הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טעות בניווט
 
במקום לנהל מלחמות על מזעורו של תקציב הישיבות שמגיע למיליארד שקל, עופר עיני מעדיף להתנגד לעלייה במסים. איזה בזבוז
מאת אסף קומורניק | 09.02.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


יו"ר ההסתדרות מר עופר עיני, מה העניינים? מה שלומך ככה? רציתי להגיד לך שאתה עושה אחלה עבודה בתפקידך. באמת, רק בנובמבר הצלחת להגיע להסכם עם האוצר להעלות את שכר עובדי המדינה ב-6.25%, וכך נמנעה שביתה כללית במשק. מי היה מאמין שאפשר להגיע להסכם בדרכי משא ומתן ולא באמצעות השבתת מוסדות בסיסיים ופגיעה באזרח הקטן? כל הכבוד, באמת.
אבל יש לך זיכרון קצר.

אומנם התחלפה לה שנה, אבל בפועל עברו בקושי חודשיים, והנה שוב חזרת לאיים בשביתות כלליות בעקבות העלאת המיסים העקיפים על הדלק, מים, ארנונה, פירות, ירקות, סיגריות, אלכוהול איכותי, שכחתי משהו? מה זה משנה, גם ככה אחרי כל הגזרות האלה לא נשאר לנו כסף לכלום.
עכשיו אל תבין אותי לא נכון. בתור אזרח קטן כיף לי לשמוע אותך זועק, צועק, דופק על שולחנות, מאיים, מתסיס ובסך הכול מרים גיהינום נגד המגלומניה הזו של בנימין נתניהו. טוב לי. טוב לנו. סבבה לעובדים, וסבבה גם לאלה שלא עובדים. סבבה. אבל תרשה לי לשאול אותך משהו -  נגד מי אתה נלחם? תבין, אתה ההרקולס שלנו, שיצא להרוג את ההידרה. ההבדל בינך לבין הרקולס, הוא שהרקולס הלך להרוג את ההידרה הנכונה. אתה לא.

בתור אזרח קטן כיף לי לשמוע את עיני מרים גיהינום נגד המגלומניה של נתניהו
 

אתה הלכת להרוג את ההידרה שנקראת המיסים של נתניהו, אבל ההידרה הזאת היא רק אשלייה. היא נחש מים קטן לעומת הבעיה האמיתית שלנו. הנגע הנוגס כבר שנים בתקציב המדינה, אוכלוסייה שלמה המזלזלת בשלטון החוק, דוחקת החוצה את הקידמה ומסרבת לקחת נטל בעול הישראלי. אתה יודע על מי אני מדבר, ואתה יודע גם מי נציגיהם בממשלה.

הנה ההידרה האמיתית שלך - תקציב הישיבות ממשרד החינוך ל- 2011 הוא לא פחות ממיליארד שקלים, תשעה אפסים שמממנים אוכלוסייה בריאה ותקינה שחלק גדול ממנה לא עבד יום אחד בחייו, לא לבש מדים פעם אחת בחייו, ולא עומד בצפירות יום הזיכרון, ובינינו -  גם לא רואה אותך ממטר. רק לשם השוואה, תקציב סל הבריאות לכלל אזרחי ישראל הוא 600 מליון שקלים. אבל אתה הולך ונלחם נגד נתניהו? משבית את המשק? על מי אתה מאיים בשביתות? עלינו! תסמונת ההלקאה העצמית הזו, של השבתות כלליות, מסריחה כבר עד השמיים ולא רק בגלל שלא מפנים פחי זבל.

הגיע הזמן לשים לזה סוף. החרב בידייך. יו"ר ההסתדרות על יתרונותיו וחסרונותיו, הוא אחד התפקידים העוצמתיים במדינה הקטנה שלנו. אם רק היית רוצה, היית מנהיג מדינה שלמה לשינוי אמיתי. היית מוכיח שאפשר אחרת, אפילו סולל את דרכך לפוליטיקה, מה רע? אבל אתה בוחר להתעלם מהברור, מעדיף להילחם בטחנות רוח, כורת את הראשים הלא נכונים של ההידרה הלא נכונה. כל עוד תתעלם, אתה לא שונה מאותם צדיקים יראי שמיים וכל עוד תתמקד באי העשייה, אזי  אתה עושק את אותו ציבור עליו נשבעת להגן במיליארד שקלים בשנה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. התאפקתי
אתה בטח יודע מי 11.03.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©