הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיא בטרם עת
 
בתחילת שנת 2011 מכבי תל אביב בכדורסל היא קבוצה מלהיבה ודורסת. לא בטוח שהיכולת הזו תישמר במשחקים המכריעים של העונה
מאת רם הראל | 19.02.2011
 


>>>
 
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שחקני מכבי תל אביב בכדורסל דורסים. עד כדי כך שנדמה כי אפילו חברי ההנהלה לא ציפו שהעסק המשודרג עם דיוויד בלאט כמאמן יתחבר כל כך מהר. עד כה לא נראה שמישהו יכול לעצור את הצהובים בדרך לזכייה באליפויות ישראל ואירופה. ייתכן שדווקא המצב הנוכחי יכול לפעול לרעתם במשחקים הקובעים בחודש מאי. מכבי עם צ'אק אידסון, דורון פרקינס, סופוקליס שחורציאניטיס, ג'רמי פארגו, טל בורשטיין, ליאור אליהו וגיא פניני החזירה לעצמה את גורם ההרתעה. הקבוצה מפרקת כל יריבה שעומדת מולה בהפרשים שלא נראו הרבה זמן בכדורסל הישראלי, לבטח לא ברצף משחקים.

כדי לא לצאת מפרופורציות, חשוב לזכור שהקבוצות ששיחקו מול מכבי בתקופה האחרונה לא נחשבות לגדולות ולטובות שבאירופה (מלבד ברצלונה, כמובן).  זה לא גורע מאומה מהיכולת שמציגה הקבוצה, אך לא בטוח שניצחונות בהפרשים גבוהים עוזרים לה להמשך העונה. בקבוצה מרגישים כי היא הגיעה לשיאה בטרם עת. בטרם השיגה את כל המטרות שהוצבו בפניה בתחילת העונה: הרצון להחזיר למכבי את אליפות ישראל, לשמור על גביע המדינה (מטרה אחת שהושגה) ולנסות להגיע לפיינל פור של היורוליג.
 
הקבוצה נבנתה בצורה חכמה ולטווח ארוך. דורון פרקינס
תצלום : גולן טופמן

לפיכך עולות שאלות מעניינות: כמה זמן החבורה בצהוב עוד תצליח להציג יכולת ברמה גבוהה והאם זה ייעצר בהנפת גביע אירופה בברצלונה או הרבה לפני. מה שחשוב למכבי הוא ששחקני הקבוצה יגיעו עם היכולת הזו לשלהי העונה, כאשר התארים עומדים על הפרק. ובמכבי כמו במכבי, אין סיבה שצריכה לגרום לה להתפרק ברגעי האמת: המועדון לא נמצא תחת לחץ, והקבוצה נבנתה בצורה חכמה, עם עומק שחקנים על הספסל ולטווח ארוך. זהו מהלך שכבר זיכה אותה בתואר ראשון העונה - גביע המדינה.

כבוד או כפי שאומרים באנגלית ריספקט, זה מה שמכבי ייצרה עד עכשיו, וחלק לא קטן מהקרדיט מגיע למאמן שנמצא על הקווים. טביעת האצבע של בלאט על הקבוצה בולטת באופן משמעותי וברור, אבל הוא עוד לא הגיע לרגעי משבר עם הקבוצה הנוכחית - רצף  הפסדים או ירידה ביכולת (מבלי להחשיב את שני ההפסדים היחידים העונה לבני השרון ולקאחה לבוראל ויטוריה). התפקיד של בלאט הוא לשמור שזה כמובן לא יקרה, אך לא פחות חשוב לדעת לטפל בתקופות רעות.

יכולת השחקנים בחודשים הראשונים של שנת 2011 מביאה נחת לאוהדי הקבוצה ולחברי הנהלתה. זוהי נחת שמלווה בתצוגות ענק ובניצחונות שנקבעים עוד במחצית. עם זאת, אסור להם להיות סמוכים ובטוחים שהרף הגבוה יימשך עד חודש מאי, ויגיע לשיאו בזכייה בכל התארים. המציאות החורפית המשכרת יכולה להפוך מהר מאוד לשקר בחודשי האביב ובתחילת הקיץ, עם התפרקות טוטאלית ברגעים המכריעים של העונה. במילים אחרות, שוב לסיים אותה רק עם גביע המדינה בארון.  

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©