הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעד הבא
 
אחרי שפיטר אותו בשיחת טלפון מקנדה, חייב מיץ' גולדהאר להחזיר את אבי נמני לתפקיד אחר במכבי תל אביב. ככה לא שולחים הביתה את אחד מגדולי השחקנים שהיו בקבוצה
מאת יותם אלאלוףיואב מלכה | 17.01.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שפשפתי את העיניים כלא מאמין לידיעה החדשותית שגרמה לרעידת אדמה בקריית שלום בתל אביב, בעוצמה של שמונה בסולם מיץ' גולדהאר. היא הייתה חזקה, לא צפויה ותלושה מהמציאות. "אבי נמני פוטר ממכבי תל אביב" נכתב בה, ואני חשבתי, שמעכשיו יהיה מעניין.

ישבתי בלב היציע שמאחורי השער המזרחי באיצטדיון קריית אליעזר בחיפה. על הדשא מכבי תל אביב הפסידה. השחקנים הושפלו והקולות ביציע השתנו, נראה שהרוח שינתה מעט את כיוונה. מרבית אוהדיה של מכבי תל אביב אוהבים את נמני, אבל הם הבינו שכסמכות מקצועית הוא נכשל. הסירה שאותה ניווט נמצאת הרחק מצמרת ליגת העל, כשהמאבק על האליפות נשמע כמדע בדיוני. 

נמני לעולם ייזכר כאחד השחקנים הגדולים של הקבוצה. במילים אחרות, הוא תמיד יישאר  "8 לב צהוב". עם זאת, התברר לכולם שלא כל שחקן גדול יכול להיות מאמן גדול. בתור מי שילדותו לוותה ברגעי אושר רבים שנבעו מיכולותיו המקצועיות של נמני, ומהשערים החשובים והנדירים שהבקיע, גם אני מתקשה, אך מודה, שהוא נכשל. בין היתר אני מתנחם בעובדה שזה קרה גם לגדולים ממנו, כמו דייגו ארמנדו מראדונה הענק, שכמאמן נבחרת ארגנטינה נכשל במונדיאל האחרון.

בקבוצה שאין בה דרך והרכב קבוע, מישהו צריך לקחת אחריות
תצלום : מתוך ynet

ישנם כאלה ששואלים מה קרה. איך אוהדי מכבי תל אביב, שיושבים ביציעים 13 ו-2 בבלומפילד צועקים את המילה הצורמת "תתפטר" ומעטים מאלו שיושבים ביציעים 10 ו-11 מגיבים להם בשריקות בוז? מעטים, שפעם היו רבים. מעטים, שעבורם נמני נחשב לסמל הבלתי מעורער של הקבוצה. אז מה השתנה אצלם בשבע השנים מאז ניר קלינגר, המאמן בקיץ 2003, שזרק את נמני מהקבוצה? נראה שלא מעט. ציפיות שנוצרו אצלם ליכולת טובה של השחקנים שבאו עם התקציב הגדול, פשוט התפוגגו. אבל לכל מטבע יש שני צדדים, גם אם על הדשא התוצאות היו מאכזבות.

מצד אחד, נמני במעמדו היה צריך לקבל את הודעת הפיטורים בצורה מכובדת יותר, ולא בשיחת טלפון מקנדה. זה לא הולם, ובטח שלא מכובד. מצד שני, ברמה המקצועית, לא בטוח שנמני הוא האשם היחידי במצב אליו נקלעה מכבי תל אביב, כי בקבוצה שאין בה דרך, אין הרכב קבוע, ויש לא מעט חילופים מעוררי תמיהה, מישהו צריך לקחת אחריות. לתת את הדין. וכשאף אחד כזה לא היה מוכן לעשות זאת בעצמו, ראוי היה שגולדהאר ייכנס לעניינים ויחליט.

הדרך המחושבת, הקרה והעסקית באמצעותה גולדהאר עשה זאת, מעוררת התפעלות. גם מילותיו במסיבת העיתונאים שערכה הקבוצה, בה הוצג המאמן החדש, מוטי איווניר. גולדהאר הראה שהוא לא מתקפל בפני כמה אוהדים, לא מקבל החלטות בשביל למצוא חן. שכן, מכבי תל אביב היא עסק של אוהד שהוא גם איש עסקים, וכך היא מתנהלת. בדרך הנעימה בה ענה על שאלות הכתבים,  ובשקט המקצועי שלו בזמן קבלת ההחלטה על זהות המאמן במקומו של נמני, גולדהאר הוכיח שאפשר לנהל קבוצת כדורגל בישראל בקצב אחר.
 
ברצינות חיננית, במקצוענות ראויה לשבח, לא בזריקת סיסמאות לאוויר, לא בהתלהמות ולא בהתחנפות. זה ההבדל בין מישהו שחי ועושה את עסקיו במקום אחר, בתרבות אחרת, בקנדה, לאלו שגרים בעיקר בישראל. ואם גולדהאר יחשוב עוד קצת ברצינות, הוא חייב לתת לנמני לקחת חלק בצוות של מכבי תל אביב. אולי כחבר הנהלה, אולי כמאמן באחת מקבוצות מחלקת הנוער. כי כך נוהגים עם שחקן גדול, כך הופכים ניהול מקצועני של קבוצת כדורגל מטוב מאוד למושלם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©