הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם אזני המן
 
מנהלת הליגה טעתה כשקיימה את האולסטאר הישראלי בינואר. עומר מנדס בטוח שבפורים המשחקים היו מושכים יותר
מאת עומר מנדס | 22.01.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


את הפרסום שהכריז על אירוע האולסטאר הישראלי לשנת 2011 קראתי באותה נימה אמביוולנטית שאני רגיל לקרוא פרסומים על יוזמות של מנהלת הליגה בכדורסל. יוזמות שבאמצעותן מנסים היו"ר אבנר קופל וחבריו להעלות את העניין בכדורסל הישראלי. אם נכנסים לשורש העניין, אפשר לראות שהן מגיעות בעטיפה שיווקית מאוד יפה, אך תוכנן המקצועי לוקה בחסר. בדיוק כפי שקרה עם משחק האולסטאר לעונת 2010/11.

מאיפה להתחיל? אולי בכך שבכל זאת היו כמה דברים חיוביים. ראשית, העובדה שהאולסטאר התקיים לראשונה מזה שמונה שנים. כידוע, מצבו של הכדורסל הישראלי אינו מזהיר לאחרונה, והקהל מצביע ברגליים. אירוע כזה יכול ליצור עניין בקרב אוהבי כדורסל שאיבדו אותו בליגה הסדירה, ואף להחזיר אותם ליציעים. מחיר הכרטיס לצפייה באולסטאר הוא 20 שקלים, בהחלט מתאים לכל כיס של מי שרוצה להיות שם.

איפה זה שם? כאן מתחילות הבעיות. אפשר לחשוב על כמה סיבות לקיומו של המשחק דווקא באולם הכדורסל ביישוב גן-נר. זהו האולם הביתי של האלופה המכהנת, הפועל גלבוע/גליל, והוא שופץ לאחרונה והותאם לאירוח משחקים במסגרת האירופית. אלא שזה לא משכנע והיה ראוי יותר לו האולסטאר היה מתקיים בהיכל נוקיה בתל-אביב שמכיל 11,000 מקומות ישיבה, לעומת 2,100 בגן-נר. וכך האירוע יכול היה להפוך את ההפנינג המתוכנן להרבה יותר מרשים, ואפילו רווחי למנהלת.

תיאורטית, מאזן הכוחות בין השחקנים הזרים לישראלים לא היה שווה. דייויד בלאט
 

באולסטאר שיחקו ביניהם נבחרת השחקנים הישראלים של ליגת לוטו נגד נבחרת השחקנים הזרים. תיאורטית, מאזן הכוחות לא היה שווה. הרי הכוח העיקרי של ליגת לוטו הוא בזרים, ואילו מעטים הישראלים שזוכים להוביל את קבוצותיהם. מעשית, הישראלים ניצחו את הזרים 117:122, אך זה לא הרשים. אפילו די מקרי. שכן לא נראה שהניצחון הזה יתורגם לשיפור יכולתם של הישראלים במשחקי הליגה.

הוכחה נוספת לכך שהניצחון היה מקרי היא שמתוך 12 השחקנים הישראלים, שנבחרו על ידי הקהל, רק ארבעה הם רכזים טבעיים, אם לא מחשיבים את שחקנה הפצוע של הפועל חולון, מורן רוט, שלא שיחק והוחלף בשחקן ברק נתניה, הסנטר כריס ווטסון. ווטסון עזר לשחקן גלבוע/גליל, עידו קוז'יקרו להתמודד באזור הצבע מול הזרים המאיימים של מכבי ראשון לציון ובני השרון - ארון מגי ושון ג'יימס בהתאמה - ומול זה של מכבי תל אביב, סופוקליס שחורציאניטיס, כאשר אצל הזרים, לא שיחק אפילו אחד שהוא רכז טבעי.

בנוסף למשחק התקיימו תחרות שלשות ותחרות הטבעות. שואו, אתם יודעים. האחרונה הייתה מעניינת, אבל לגבי הראשונה, קיים סימן שאלה גדול. לא לגבי מהותה אלא באופן בחירת המשתתפים. רק שניים מתוך ששת המשתתפים נמצאים ברשימת עשרת הקלעים בעלי האחוזים הגבוהים בליגה, כשהראשון שעלה כאופציה להתמודד היה אורלנד, שנמצא בכלל במקום ה-39. אומנם הוא מספר אחת בטבלת הזורקים לשלוש, אבל שחקן שקולע באחוזים נמוכים כל כך, לא צריך בכלל לעלות בתודעה כשרוצים ליצור תחרות צמודה בין הקלעים.

אם במנהלת היו חושבים קצת יותר לעומק, אירוע האולסטאר היה נדחה בחודשיים ומתקיים באמצע מרץ. ככה זה כשהליגה היא בת שלושה סיבובים,  והדבר היחיד שמותח בה הוא הפלייאוף שמתקיים במאי. פלא שבינואר הקהל באולסטאר היה קצת רדום, איבד עניין וסבלנות, ועזב כשנשמע הבאזר בלי לצפות בחלוקת הגביעים והמדליות למצטיינים ולמפסידים? ככל שמתקרבים לשלבים המכריעים של הליגה יש יותר התלהבות מצד הקהל שיכולה הייתה להתחיל כבר באולסטאר, לו היה מתקיים באחד מימי פורים עם הרבה צבע ואטרקטיביות. הקהל היה בא מחופשה, המנהלת הייתה מחלקת אוזני המן, ואולי גם מתחפשת לגוף כדורסל רציני, שמבין במשחק עצמו, ולא רק בשיווק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מסכים עם כמעט הכל
יותם 26.01.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©