הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרידה מהסמל
 
יותם אלאלוף, אוהד שרוף של מכבי תל אביב בכדורגל, מספיד את אבי כהן, השחקן עליו שמע המון סיפורים מאז שהיה ילד
מאת יותם אלאלוף | 29.12.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


"אבי כהן נפטר", נכתב על צג הנייד שלי במסרון ברור וחד, באותיות רגילות. חבר בישר לי את הבשורה העצובה. אלוקים, חשבתי, כנראה אוהב כדורגל, כי הוא לקח את הטוב ביותר.
לא נולדתי כשאבי כהן ז"ל שיחק כדורגל, והפך להיות יותר מהיסטוריה. אבל מהיום שנולדתי, אני אוהד את מכבי תל אביב בכדורגל, הקבוצה של אבי. אני זוכר בתור ילד כשישבתי בשער 4 באצטדיון רמת גן, כשאבא שלי הניח על צווארי צעיף בצבעי צהוב וכחול. "אימא וקבוצת כדורגל לא מחליפים", אמר בחיוך, וזהו, התאהבתי. הפכתי למכביסט.

מדי שבוע, כשהיינו נוסעים למגרשים לצפות במשחק של מכבי תל אביב, וגם כשלא, נושא השיחה שלנו היה הכדורגל ושחקני הקבוצה שרצו על הדשא עוד לפני שיצאתי לאוויר העולם. בכל הסיפורים סביב שחקנים, מאמנים, דרבי ודאבלים, בלט אחד מעל כולם "אבי כהן ליברפול" היה שמו. שמעתי על בלם אמיתי, חזק, קר רוח, שחקן כדורגל משכמו ומעלה. שמעתי על מנהיג, ויותר מכל על שער ענק שכבש בבעיטה מהאוויר בדרבי תל אביבי בעונת 1978/79. שער שגרם לעשרות אלפי אוהדי מכבי תל אביב לחגוג ניצחון על הפועל תל אביב, ולעצמו לחתום על חוזה בקבוצת הכדורגל האנגלית, ליברפול.

הסמל הצהוב כחול של מכבי תל אביב נצבע עכשיו בשחור. ילדיו של אבי כהן
 

כהן פרץ ללא מעט שחקני כדורגל ישראלים את הדרך לשחק בקבוצות באירופה. בעיקר לאלו ששיחקו אחריו באי הבריטי: רוני רוזנטל, אייל ברקוביץ', יוסי בניון, טל בן חיים ובנו, תמיר. אבי לא רק חתם בליברפול הוא גם זכה איתה באליפות אנגליה כשהבקיע את אחד מארבעת שערי הניצחון במשחק האליפות נגד אסטון וילה (וגם שער עצמי אחד) והפך דמות לחיקוי עבור לא מעט ילדים בישראל באותה תקופה שהחלו לשחק כדורגל.

שמו של אבי כהן הצנוע, שאף פעם לא עשה כותרות שליליות ריחף וירחף לעולם מעל היציעים בו יושבים אוהדיה של מכבי תל אביב. אני זוכר שבעונת 2002/03 תמיר התחיל את צעדיו הראשונים בקישור האחורי בבוגרים של מכבי תל אביב. רוב אוהדי הקבוצה לא התלהבו מיכולתו המקצועית. וזה לא שכהן הבן לא התאמץ. אלא בעיקר כי הם דיברו על האבא. במקום להתעסק בהווה, זקני היושבים בשער 11 בבלומפילד נזכרו בעונג בעבר, במעלליו של אבי, וקיוו שתמיר ילך בדרכו.
למה? איך? ועוד הרבה שאלות רצות לי עכשיו בראש. בעצב. איך גשם עז והתרגשות בדרבי של עונת 1978/79 היו קטנים על אבי כהן, ואיך נסיעה תמימה בכבישי רמת גן, בדצמבר 2010, הייתה גדולה עליו וגרמה למותו?

אבי, הסמל הצהוב כחול של מכבי תל אביב נצבע עכשיו בשחור. הסמל, שכל כך אהבת, שנתת בשבילו המון. הסמל הזה, יחד עם עוד מאות אלפי אוהדי הקבוצה ובעצם, אוהבי הספורט בישראל בכלל, מרכינים ראש. נזכור אותך תמיד. "מכבי זה אצלי בלב", אני שר בכל משחק. תדע שגם לך יש שם מקום של כבוד. לעד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©