הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת עולמות
 
שנים של רווקות הביאו את יוגב חברון להגדיר כמה הבדלים בין סקס לאהבה. לשאלה מה עדיף? נצטרך לחכות עם התשובה עד שיגלה אותה וירוץ לספר לחבר'ה
מאת יוגב חברון | 13.01.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אישונים רחבים וצלולים, בום-בום, בום-בום. שתיקה ונשימה, נשיקה ושתיקה. האם הלב שלי דופק ככה לפני סקס או לפני אהבה? האם הרגע הזה של מחשבה אישית כל כך ביני לבין עצמי יוביל אותי לקשר שכולנו קוראים לו נורמלי, או שגם הפעם רגע מכוסה חשכה יוביל אותי לדרך של פורקן אדיר וחד פעמי? אם שואלים אותי מה עדיף: סקס או אהבה, (שאלה שלא נשאלתי מעולם, אגב) אז סביר להניח שאענה שאין כאן אפשרות בחירה. זה כמו לשאול את מי אתה מעדיף? את אימא או את אבא? אני אוהב את שניהם, אני רוצה סקס ואהבה. גם וגם. ממש לערבב בין השניים, גם לאהוב וגם להימשך בדרך חסרת רסן.
 
ואני לא מתבייש לאחל לי הצלחה כזאת. אני לא מתבייש כי בדקתי והרהרתי לא מעט זמן בשאלת ההבדל מהו סקס ומהי אהבה. ניסיתי וניסיתי, הצלחתי ונכשלתי, שמחתי ובכיתי, לבד וביחד. חשבתי לא מעט בראשי האפור, וכעבור כמה שנים בעיר הגדולה אני מצליח להבין את ההבדל. דעתי בנושא מבוססת מחקרים אורבניים ליליים ומטושטשים המעמיקים לתוככי החשכה.
ההבדל הראשון אובחן באותם רגעים שחברים שזיהו תסכול מסוים על פניי קבעו במשפט ספק מתנשא, ספק אכפתי: "אתה צריך למצוא אהבה" בטון קובע, כמו של רופא. אולי ככה הם הציעו לי תרופה לתסכול שרק הם ראו. לעומתם עיניי רואות שאין כזה דבר למצוא אהבה. כי אהבה מקבלים ונותנים, ואילו סקס מוצאים.

ההבדל הבא: אהבה. מצב שבו אתה רוצה לעשות סקס עם מישהי ספציפית ומצליח, ולא כשאתה רוצה ואז אתה עושה סקס עם מישהי על הדרך. אבחנה דקה אך חשובה מאוד לכל מי ששואל את עצמו איך ניתן להבדיל בין סקס לאהבה עוד לפני שהקשר התחיל. בנוסף גיליתי כמה הבדלים טכניים בין סקס לאהבה. מתברר שמברשת שיניים ליד המברשת שלי זאת אהבה, מברשות שיניים חדשות בארון זה סקס. שתי שמיכות זה סקס. שמיכה אחת זאת כבר אהבה.

מברשת שיניים ליד המברשת שלי זאת אהבה, מברשות חדשות בארון זה סקס
 

ההבדל הבא נולד עם עידן הפייסבוק. לא בטוח שאפשר לקרוא לו כך, אבל בתחום הזה הפייסבוק לחלוטין יכול להיקרא עידן חדש. נוצרה חברה ללא המושג בליינד דייט. ובקרוב יהיו אנשים בוגרים שלא יכירו את המושג בליינד דייט. לכבודם אני מציין את ההבדל הבא: בשביל האנשים הישנים (מעט ישנים) תמונות זאת אהבה, אבל סקס זה תמונת פרופיל.

הבדל נוסף. בזמן הסרטים בהם צופים לפני השינה. פורנו זה סקס, נוטינג היל זאת אהבה. הבדל מהותי, שכן מרוב שגברים רואים כל כך הרבה פורנו אז עולה לי בראש השאלה אם יכול להיות שבגלל שבסרט פורנו הסקס נגמר אחרי שהגבר גומר גם אנחנו התרגלנו לזה ואנחנו פשוט לא יודעים איך להמשיך משם מבלי שתעשיית הפורנו תלמד אותנו מה לעשות אחרי שגמרנו.

בשנות הרווקות האחרונות שלי ביליתי בכמה חתונות של חברים. קרובים יותר וקרובים פחות. ככה עליתי על ההבדל שלפיו חתונה זאת אהבה, סקס זאת אותה חתונה כשאתה אורח ויש ים של כוסיות ואלכוהול סביב. לעומת שנותיי כרווק היו שנים של זוגיות אמיתית, ואז למדתי שליגת האלופות זה סקס ולצאת עם החברות שלה במקום לראות ליגת האלופות זאת אהבה.

והיו גם רגעים של תסכול אמיתי שאף אחד לא ראה כמובן, תסכול של מגע מיני דרך גומי מלאכותי. ואז עלה במוחי החוק המאוד ברור על פיו ישנם שלושה מצבים בסיסיים שעליי לבחור באחד מהם (או יותר אם מתעקשים). אהבה, קונדום או איידס. בחירה קשה. ובאופן כללי כולנו יודעים שעטיפה של קונדום זה סקס, אהבה זה גלולות (או ילד). ושוב, לך תבחר. אין לי עניין להגיע לבחירה בין סקס ואהבה או למסקנה גורפת על מה עדיף, אלא לאיחוד שלהם, בדיוק כמו חיוך ותשוקה. אחד צריך ואחד רוצים, פשוט כל אחד בוחר איזה מהם הוא הצורך, ואיזה הוא הרצון.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©