הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכרה זהב
 
אלירן מלכי מלין על תשומת הלב התקשורתית והכלכלית שניתנה לביקור הכורים מצ'ילה על חשבון הניצולים האמיתיים בישראל - ניצולי השואה
מאת אלירן מלכי | 28.02.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


הניצולים מהתמוטטות המכרה בצ'ילה עלו בפברואר 2011 לביקור בארץ הקודש, בחסות שר התיירות סטס מיסז'ניקוב. התענוג עלה חצי מיליון דולר במימון משלם המיסים הישראלי. אני לא יודע איך לבשר את זה לכבוד השר, אז פשוט אגיד לו את זה - הכורים המסכנים הם לא כל כך מסכנים. הם סלבריטאים שמפרסמים מוצרים ומתחמקים ממצלמות. ישנם אנשים שלמרות היותם באמת ניצולים, חברות מסחריות לא עטו עליהם עם יציאתם לעולם. אבל כנראה שיום השואה פרח מזכרונו של השר מיסז'ניקוב עקב החום הרב שפוקד את מדינתנו.

איך אפשר לקחת סכום לא מבוטל של חצי מיליון דולר ולהשקיע אותו באנשים שכל העולם זורק עליהם כמויות של כסף שקשה לאמוד אותן, וכל זה בשביל תמונה אחת בכותל המערבי? יש בארץ, כמה ניצולים שהם הרבה יותר חשובים מחבורת הכורים הנכבדה, כאלה שחברות פרסום לא מתעניינות בהם, כאלה שחיים בעוניי ונחנקים בעודם בחיים בלי שאיש יתעניין בהם. כאלה שחצי מיליון דולר היה יכול לספק להם את צרכיהם המינימליים כדי שלא יתבזו יותר בחייהם. לא מלון חמישה כוכבים, לא טיולים מאורגנים, לא משקפי שמש אופנתיות ומתנות חסרות ערך, ואפילו לא ארוחות גורמה אלא אוכל בשביל לשרוד.

האם גם ניצולי השואה צריכים להיקבר מתחת לאדמה בשביל לקבל כסף?
 

אבל ניצולי שואה הם לא אייטם תקשורתי, לא כשיש ניצולים חדשים שיכולים להתבטא מול המצלמה, שיכולים ליצור כתבות למהדורת החדשות של יונית לוי ולזו של גיא פינס וכל זה ביום אחד. הם אפילו יספיקו להופיע באחת מתוכניות האירוח לקידום ספרם החדש. חלק מניצולי השואה יהיו באותו זמן בבית מטונף ומסריח ויצפו במופע היחצ"נות הבזבזני דרך הטלוויזיה הדולקת ספק לשעשע, ספק להעיר את הבית.

ישנן פעמים מעטות בהן אני מתבייש בגלל החלטות מטופשות שאנשים עושים עם הכסף הציבורי. במרבית הפעמים אני מתעצבן, אך הפעם אני מתבייש בכל שקל שהעניק משרד התיירות למופע התקשורתי-יחצ"ני המיותר הזה. אם משרד התיירות היה מראה קצת שכל ישר ומביט על התמונה הכוללת, הוא היה מבין כי הכסף שהחליט להקציב, הוא לא יותר מאשר בזבוז מיותר לטובת ניצולים שכבר לא זקוקים לו.

בפעם הבאה שאיזה מכרה יתמוטט, ספינה תטבע, מטוס יתרסק והניצול יחליט לפתוח במסע כלל עולמי, יש לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מחליטים לארח אותו על חשבוננו ולזרוק עוד חצי מיליון דולר. אחרי הכול, יש לנו ניצולים שהיו בגיהנום ונשארו בחיים לספר על זה, אז למה אף אחד לא רץ לתת להם את הכסף? האם הם צריכים להיקבר מתחת לאדמה בשביל כך? היום הזה לא כל כך רחוק, רק חבל שאז הכסף יהיה כבר מיותר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אין קשר בין הנושאים
יואב מלכה 28.02.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©