הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נרדמת
 
אריאלה אביר בטוחה שכל הקלישאות שנאמרו על תל אביב נכונות. בעיקר למי שמגיע אל העיר ממקומות בהם בשבע בערב כל הרחובות ריקים
מאת אריאלה אביר | 01.01.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אי שם, עמוק בתוך ישראל הקטנה, ממוקמת לה עיר, שישנם אנשים שרואים בה מדינה ושמה תל אביב. במבט חטוף, לצופה בעל עין בלתי מזוינת, תיראה תל אביב כעוד עיר טיפוסית הבנויה משכונות, רחובות והומלסים, אך במבט מעמיק אין ספק שזהו גן עדן לתושבי הפריפריות.

יכול להיות שאם גדלתם כל חייכם בתל אביב או בכל עיר גדולה אחרת, לא תצליחו להבין את הקסם שעליו אני מדברת. מבחינתכם, לצאת מהבית ב-22:00 ולראות אנשים ברחובות, מכוניות על הכבישים, ומאות בתי עסק פתוחים שרק מחכים לבואכם, אלו דברים טריוויאליים. אז בטח שמציאות שבה אפילו כלבי השכונה שלכם לא מרגישים צורך להסתובב ברחובות לאחר 19:00 בוודאי נשמעת לכם כדבר מופרך לחלוטין.

אך מציאות כזו אכן קיימת, ולאותם אנשים שחיים אותה מדי יום, תל אביב נתפסת כסוג של אוצר. דני רובס כתב פעם שתל אביב לא נרדמת, ואכן, העיר שחגגה כבר מאה שנים, מתנהגת כמו בת 25 שעזבה לראשונה את בית הוריה, מרגישה עצמאית ושהעולם מחכה רק לה כדי להתחיל את החגיגה. משהו בחופש הזה שהיא מפזרת סביבה, דבק בכל אותם אנשים שמגיעים מבחוץ, בכל אותם אנשים שלא חיים את החיים האלו על בסיס יומיומי.

משהו בחופש הזה דבק בכל אותם אנשים שמגיעים מבחוץ
 

שעמום היא לא מילה שמופיעה בלקסיקון של העיר התוססת הזו או של תושביה. ישנם אלפי מקומות בילוי שמותאמים לכל אופי, מצב רוח, ומצב כלכלי. קמתם מהשינה על הצד האינטלקטואלי שלכם? קיפצו לסינמטק ובידקו מה מוצג שם או שאולי אתם מעדיפים להפגין את האינטלקטואליות שלכם בתנועה, ואז כל שעליכם לעשות הוא לבחור אחד מבין מאות המועדונים והדאנס-ברים.

אם אתם מסוג האנשים שחייבים לרוץ לפחות שלוש פעמים בשבוע, וריצה מהספה לשירותים במהלך הפסקת הפרסומות לא מספקת אתכם, כל שעליכם לעשות הוא לנעול נעליים מתאימות ולתפוס מונית לפארק הירקון. הריצה פתחה לכם את התיאבון? המאמץ היחיד שדרוש מכם הוא להחליט מהו סגנון האוכל שברצונכם להכניס לגוף. האפשרויות הן בלתי נגמרות, וכל מה שנשאר זה רק לבחור.

אז נכון, תל אביב אינה מושלמת, אבל בינינו - מי כן? אין ספק שישנם מקומות בהם שכר הדירה הוא מחצית מזה שבתל אביב, ותמורת הכסף שמשלמים לא מקבלים חורבה עם 37 שותפים שהסיבה היחידה לכך שהם נראים ונשמעים כמו ג'וקים, היא בגלל שהם ג'וקים. אין ספק גם שישנן הרבה ערים בארץ עם הרבה פחות בעיות חנייה, אבל זה רק סממן לכך שאותן ערים הרבה פחות מעניינות.
בסופו של דבר, בכל עיר בישראל שבה תבקרו - אם זו אילת, מטולה, ירושלים או בית שאן, תוכלו לשים לב לאותו שלט תמים למראה, שמכוון אתכם לתל אביב, כמו מצפן, כי היא פשוט לב ליבה של הארץ שלנו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תל אביב?
חן 29.01.2011
 
 
2. לא הייתה ולא תהיה כמו
מורז'יל 05.03.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©