הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפחיד
 
הם רוצים הכל כאן ועכשיו כולל אלכוהול וסמים. סיון יוסף מתבוננת ב"דור מה שבא לי" ומבקשת מההורים לצאת מהאדישות
מאת סיון יוסף | 08.01.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שוב מקליקה על אתר חדשות וצופה לא לתדהמתי בעוד נער שהתאבד לאחר שחווה אלימות חברתית. נורא לומר אבל זה ממש לא חדש, אך מכעיס כשרואים זאת לנגד העיניים. נער בן 16, בשיא פריחתו, קמלים גבעוליו ולא כי רצה בכך. כי נערים אחרים החליטו לדרוך עליו, למשוך את השורשים מהאדמה ולהשליך אותו לפח. הם מצאו על מי ליפול. יש שעיר לעזאזל בכיתה. עכשיו הם מתחילים ליהנות. לא ברור איך לא מספיקים האירועים החדשותיים שאנחנו נחשפים אליהם יומיום על מקרי הרצח, האלימות במשפחה, האסונות הנוראים. כנראה שצריך עוד קצת אקשן לאוסף סדרת סרטי הפעולה שיוצא כל פעם מחדש לאקרני המציאות.

הנוער שגדל, מסתובב ברחובות ומפגין ביטחון ו"כבוד". הדור החדש הזה, דור שעושה "מה שבא לי". שושלת חדשה שלא מוכנה לדחות סיפוקים ורוצה הכל כאן ועכשיו. שלא מוכנה שיאמרו לה מה לעשות ואיך לעשות. דור שיודע הכל מראש ואל תתערבו לו בחיים, כי הוא לא מתערב בשלכם. הנערים הללו הם הדור הבא שיגדל להיות האבות והאמהות הבאים. ההורים שפוגעים בילדים שלהם או יותר גרוע שמתעלמים מהם. הדור החדש הזה גדל למציאות שבה הוא יכול לעשות מה שיעלה על דעתו, הכל פתוח בפניו. כי אין מי שיעצור בעדו, אין מי שיחנך אותו לערכים בסיסיים. הרי להשיג סמים זו כבר לא בעיה, ולצרוך אלכוהול מתחת לגיל המותר הרבה פחות. רק תבחר, כל הדלתות פתוחות.

הדור הזה מגיב תגובות שטניות שלא לצורך, העיקר לזרום ולהיות בפנים
תצלום : sxc

דור "מה שבא לי" פותח קבוצות בפייסבוק "אני שונא את".. "חרם על".. לא אכפת לו מהסביבה אלא רק מעצמו. הרי אין אף אחד שאכפת לו ממנו, רק הוא פה. דור "מה שבא לי" מגיב תגובות שטניות שלא לצורך, מגביר ומעודד חברים נוספים להיכנס למעגל הכתות הזה. מה לעשות, אומנם אנחנו מנסים להסתיר זאת אבל אנחנו קונפורמים לחלוטין. שלא יגידו לכם שלא. זורמים עם הזרם, עולים על הגל, איך שתרצו לקרוא לזה, העיקר שאתם כבר בפנים בלי לשים לב. או עם לשים לב. וככה זה באמת נראה.

אני מתבוננת ב"דור מה שבא לי" ומפחדת. אם עד לפני כמה זמן לצאת בערב לבילוי היה דבר פשוט, עכשיו לחזור ממנו זה כבר סיפור בפני עצמו. המחשבה שמא יחכה אותו בחור באיזשהי פינה בעלטה וירצה לבצע את זממו מרתיעה באורות מצוקה. שמא רעש העקבים יגרום לו לדעת שאני פה או השמלה שהחלטתי ללבוש באותו יום תסיט את מחשבתו. אני קוראת להורי דור "מה בא לי" לפקוח את עיניהם ולראות אילו ילדים נקיים ללא רבב הם גידלו. הביטו מעבר למשבצת הקטנה שבה אתם חיים, וצאו נגד אותה אלימות חברתית יחד עם חינוך מתאים. לא ביקשתי שתוציאו את הערמונים מהאש אלא תמנעו את האסון הבא לעוד משפחה שמגדלת באמת נער למופת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לא מסכים עם הכל
יותם 10.01.2011
 
 
2. כעיתונאי אני יכול לומר שזה נהדר
רגב גולדמן 11.01.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©