הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תתביישו לכם
 
התנהגותם של אוהדי הפועל ת"א בסיבוב ח' של גביע המדינה העלתה את רף האלימות המילולית בכדורגל הישראלי. לקארין פלוטניק רשימה ארוכה של אשמים
מאת קארין רחמין | 19.02.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


במשחקה של הפועל תל אביב בכדורגל נגד מכבי עירוני קרית אתא, במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה, נחשפתי לדרגה חדשה של אלימות מילולית - התבטאות מזעזעת, בוטה, חסרת כל רגש וכל היגיון. כזו שצריכה להעיר את הישנים שמתעלמים מהבעיה, וגם את אלה המהווים את הגורם הישיר לקיומה. שני הצדדים לוקחים חלק בבעית האלימות בספורט הישראלי באופן זהה, ושניהם צריכים להתבייש. 

תתביישו לכם, אוהדי הכדורגל. על הרוע, האטימות הרגשית והשנאה העמוקה. על הגזענות ועל העובדה שאתם גאים בהיותכם כאלה. ארגונים עם אידיאולוגיה קיצונית ודעה פוליטית נחרצת - מקומם לא במגרשי הכדורגל. מקומם של גזענים מאחורי סורג ובריח, ולא מאחורי הגדרות ביציעים. שכן, העיסוק התמידי במוות הוא אחד המאפיינים הבולטים שלכם. בין אם מדובר באסון לאומי, אירוע ספורט או אפילו מקרה משפחתי מצער - טרגדיה מהווה עבורכם הזדמנות לחבר שיר נוסף לאלבום. נכון שלא מדובר בכל אוהדי הכדורגל אלא בקומץ. רובכם מגנה את התופעה ומגיע לאצטדיון בשביל לראות את המשחק. אך לאחרונה נדמה כי המיעוט הפך קולני והוא לא מתכוון לשתוק.

ארגונים עם אידיאולוגיה קיצונית ודעה פוליטית. אוהדי הפועל תל אביב
 

תתביישו לכם, עיתונאים יקרים, על כך שאתם נותנים מקום לאירועים אלימים ואף מחפשים אותם כדי למשוך עוד כמה קוראים. למרות שיש לכם את הכוח להחליש ולמגר את התופעה הבזויה, אתם דואגים להבליט את האלימות, ובכך מזינים אותה ונותנים לה לגיטימציה. הדיווחים המסיביים עליה בכלי התקשורת רחוקים מלהיות הגונים, מעכירים את האווירה בין מחנות האוהדים ומוסיפים שמן למדורה, בעיקר לפני משחקים גורליים. אתם מודעים לעובדה שמלחמה מוכרת ומשתמשים בה - צילום של שלט עם אמירות נאצה יגרור הרבה יותר תגובות משלט נושא ברכה. אבל אתם לא מבינים שאם רק תפסיקו לתת לאלימות במה, הספורט עצמו יהיה מעניין הרבה יותר.

תתביישו לכם, אנשי ההתאחדות לכדורגל. על כך שכבר שנים הכדורגל הישראלי דורך במקום, וההתקדמות היחידה היא עלייה בגרף של מקרי האלימות. העונשים שלכם לא מועילים, האיומים שלכם לא מרתיעים, ולפעמים נדמה כאילו זו הליגה שמנהלת אתכם. משחקי הרדיוס לא פותרים את הבעיה אלא משמשים דרך טובה להדחיק אותה. המשחקים משעממים, הרמה נמוכה ובעלי המנויים, שחלקם הגדול בא במטרה ליהנות מכדורגל, מפסידים את כספם.
 
השאיפה של הכדורגל הישראלי היא להגיע לרמה האירופית, ואכן, אנחנו כמעט שם, מבחינת האלימות כמובן. מרחק בקבוק בירה אחד מהחוליגנים האנגלים. ההתאחדות האיטלקית השביתה בשנת 2007 את ליגת הכדורגל, לאחר שהאלימות הגיעה לשיאה ושני אוהדים נהרגו. נראה שגם פה מחכים להתעורר כשכבר יהיה מאוחר מדי. 
מצד שני, אם נמשיך להתעסק במציאת הגורם לבעיה, לעולם לא נגיע  לפתרונה. למען האמת, לא בטוח אם בכלל קיים אחד כזה. לדעתי, הבעיה אינה נמצאת בכדורגל הישראלי. הבעיה היא בחברה הישראלית, שאיבדה את תחושת השוויון והאחדות, את הערכים שדגלה בהם לאורך שנים ואת הרוח הספורטיבית. משהו חייב להיעשות, ומהר. עד אז, כולנו צריכים להתבייש.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. שני משפטי מחץ
דודי 22.02.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©