הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו לה צ'אנס
 
החזרתה לשידור של הטלנובלה "קטנטנות" גרמה לאריאלה אביר התקף נוסטלגיה לגיל שמונה, ולתכנים ששודרו אז בערוץ הילדים
מאת אריאלה אביר | 03.02.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


לפני 16 שנה ישראל נראתה קצת אחרת, אם מבחינת גורדי השחקים, הקניונים וכמות התושבים, ואם מבחינת התוכניות ששודרו בטלוויזיה פעם בשבוע אנשים שמו בצד דאגות בנאליות כמו המצב הכלכלי והביטחוני, והתעסקו בשאלה הרת גורל אמיתית: האם קלי תבחר בברנדון או בדילן? תוכנית האירוח הכי מדוברת הייתה "במעגל עם דן שילון", הריאליטי אפילו לא נצפה באופק, ועתיד הילדים הופקד בידי עודד מנשה ומיכל ינאי. אך אפילו ינאי לא יכלה לצפות את ההיסטריה שתיווצר מסדרה ארגנטינאית תמימה למראה, ותיקח את כל הפוקוס מדרמות איכותיות כמו "המחסן של כאילו" ו"גינת ההפתעות".

אותה סדרה היא כמובן "קטנטנות" שסחפה אחריה ילדות מכל רחבי הארץ, והכינה אותן ללא ידיעתן לקראת הטיול הגדול אחרי הצבא, בלימודי ספרדית אינטנסיביים. הטלנובלה, ששודרה בין 1995-2001, הציגה את סיפורן של שמונה ילדות שצוחקות, רבות, רוקדות, משחקות ובעיקר חיות בבית היתומים "פינת אור", וכמו כל טלנובלה שמכבדת את עצמה, כללה תככים, מזימות והרבה בכי נוגע ללב, כשבמהלך שבע עונות היא הצליחה לחנך את הילדים שצפו בה לערכי חברות, סובלנות ועזרה לזולת.

חבל שהיכרותו של הדור הצעיר עם הטלנובלות מסתכמת ב"כמעט מלאכים"
 

עם השנים, ההיסטריה סביב הסדרה תפסה תאוצה. כוכבי הסדרה שפיתחו מתוקף תפקידם כישרון של שירה, מצאו את עצמם על מטוס בדרך לישראל ב-2002, לטובת אלפי נערות שגדלו יחד איתם, ופיתחו כישרון של צרחות חסרות כל מדד לפרופורציה.
ובחזרה להווה. 2011 אומנם רק התחילה, אבל מזפזופ מהיר לערוץ הילדים אפשר לומר בחצי ודאות שהמוטו שלו הוא כבר מזמן לא "להתנדב מכל הלב" או "זה סימן שלא ראינו שאנחנו מגזימים". סדרות שטומנות בחובן מסר חינוכי? לא בבית ספרנו. תהפכו אותן לאנימציה ותציירו לכל הדמויות כנפיים, ואז יהיה על מה לדבר. אם תוסיפו לכל אחת מהדמויות כוחות על, אתם בדרך ללהיט הבא של הדור הצעיר.

ודווקא בזמנים האלו, מנהלי ערוץ הילדים הגיעו להחלטה הזויה והחזירו לרצף השידורים את "קטנטנות", שקצת מחווירה לעומת התוכניות שעוטפות אותה משני צדדיה. היא פחות צבעונית, קצבית וצעקנית, אבל אם הילדים יתנו לה צ'אנס, אני בטוחה שיתאהבו בה, ואולי אפילו בלי לשים לב יקבלו כמה עצות לחיים מבלן (רומינה יאן ז"ל) או ממרטין מורן (גבריאל קוראדו).

אני בעיקר תוהה אם חזרתה של התוכנית היא עבור הדור הצעיר שהיכרותו עם הטלנובלות מסתכמת ב"כמעט מלאכים" או שאולי בכלל נעשה פה ניסיון לחדור חזרה לליבן של אותן בחורות בשנות ה-20 לחייהן, שידעו בעל פה את כל השירים והריקודים של התופעה שנקראת "קטנטנות". כך או כך, אם אתם מחפשים אותי בערבים ואני לא עונה, זה כנראה בגלל שאני מוצפת געגועים לגיל שמונה ועסוקה ברענון צעדי הריקוד של שיר הפתיחה של הטלנובלה הכי מתוקה שאי פעם שודרה בארץ.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כמה נכון !!! יפה כתבת
בת 25 05.02.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©