הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טעם של החמצה
 
רונאלדו התברך בחדות יוצאת דופן מול השער שחלוצי כדורגל אחרים יכולים רק לחלום עליה. אבל דרך חייו הלא ספורטיבית העיבה על הכישרון הטבעי ועל הקריירה ממנה פרש
מאת יותם אלאלוף | 23.02.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


"אל פנומנו" היה הכינוי שקיבל כששיחק באינטר מילאן האיטלקית. הכישרון הגדול היה אז בשיאו עד כדי כך, שהיה נדמה שחוץ מפלה האגדי, רונאלדו היה השחקן המזוהה ביותר עם נבחרתו, ברזיל. רונאלדו, שהפך לשם נרדף לכדור שנבעט מהרגל ונכנס לרשת המחוררת של היריב, תלה את הנעליים עם טעם של החמצה, ואפילו קצת יותר מזה.

רונאלדו לואיז נזאריו דה לימה, ובקיצור, רונאלדו, נולד בריו דה-ז'ניירו שבברזיל ב-22 בספטמבר 1976, וסומן כאחד החלוצים הכישרוניים והטובים בתולדות משחק הכדורגל. לא מפליא שכשאומרים נבחרת ברזיל בכדורגל, שמו מוזכר עם פלה האגדי. שכן, במונדיאל 2002 שנערך בדרום קוריאה וביפן, הוא קיבל את התואר "השחקן הטוב בעולם" לאחר שהוביל את נבחרת ברזיל להנפת הגביע העולמי עם שמונה שערים שכבש בטורניר. שניים בגמר עצמו, נגד מכונת ההגנה של נבחרת גרמניה.

זה היה סוג של פיצוי להתמוטטות הפתאומית שחווה כמה שעות לפני גמר המונדיאל ב-1998, שהובילה להפסד ברזיל לצרפת את גביע העולם באותה שנה. אבל יש גם צד אחר לחלוץ - הצד האנושי. כזה שנוגד את כל מה שנקרא ספורטיביות ואורח חיים של ספורטאי. צד שב-14 בפברואר 2011 הגיע לסיומו. החלוץ הודיע על פרישה מהמשחק שכל כך אהב, אך מעולם לא היה מוכן ללכת עד הסוף בשבילו.

בגיל 16 רכש מכונית ספורט מפוארת. עוד לפני שהיה לו רשיון נהיגה. רונאלדו
 

כל ילד שמתחיל לבעוט בכדור יודע שחוץ מכישרון, שחקן כדורגל נדרש לאוסף של יכולות ומאמצים, כמו מוטיבציה, כושר גופני, אורח חיים ספורטיבי ונאמנות בלתי נגמרת למקצוע. אצל רונאלדו דברים אלה לא תמיד הופיעו, וחבל. חוסר המקצועיות שהופיע אצלו לעיתים הוא הגורם להבדל בין איך שיזכרו אותו לעומת איך שזוכרים את פלה הגדול. כי בברזיל, גם היום, פלה יש רק אחד. אבל לא רק מקצועיות מוגבלת אפיינה את רונאלדו. גם הגאווה שלו, שהתחילה לבלוט כבר כשהיה בן 16, אז רכש מכונית ספורט מפואר, עוד לפני שהיה לו רשיון נהיגה.

הוא שיחק במועדונים הגדולים בעולם כמו ברצלונה, מילאן, אינטר וריאל מדריד, ובחלק גדול מהעונות, סיים רונאלדו כמלך השערים בליגה, תוך שהוא קורע רשתות. אבל היו גם פציעות, שהשביתו אותו ומנעו מההצגה להימשך. כמו זו  שהייתה בנובמבר 1999, אז הוא קרע את הרצועה בברך כאשר שיחק באינטר ונעדר ל-22 חודשים. לא קשה לנחש שהפציעות נגרמו, בין היתר, מהשמנת יתר ומזלזול בחלקים הפחות נוצצים באימוניו.

לרונאלדו יש ללא ספק כישרון, שהתבטא בחדות יוצאת דופן מול השער שלא נראית כמוה ברגליהם של חלוצי ההווה. הם רק יכולים לחלום עליה. עם זאת, רונאלדו הוא לא שחקן שילדים צריכים ללמוד עליו ולרצות להיות כמוהו. כי כישרון מקבלים מלידה, אבל את מה שצריך לעשות איתו אחר כך הוא עשה רע מאוד, והעיב על הקריירה היפה שבנה. הזלזול וחיי ההוללות שלו גרמו לחובבי הכדורגל להפסיד עוד כמה שערים בלתי נשכחים, כאלה שיכלו לשנות את החמיצות שנצרבת בתודעה כשנזכרים בו וכששומעים את הודעת הפרישה שלו.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©