הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסבון בכה מאוד
 
אחד ניסה להוציא את המינוי שלו מתחת לאדמה, את השני רצו למנות לחודשיים וכעת הוא אובד עצות, והשלישי נקרא לשוב וללבוש את המדים. את הפרחים יש לשלוח לגננת אהוד ברק
מאת אלירן מלכי | 07.02.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


בני גנץ הוא האיש הנכון במקום הנכון, הוא המפקד שרבים אוהבים, הוא שקט, מקשיב וממש החתן שכל חמות הייתה מייחלת לעצמה, הבוס שכול אחד חולם שיהיה לו, בני גנץ הוא יס-מן, ומהו החלום הרטוב של המטה הכללי והממשלה אחרי השלטון ה"אכזרי" של הרמטכ"ל גבי אשכנזי אם לא האלוף גנץ הרגיש והחמוד, שרק רוצה שכולם יהיו מאושרים, ממש טלנובלה במדים ירוקים.

משחק הכוחות שהתרחש מאחורי הקלעים הוא פשוט בלתי נתפס. שר הביטחון, אהוד ברק, הציג את המועמד שלו יואב גלנט לוועדת טירקל, שלא מצאה במינוי כל פגם ואישרה אותו כדין, גלנט התחיל חפיפה ובאמצע הועלה שוב איזה משהו קטנטן שתויג כסכסוך שכנים קל שהתגלגל כמחדל ערכי של מי שנזכר מאוחר מדי לגייס לצידו את יועץ התקשורת של הנשיא משה קצב לשעבר, רונן צור, למערכה תקשורתית ידועה מראש. כנראה שבתור אסטרטג, גלנט בסופו של יום לא כזה מוצלח.

עכשיו מתברר שגלנט לא כזה מוצלח בתור אסטרטג
 

אך עד עכשיו גלנט לא הסכים לקבל את המציאות כפי שהיא. אחרי שקברו לו את המינוי, הוא נשאר עומד מעליו ומבכה על לכתו כשבידו עתירה לבג"ץ (שאותה ביטל אחרי לחצים) לעצירת ההלוויה. אבל המינוי של גלנט התקרר לו מזמן תחת האדמה. עצוב היה לראות אדם מבוגר רץ ממיקרופון אחד למשנהו בניסיון לשכנע שבסך הכול הוא שתל עץ במקום הלא נכון, והתקשורת מנפחת את זה למימדים לא הגיוניים. הפרדוקס הוא שגלנט מבקר את התקשורת מתוך התקשורת בעזרת היועץ התקשורתי שהוא שכר, וזה עוד לפני שדיברנו על עורך הדין של האלפיון העליון, דורי קלגסברג, שמייצג אותו. גלנט שקוע בביצה, הצעקות שלו וההשתוללויות רק גורמות לו לשקוע יותר מהר.

שבוע לפני החלפת הרמטכ"ל הטוב ביותר שידע צה"ל, וזאת על פי ברכתו של נשיא המדינה שמעון פרס, יש לנו אלוף אחד שהמינוי שלו קבור, והוא ניסה להוציא אותו על ידי חפירות אינטנסיביות; אלוף אחד שרצו למנות לחודשיים וכעת הוא אובד עצות, ואלוף אחד שכמעט פשט את המדים ונקרא ללבוש אותם חזרה, בצילה של אחת המהפכות הגדולות ביותר שידע העולם הערבי. ולמה כל זה קרה? הכול תלוי בשר ביטחון אחד שמסרב לשחק עם הרמטכ"ל בגנון הממשלתי.

כל הכבוד לאשכנזי שיוצא מהמטכ"ל בראש מורם. הוא שיקם את צה"ל ואף נתן דגש על אימוני היחידות, מה שהורגש בצווי המילואים. התקווה הגדולה ביותר לגביו היא הזליגה שלו לפוליטיקה שעומדת, כך על פי הסקרים, לסחוף אחריו הרבה אנשים. התקווה מהאלוף גנץ היא שלא יהיה משרתם של הגורמים סביבו שיהיה אגרסיבי ולא יתקפל מול הלחצים האדירים שיופעלו עליו. בן גוריון הספיק להתהפך  יותר מדי פעמים בקבר, אבל בכל פעם שהוא מתהפך עדיין הוא מנסה לשחזר את המשפט הכי מפורסם שלו: "תדע כל אם עברייה, כי הפקידה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך", האומנם?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. יופי של כתבה חביבי
חיימוביץ 08.02.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©