הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלילן לעדר חלול
 
ירון קלנר מצפה מבנימין בן אליעזר המוכתר כזקן השבט של מפלגת העבודה, שיתפקד כמי שכבר לא עסוק ברקיחת דילים בעלי ריח
מאת ירון קלנר | 24.01.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


מי אתה בנימין בן אליעזר? ברצותך קושר כתרים וממליך מלכים, ברצותך מפילם. בהבל פיך ממש, באמצעות ניע זערורי של הראש, הנהון קלוש או מבט זועף. החלילן שמצעיד את העדר החלול, מנהל ההצגה שמחלק את ההוראות למפעיל הבובות. מלך מלכי מפלגת העבודה. כל התארים הללו, פחות או יותר, זועקים מבעד לדמותו של הח"כ הטרי בן אליעזר או לפחות הוא זה שמרמז עליהם. כששומעים אותו מדבר, נדמה שהוא בעצם אומר שהוא יהיה מי שיקבע את זהות יו"ר המפלגה הבא או לפחות מי שיטה את הכף עבור אחד המתמודדים.

כשעיתונאים רוצים לשמוע את קולו של זקן השבט, הם פונים לבן אליעזר. ניסיונו הפוליטי הרב, דימויו כבולדוזר, הוותק שלו בכנסת, כל אלה הופכים אותו לכתובת אוטומטית עבור הכתבים. אומנם הוא המבוגר מבין הח"כים במפלגתו (74), אבל הם כנראה שוכחים שהציפיות מזקן שבט הן לא רק שמספר שנותיו על האדמה יהיה רב. ישנן תכונות נוספות שעליו להפגין. זקנותו לא צריכה להצטמק לצ'יזבטים על מנהיגי עבר ולגאווה על כוחו הפוליטי. עליו להיות מעין קונצנזוס, להוות דוגמה ומופת לצעירים ממנו, להפגין ערכיות מסוימת. אולי אפילו מעל הכול, עליו להיות מודע לעצמו. זקן השבט צריך לדעת שכוחו נגזר מפרישתו החלקית, מהפסקת הבחישה בקלחת ומהחתירה לאינטרסנטיות.

בן אליעזר אמור לדעת שכוחו נגזר מפרישתו החלקית, מהפסקת הבחישה בקלחת
 

אולי הוא דווקא כן מודע לעצמו. גורם בלשכתו הקודמת של השר לשעבר סבור שלבן אליעזר יש במה להתגאות ושהוא מהלל את כוחו בצדק. "הוא הכי חזק בשטח", מסביר הגורם. מי שדואג להיות הכי חזק בשטח כנראה לא ויתר על הפוליטיקה, אפילו אם הוא מצהיר בכל אולפן טלוויזיה שהוא לא חפץ להנהיג את המפלגה. הוא בסך הכול חבר מן השורה שמתמקם בין יצחק הרצוג לעמיר פרץ, בטח לא אחד שכל עיתונאי צריך לחכות למוצא פיו. מי שיחפוץ להיות ציניקן של ממש, יתהה בקול רם כיצד כוחו הפוליטי הרב מיקם אותו רק במקום השביעי ברשימת המפלגה לכנסת, הרחק מהרצוג שנתפס כמין נעבעך.

"מעשה נבלה", דואג בן אליעזר לכנות בכל מקום את פרישתו של אהוד ברק, מי שהיה יו"ר העבודה, עם ארבעה ח"כים לשם הקמת סיעת "עצמאות". תסמכו עליו שהוא יודע לזהות מעשי נבלה כשהוא רואה אותם. "אלה החיים הפוליטיים", אמר בראיון לנחמה דואק ב"המוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות". קריאה מדוקדקת חושפת את דעתו על העולם בו הוא פועל: "מי שלא יכול לעמוד בחום של הסירים, שלא ייכנס למטבח". הוא מודה שרקח דילים בעבר, ורגע לאחר מכן מספר שקרא לעמרם מצנע לנסות להתמודד על תפקיד היו"ר, ושעופר עיני, יו"ר ההסתדרות, וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, גם מתאימים. כשמחברים את כל הנתונים יחד, מתחילים לתהות. מי יודע איזה דיל פוליטי הוא רוקח עכשיו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הוא רוקח את הפרישה שלו
שרון ק 24.01.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©