הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דלוח, יבש ומשעמם
 
מור הדר, חובבת ריאליטי-טראש, סובלת קשות מהעונה הנוכחית של "האח הגדול". כך נראה חיסול ממוקד
מאת מור הדר | 03.02.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


טוב, אז כנראה שאני לא מכורה. הייתי בטוחה לרגע שכן, אבל כנראה שלא. בעיקר כי אין לי את הדחף הבלתי נשלט לשבת מול הטלוויזיה בימי רביעי ושבת ולצפות בערוץ 2. אני לא מתכננת את ההתנהלות שלי לפי השידור, ולא מבטלת משמרת או מפגשים בהתאם. אני אומנם מכירה את הנפשות הפועלות, אבל לא בקיאה בנבכי נפשן או בעמדות שלהן בנושאים קריטיים. אני כבר זוכרת את הפרצופים, אבל זה לקח לי קצת זמן. 
בדרך כלל אני מאבדת שליטה די מהר, בדיוק כמו עם אלכוהול או משככים - אני לא צריכה הרבה כדי להיות ברקיע השביעי או בתחתית של התחתית. מספיקה הצצה, מספיק מבט זריז ואני שם כל כולי.

בתוך הראש של הדמות, שומעת לה את המחשבות, כועסת כשמעצבנים אותה ומאוהבת בחתיך התורן. לא הפעם, לצערי או אולי דווקא לשמחתי. אם סיבת ההתמכרות בעבר הייתה סתם שעמום או כורח ההרגל, כנראה שבאמת משהו השתנה בתוכן חיי, והאסקפיזם שמור לי כרגע למחוזות אחרים. לא נקשרתי לאף דמות ולא לקחתי  צד בוויכוחים הסוערים עד כה. שום דמות לא מרתקת בעיני, אין דמות מגוונת מספיק או להיפך, אף אחד בבית האח לא יודע להשתעמם בכבוד או לפחות בצורה משעשעת מספיק כדי לפתח התמכרות זולה, במיוחד  בימים שבהם סדרות מופת מציפות את אתרי ההורדה הישירה. סליחה, אבל יש לי זמן פנוי מאוד מוקצב לבזבז על תכנים טלוויזיוניים.

ודווקא יש מקום לדבר על כמה אנשים מעניינים בתוך הבית. מעניינים לי את התחת, יותר נכון וסליחה על הביטוי. אז הביאו את הבחור שנראה הכי טוב בתל אביב, אומנם עם שם מוזר אבל כל השאר עובד שם כמו שצריך, וסצנות המקלחת המצונזרות יעידו על כך. אבל אני ממש מקווה שרמת הפתטיות שהבחור הגיע אליה תוך כמה שבועות לא מעידה על תופעה גורפת. כי זה מלחיץ. מה זה הבחורים החדשים האלו? חבורת סמרטוטים עם דמעות בעיניים וערימת שרירים שאפשר לנפץ בסיכה? זה גבר זה? משחק אותה עצבני ומוריד לקיר האמבט ליטוף במסווה של אגרוף, נו באמת. על מי אתה עובד. כמעט מדינה שלמה צפתה וצחקה עליו בפנים. פשוט מביש, ועל מי. אמריקאית מטופשת והיהלום המזויף שלה.

סמרטוט עם דמעות בעיניים וערימת שרירים שאפשר לנפץ בסיכה. עתי
 

כן, מטופשת. בשיא הכנות ועם כל הלב והנשמה. וזו האמת שלה, כי הרי התלתלים השחורדינים והלבוש הצמוד-חונק כבר מזמן עברו את גבול הטעם הטוב, אבל מילא. אצלה זו החבילה כולה שמוציאה את נשות האומה הישראלית-יורדת-לאמריקה בצורה הכי פרדוקסלית שיש. מצד אחד נחמדות אין קץ, מצד שני שונאת אדם ומעידה על כך בשאגות שלא יביישו אף ג'וחה מהעונות הקודמות שישבה על אותה נישת ליהוק. והרי עוד יותר מביך לצפות בזה, ויותר מביך לחשוב שיש כאן בן אדם שמתנהל כך בחיי היומיום בקיצור, מד המבוכה לכל הכיוונים עבר את הקו האדום.

וכמובן שאי אפשר להתעלם מקרב העונה, הפעם בדמות שתי נשים קוטביות שחיות כל אחת בספרה אחרת לגמרי. עולם הערכים, שפת הדיבור והמראה הכללי רחוק להיות דומה אפילו בחושך. עוד לפני הפרק הראשון כבר דאגה ההפקה להעביר בין השתיים חתול שחור והפלא ופלא? הצליח להם! כה מגניב, כה לא צפוי וכה דרמטי. בולשיט. האחיין שלי בן הארבע מתקוטט בצורה אינטליגנטית יותר עם חברו מהגן. הוויכוחים עלובים, חסרי התפתחות קומית, מעגליים, חסרי פיקים, לא מאתגרים את הצופה בשום צורה ויותר מכל מעליבים.

איך אני, בתור סוגדת לריאליטי-טראש אמורה להתמודד עם צרחות על מה יותר חשוב: קרם עיניים ב-700 שקלים או סיגריות? הרי ברור ששניהם חשובים ובדיוק באותה מידה. וזה רק ריב אחד שממצה את כל האינטריגות בין השתיים. רבות על אותו עיקרון, כל אחת בדרכה שלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב. דלוח, יבש, משעמם. ועכשיו, כשהן השלימו המצב אולי יהיה הרבה יותר משעמם. ובכל זאת, בין כל הפריק שואו הזה שלא מצליח לתפקד כמו שצריך, בין הגמד הלא יעיל, הסטלן המדומה, ההזוי הממושקף, המגלומן והכוסית חסרת עמוד השדרה יש עולם ומלואו.

סיפור יחיד מבין כמה עשרות שנעים, מרגש, כיף וחוויתי לצפות בו. סיפור אנושי, מחמם לב, סיפור שבא לך לחבק אותו ולצעוק איתה. ידידות, אהבה מתפתחת, אחים במשבר, מלכה ועבד - זה לא באמת משנה איך תקראו לזה. פשוט בא לי לשבת עם סיגריה על הדשא איתה ואיתו, להיכנס להם לשיחה בלי המצלמות והפוזה ולהגיד לה שתעיף כבר את הכובע ושהוא חייב כבר להסתפר. אם חיפשתי סיבה להתמכר זה רק בגללם. תודה לכם, חברים יקרים - הצלתם לקופרמן את העונה מבחינתי. מה שעצוב בכל הסיפור הזה הוא שהם לא היו ככה לולא היצורים שסביבם. אבל בשביל כמה דקות מסך טובות, שווה בימינו לראות שעה וחצי זבל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
8 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אוהבת את הצד הזה שבך...
אחת שיודעת 03.02.2011
 
 
2. מעולה!!!
חנצי 03.02.2011
 
 
3. פחחחחח!!! כל מילה!
האחות הגדולה 03.02.2011
 
 
4. זקוקה לעצה
בעלת תלתלים בלונדינים ולבוש צמוד... 03.02.2011
 
נו באמת!
nur 03.02.2011
 
 
5. חחח (:
מורנג׳י 03.02.2011
 
 
6. אולי די כבר עם האח הגדול?!?!?!
מאיה 05.02.2011
 
 
7. קולע, הרבה יותר מעניין מלצפות באח הגדול
כנרת 08.02.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©