הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טעות חוזרת
 
אלירן מלכי מציע לעמרם מצנע לא לשוב לפוליטיקה הארצית ממנה נמלט כשסכין נעוצה בגבו, רק לפני שנים ספורות
מאת אלירן מלכי | 24.12.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


האלוף עמרם מצנע השתחרר מצה"ל בשנת 93' אל החיים האזרחיים. בניגוד גמור לחשיבה הרציונלית האומרת כי אדם שהשקיע את מרבית שנותיו היפות במדינה, ירשה לעצמו לשים את הראש על איזו דיונה ולתת למוזות קצת לרעום, החליט מצנע כי ליבו עדיין פועם בו וכופה עליו להמשיך לתרום. האלוף שרק אתמול רשם על הלוח בלשכה "עד מתי" ופשט את המדים,  לבש חליפה ונבחר לראש עיריית חיפה.

תושבי חיפה לא יכלו לבקש ראש עירייה מסור  כמו שהם קיבלו. האלוף לא נח לרגע, והפך את העיר על פיה. בקדנציה הכפולה שלו  הספיק  לקדם את מערכת החינוך, ליצור אקלים עסקי למשיכת משקיעים, לבנות מרכזיים מסחריים, לסלול כבישים ולהוסיף תחנות רכבת. אין ספק כי האלוף היה על הגל בחיפה, ואף אחד לא יכול היה לעצור אותו. ההצלחה המסחררת נראתה עד תל אביב. ופה טמונה הטעות הקריטית שלו.

הטלפון בלשכת ראש עיריית חיפה צלצל. כמה מלמולים של המזכירה עם האיש בצד השני של הקו, ואחר כך העברת השיחה לחדרו של ראש העירייה. האלוף יצא אחרי כמה דקות מהחדר כשבידו ארגז קרטון עם חפציו האישיים. הוא נראה מעט נבוך בזמן שניסה להסביר למזכירתו שהוא חייב לעוף, צריכים אותו בתל אביב, המפלגה עומדת לקרוס, וכשדברים קורסים יש רק אלוף אחד שאפשר להקפיץ אותו באמצע הלילה וזה כלל לא יפריע לו.

הוא מיקם את ירוחם על כר הדשא ובתנופה מכובדת בעט אותה בכוח אל הקונצנזוס
 

הקרב בין האלוף מצנע לגנרל אריאל שרון היה מר. מצנע הובס קשות, והאויב היה אכזר ורע. אך האלוף המשיך לעמוד על רגליו. הוא אף היה ממש מאושר כשבמהלך הקרב ליוו אותו חבריו מהמפלגה. אך משהו הפריע לאלוף. הייתה לו בליטה קטנה בגב שהציקה. האלוף, שידע כי עם בריאות לא משחקים, רץ היישר אל הרופא, שבישר לו בצורה חד משמעית כי הבליטה הקטנה הייתה סכין שננעצה בו בחוזקה. האלוף הנבגד אסף את חפציו בשנית, והחליט שבכדי לעצור את הדימום הפוליטי שלו, הוא חייב לעשות זאת במקום מרוחק כמו ירוחם.

אץ רץ האלוף אל עבר עיירת הפיתוח הדרומית, וחזר לעשות חיל. הוא מיקם את ירוחם על כר הדשא, לקח תנופה מכובדת ובעט אותה בכל הכוח אל הקונצנזוס הישראלי. אין ספק שהאלוף שם את ירוחם על המפה. הוא דאג לקדם את החינוך, קידם פרויקטים לפיתוח תשתיות, בהם עיר הבה"דים המפורסמת. האלוף חזר שוב אל גדולתו, ובדרך גרף פרסים מכובדים ושלל תארי כבוד. ושוב ההיסטוריה חזרה על עצמה, ושוב טלפון התקבל בלשכה. אך הפעם מצנע יותר מבוגר, וגם הוא מבין כי אם הפעם הסכין הפוליטית תינעץ לו בגב הוא גמור.

האלוף יעשה את הדבר הנכון אם יחליט לא להגיע שוב לזירה הפוליטית הארצית, ויישאר במקום שהוא הכי טוב בו - ברשויות המוניציפליות. ניקולו מקיאוולי אמר פעם כי הטעות הפופולרית של כל שלטון מדיני היא להחליף את האמצעים במטרות. אני ממש מקווה שמצנע לא החליף את כישרונו העצום בלתקן רשויות כושלות, בחלום לחזור למקום שממנו נמלט לפני כמה שנים. כי אם כך הדבר, הרי אנו צופים בהתאבדות פוליטית בשידור חי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. למה
אהד 25.12.2010
 
 
2. סוף-סוף פוליטיקאי שפוי
יואב 25.12.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©