הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שידוך מהגיהנום
 
למרות הציפייה לרומנטיקה דביקה, אבי בשרן מצא את עצמו בחברת גברים לא מעטים מתגלגל מצחוק מבדיחות על חיתולים בסרט "חיים כמו שמכירים"
מאת אבי בשרן | 08.01.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


הם מפוצצים בקיטשיות ובדביקות עד שמרוב סוכר בא לי להקיא. כן, גם אני לא אוהב סרטי בנות. בעיקר כי התסריט מוכר. תמיד גבר ואישה שמתאהבים, נפרדים, ולקראת הסוף מתאחדים בליווי כינורות. אז איך יצא שהגעתי ל"חיים כמו שמכירים"? אחותי הקטנה נורא רצתה לראות אותו, ובגלל שאני אח כל כך טוב - הסכמתי.

כשהקופאית אמרה לנו שנשארו כרטיסים רק לארבע השורות הראשונות מבין ה-13, חשבתי לעצמי שבטח כולו מלא בבנות. כשראיתי את פרצופה המבואס של אחותי, התבאסתי גם אני. אז שכנעתי אותה להיכנס בכל מקרה. באופן מפתיע, האולם אומנם היה מלא בבנות אבל גם בבנים.
בסרט, בני הזוג פיטר ואליסון נובאק מארגנים לחבריהם הולי ומסר דייט. הולי, בשלנית בעלת בית קפה, שחולמת לפתוח מסעדה משלה, ומסר אחראי מצלמות בשידורי ספורט, לא מסתדרים ועוקצים זה את זו לאורך כל הדייט.

לאחר זמן מה נולדת לחברים השדכנים תינוקת בשם סופי, וכשהם עורכים מסיבת לתינוקת, מסר והולי לא מפסיקים לעקוץ זה את זו, וברור לכולם שהם בחיים לא יסתדרו. יום אחד כשהולי שומרת על סופי התינוקת, פיטר ואליסון נובאק נהרגים בתאונת דרכים. בצוואתם הם קבעו שהסנדקים של סופי יהיו הולי ומסר. הסנדקים ההמומים לא מאמינים שהם חייבים להיות ההורים של סופי ולגדל אותה, אך הם עושים זאת לבקשת חבריהם.

איך תתנהל כשלפתע תינוקת מתפרצת לחייך? "חיים כמו שמכירים"
 

הם מנסים להיות הורים אך לא יודעים איך. מכאן "חיים כמו שמכירים" מראה שלל מצבים מצחיקים שאליהם נקלעים הולי ומסר, וכמו בכל סרט רומנטי צפוי - הם מגלים שהרגשות העויינים שיש להם, הופכים להיות רגשות אחרים. כמובן שיש הפרעות בדרך, אבל הסוף צפוי. הסרט הפתיע. אני, שלא כל כך אוהב קומדיות ולא צוחק מהן, מצאתי את עצמי צוחק בקול רם. למרות שהוא צפוי כמו כל קומדיה רומנטית, הוא לא סרט בנות בכלל.

אומנם אני לא אוהב את קתרין הייגל ("הדייט שתקע אותי" ו"האנטומיה של גריי") שמגלמת את הולי, אך הפעם היא די משעשעת ולא מעצבנת כמו בדרך כלל.
על עיקר האפקט הקומי והצחוק הרם שבקע ממני אחראים התינוקת וג'וש דומאל (סאגת ה"רובוטריקים", והסדרה "לאס וגאס"), שמגלם את מסר ואחראי לרוב משפטי המחץ. אחת הסצנות המצחיקות היא שהולי ומסר מגלים מה יש בחיתול של התינוקת. לא אגלה, אבל אתם תיקרעו מצחוק.

למרות שמדובר בקומדיה, "חיים כמו שמכירים" מציגה לא מעט תובנות. האם להישאר לגור בבית שחווה מוות למען זיכרונותיה של הילדה מהוריה? האם אפשר לשנות את עיצוב הבית בלי להרגיש שאתה מוחק זיכרונות? האם לנהל את חייך כפי שהיו כשלפתע תינוקת מתפרצת לחייך? והאם תהיה מוכן לעשות ויתורים למען שלמות המשפחה? אומנם הסרט מתמודד עם שאלות אלו בקלילות ובמהירות האופייניות לסרט קומי, אך הוא מעלה אותן על הפרק, וגורם להחיל את השאלות האלה גם על החיים האמיתיים.

אני ממליץ מאוד על הסרט המפתיע הזה, במיוחד כשסוף סוף ישנה קומדיה רומנטית שהגברים לא מתבאסים ללכת אליה עם הבנות. הצחוקים שלהם סביבי באולם מאשרים זאת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. קלעת בול!!!
מאיה 09.04.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©