הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להיות איתו בכל דקה
 
ההתעסקות הבלתי פוסקת באבי נמני עברה מזמן את גבולות הטעם הטוב. יותם אלאלוף מראה עד כמה עסוקה עיתונות הספורט הכתובה והמשודרת בזוטות הקשורות באישיותו, במקום בכדורגל
מאת יותם אלאלוף | 20.12.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


בעיתונות הספורט בישראל מכתירים מלכים, עושים עליהום על מאמני כדורגל וכדורסל כשהקבוצות שלהן מפסידות יותר מפעם אחת, ולפעמים חוצים את גבול הטעם הטוב, ומחטטים יותר מדי. בדיוק כפי שהם עושים בשבועות האחרונים למנג'ר מכבי תל אביב בכדורגל, אבי נמני.
נמני הוא "המלך". לא, לא ציטטתי את אוהדי מכבי תל אביב משער 11 באיצטדיון בלומפילד. הוא פשוט הוכתר במהלך שלושה שבועות בלבד במוספי הספורט של העיתונות הכתובה, בשידורים הישירים של מכבי תל אביב בטלוויזיה ובתוכניות הספורט.

כשמכבי תל אביב שיחקה נגד מכבי נתניה, נראה היה ששידור המשחק היה חשוב פחות מלראות את נמני מוחא כפיים מספר רב של פעמים במהלך המשחק. גם במשחק נגד בני יהודה תל אביב ההתעסקות בפרצופו של נמני עניינה את הבמאי הרבה יותר מהמשחק עצמו. במשחק נגד מכבי פתח תקווה הקרנבל יצא משליטה. ספסל מכבי תל אביב קיבל יותר דקות מסך מהזמן ששחקני פתח תקווה היו עסוקים בהצגות תיאטרליות על הדשא.

בסוף המשחק האחרון הוטל עונש רדיוס על התל אביבים וסגירת יציעים 10 ו-11 לשני משחקים. ככה זה כשכמה פרחחים זרקו מהיציעים כוסות שתייה על שוער פתח תקווה, רובי לבקוביץ', במהלך המשחק. המסיבה לא איחרה להגיע. בתוכנית "יציע העיתונות" בערוץ ספורט +5, בפתיח דיון בנושא עונש הרדיוס שמחלק בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, נראו אוהדי מכבי תל אביב שרים שירי הלל לנמני, מקללים, ומבצעים תנועות מגונות באצבעות ידיהם, כשהקשר בין האייטם לנושא שירי ההלל שנשמעו בפתיח הוא מקרי בהחלט.

אילנה דיין הציגה את נמני כרמטכ"ל של צבא עבריינים ולא קבוצה של אוהדים
מתוך : "עובדה"

פשפוש מהיר בזיכרון מעלה כי לא מדובר בתופעה המתרחשת במהלך חודש או חודשיים אלא בהתעסקות מאסיבית של שנה וחצי, ובמילים אחרות - תקופה ארוכה מדי. רק לפני כמה חודשים שודר ב"עובדה" תחקיר לא מעמיק במיוחד בו הציגה אילנה דיין את מנג'ר הצהובים כרמטכ"ל של צבא עבריינים ולא קבוצה של אוהדים. כמו כן, כמעט מדי שבוע חברי פאנל "יציע העיתונות" - ניב רסקין, רון קופמן ושלמה שרף - דנים בנמני ובתוצאות שמשיגה מכבי תל אביב.

צביקה נעים, מישהו מכיר? אפילו עיתונאי הספורט הלא ממש מוכר הזה מ"ידיעות אחרונות" החליט להקדיש אחוז גדול מהטור שלו - על המשחק בין מכבי נתניה למכבי תל אביב - לנמני. מר נעים, מה עם לכתוב משהו על המשחק? בכל זאת שיחקו שם כדורגל 90 דקות. החגיגה לא פסחה על מדור הספורט הסאטירי של מעריב "המכתש", שם נכתב: "הבדיחות על נמני נכתבו על ידי עיתון מתחרה". עקיצה יפה, כי סביר להניח - בפרפראזה על אילנה דיין - ש"רב-אלוף נמני" כבר שלח אנשים לפגוע בכותבי הבדיחות.

אתר ספורט 5 ומוסף הספורט של "ידיעות אחרונות" הכינו את הקוראים לקראת משחקה של מכבי תל אביב נגד הפועל באר שבע בכתבות צבע מעוצבות וכתובות היטב. הנושא? ניחשתם נכון. לא ניתוחים מקצועיים של הקבוצות אלא היריבות בין נמני ומאמן באר שבע, ניר קלינגר. יריבות שהחלה בדציבלים נמוכים עוד כששיחקו יחד בשנות ה-90, המשיכה כשקלינגר אימן את נמני בקבוצה, והושיב אותו על הספסל במרבית משחקי עונת האליפות האחרונה שלה - 2002/03. היא התפוצצה כשקלינגר סילק את נמני מהקבוצה ב-13 באוגוסט 2003. תאריך שחלק גדול מהאוהדים לא ישכח לעולם. "אני ונמני זה טלנובלה", צוטט קלינגר בספורט 5. 

באתר הספורט ONE, שמקדיש יריעה רחבה בעמוד הבית לקבוצות הכדורגל הישראלי, המצב היה קצת שונה. אומנם לא חוסכים שם ביקורת מנמני, אבל ההתעסקות הגדולה בו מפתיעה יותר. נמני התראיין לאתר וביקש שאנשי קבוצות אחרות יפסיקו להתעסק בענייני קבוצתו. תוצאה של עיצוב דעת קהל תקשורתית ספורטיבית. "זה לא אתי ולא ספורטיבי", טען נמני. נראה כי גבול הטעם הטוב נחצה כבר מזמן.

משלם המשכורות במכבי תל אביב, מיטשל גולדהאר ונמני תמיד יהיו מוקדי משיכת אש ואייטם מעניין. ככה זה כשעובדים באחת הקבוצות הגדולות בישראל. אבל יצירת רעש סתמי סביב מכבי תל אביב - בין אם זה בהתעסקות הבלתי פוסקת בסוגיית האיש הקובע על ספסל מכבי תל אביב, ובין בדקות המסך הרבות שמקבל נמני במשחקים שמשודרים בשידור ישיר, כשעל הדשא הכדור בתנועה, פוגעת בערך הספורטיבי של המשחק. הגיע הזמן להפסיק את הסאגה הקרקסית הזו ולעשות עיתונות ספורט הגונה ואמינה. ובמילים אחרות, עיתונות ספורט נטולת אינטרסים. כשזה יקרה, אוהבי הספורט יקבלו כתבות ושידורים שיתעסקו בנושאים העיקריים בקבוצות הספורט שהם אוהדים. יתנו להם כבוד, יתאהבו מחדש.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©