, אתה מוכרח לראות את כולן. זה פשוט כיף מדי בשביל שנוותר על זה.

הפרק הראשון, אם כן, יהיה מובן גם למי שלא ממש זוכר את אירועי העונה הקודמת, וכמו בכל פרק תחילת עונה, הוא גדוש באירועים המספקים המון מתח וסקרנות כדי שנהיה חייבים להמשיך לצפות, רק בשביל לגלות מה יהיה הסוף?!. כנראה שבדרך גם יוצריה הבינו שיש בידם סדרה די מדשדשת וזקנה במונחים של עולם הטלוויזיה, והחליטו להפיח רוח חיים על ידי גיוס שלושה שחקני חיזוק מרשימים לצוות הקבוע. האחד, חבר ישן - פול יאנג, השכן הרצחני משכבר הימים, ששב במפתיע לוויסטריה ליין הישר מן הכלא כדי לנקום בחברותינו האהובות על היחס שקיבל מהן. השנייה, חברה חדשה ומרגשת, הלא היא ונסה ויליאמס המדהימה הזכורה לנו מקריירת המוסיקה המצחיקה שלה בשנות ה-90, וכמובן מתפקיד חייה בתור וילהמינה בסדרה "בטי". 

בפרק הראשון, ויליאמס עוד תמימה וחמודה למראה, אבל ללא ספק אפשר לסמוך עליה שהיא עומדת להשליט טרור בשכונה המפורסמת. התוספת האחרונה והמפתיעה לא פחות, הוא השחקן בריאן אוסטין-גרין הזכור בתור דייוויד הציפלון מ"בוורלי הילס 90210". מסתמן שהולך להיות לו רומן לוהט עם גברת ואן דה קמפ, כזה שישכיח לכולנו את ימיו הבתוליים עם דונה מרטין היבשה.

למרות שעונות חמש ושש של הסדרה היו בינוניות ומאכזבות, נדמה שהעונה השביעית הולכת לפצות עליהן ולהחזיר אותנו לימיה היפים. ובנימה אופטימית זו, אולי אתן עצה קטנה ליוצרי הסדרה - אם צוות השחקנים מתפרק, והקהל כבר לא כל כך אוהד כבעבר, אולי זה באמת הזמן לסגור את הבסטה, ולפרוש בשיא אחרי העונה הזו שכרגע נראית מבטיחה ומוצלחת.

עקרות בית נואשות, עונה שביעית || יום ראשון 21:15 || yes Drama 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מעולה!
מיטל 13.12.2010
 
 
2. ממש יפה !
רותם 13.12.2010
 
 
3. לסגור את הבסטה
ציפי 14.12.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©