הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קטסטרופה מהלכת
 
דייט ראשון הוא כמו גשם בתחילת החורף. מופיע לאחר תקופה ארוכה של יובש, גורם לחיוך מטופש, ומגיע למיצוי תוך רבע שעה. אריאלה אביר על המצב שכולם אוהבים לשנוא
מאת אריאלה אביר | 26.12.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


זיכרון כזה טמון עמוק בתוכנו. אצל רובנו הוא כל כך עמוק, שאפילו חבורת כורים אנרגטיים לא יצליחו למצוא אותו. כל זה נעשה רק כדי להדחיק ולשכוח כמה שיותר מהר את הסיטואציה המביכה שאתם מכירים בשם הנפוץ דייט ראשון. שתי מילים שמאגדות בתוכן היסטוריה של סיפורים של כל כך הרבה אנשים, שאין צורך להוסיף להן נושא, נשוא, מושא ואף לא הסברים מיותרים. אמרתם דייט ראשון, אמרתם הכל.

ניתן בקלות להשוות את האירוע הזה לגשם הראשון של השנה, היורה. מחכים לו אחרי תקופה מאוד ארוכה של שרב, יובש ושעמום. כשהוא סוף כל סוף מגיע, יש לנו פרפרים בבטן וחיוך מטופש על השפתיים, אבל כעבור בערך רבע שעה אנחנו ממצים את העניין ומבינים שהגיע הזמן לחזור הביתה לפני שנידבק באיזו מחלה.

אני כמובן מכלילה, ובוודאי שישנם מספיק דייטים ראשונים שלא היו כאלו נוראים, אבל אם נודה על האמת, את רובם ניתן לקטלג תחת הכותרת קטסטרופה מהלכת שאנו מוכנים לעבור רק כי הובטח לנו שזה משתפר. וכך אנו מוצאים את עצמנו מתקלחים, לובשים בגד מהודר שבעיקר מעיד על מי שאנחנו לא, ומגיעים למקום שנקבע מראש לפגישה. במקרה הטוב היא תכלול יותר שתיקות מביכות ממשפטים מתוחכמים במקרה הרע תכלול מונולוגים ספק משעממים, ספק משעממים מאוד של צד א' שמנסה להרשים את צד ב' בכל דרך העולה על רוחו.

במקרה הטוב יהיו שתיקות מביכות, במקרה הרע מונולוגים משעממים
תצלום : sxc

היינו מצפים שבמאה ה-21, אחרי שהאדם כבר צעד על הירח, וליאונרדו דה קפריו ביקר פה פעמיים, מישהו ימציא פטנט שיציל אותנו משנים של טיפולים פסיכולוגיים בעקבות אותו דייט ראשון. דייט שנראה לצופה מהצד כמו עוד פרק משעשע של "נראה אותך", רק שבמקום שי גולדשטיין, אבי נוסבאום ועשרת אלפים שקלים, צד ב' צריך להסתפק במיץ תפוזים, מיגרנה, ותחושת הקלה שמתפשטת בכל הגוף כל פעם שהמלצרית החיננית באה לבדוק שהכל בסדר, בעודה מפזרת חיוך מנחם.

הדבר החיובי היחיד שניתן להפיק מכל אותם דייטים שנאספים לנו עם השנים (זאת אומרת, אם מתעלמים מהאפשרות הברורה, שהיא אהבה מטורפת שמגיעה וסוחפת אותנו לעננים) הוא שעות על גבי שעות של סטנד-אפ איכותי שאנו שולפים במקרה הצורך בכל אירוע חגיגי שבו חלה עלינו חובת שבירת הקרח. כי מי לא נהנה מכמה סיפורים משפילים על אנשים שהוא לא מכיר, שגורמים לנו להרגיש טוב עם עצמנו, ולתהות אם עדיף להגר לבריטניה, שם אולי צד א' עדיין יהיה אידיוט מוחלט, אבל לפחות יהיה אידיוט מוחלט עם מבטא בריטי.

עם כל זאת, יש משהו מאוד מרגש ביציאה לדייט, ואותם פרפרים שאנחנו מרגישים ב-15 הדקות הראשונות, לפעמים שווים את מה שמגיע אחריהם. וכל עוד זו הדרך היחידה שלנו להגיע אל היעד הנכסף, שהוא כמובן מציאת בן זוג מקסים ואינטליגנטי שיעמוד לצידנו באש, במים, ובעיקר כשאנחנו על מונית הכסף ומתלבטים על שם מי נקרא "סלט הקיסר". אין ספק שעדיף להעטות חיוך על הפנים, ליהנות מהרגע ובעיקר לקחת דברים יותר בקלות ובהומור.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
חן ראשון 12.01.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©