הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עושה קאמבק
 
אחרי כמה כישלונות, חוזר אורי גוטליב עם "קאמבק". בן אליעד מאמין שאם ניתן לתוכנית זמן להתפתח, היא תהיה הסאטירה הכי טובה בטלוויזיה
מאת בן אליעד | 01.03.2011
 

>>>
 
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


במדינה שנראית לעיתים כמו תיאטרון אבסורד, ישראל היא גן עדן לכותבי סאטירה והבדיחות פשוט כותבות את עצמן. עצוב או לא, תחליטו בעצמכם. למרות זאת, מאז ירידתן של "הרצועה" בערוץ ביפ ו"מקום לדאגה" בערוץ 10, לא ניתן למצוא בטלוויזיה הישראלית סאטירה אמיתית, כזאת שמותחת ובודקת גבולות, ומעיפה סטירה מצלצלת לאדישים שבינינו. ככה זה כשרובנו מעדיפים אסתטיקה על פני מראה לכיעור הסובב אותנו.

"קאמבק" היא הפקת המקור הראשונה של ערוץ "הוט קומדי סנטרל" שקם על חורבותיו של ערוץ ביפ, בניסיון למלא את החלל שנותר. בתוכנית, הרצל חוזה המדינה, בגילומו של אורי גוטליב, מגיע סופסוף לארץ זבת חלב ודבש רק כדי להתאכזב מהחזון ושברו. הוא מקבל תוכנית טלוויזיה כדי לנסות להבין, יחד עם גולדה מאיר, הרב כהנא, זוהר ארגוב ועוד דמויות מתות וידועות בגילומו של מעיין בלום, איפה טעינו.

חוזה המדינה מקבל תוכנית בטלוויזיה כדי לנסות ולהבין איפה טעינו. גוטליב
 

מה שנראה כמתכון לאסון מוחלט, מתגלה כהפתעה מרעננת עם פוטנציאל גולמי להפוך לתוכנית הכי חתרנית על מרקע הטלוויזיה. יש בה כל הנתונים שתוכנית סאטירה טובה צריכה: ערוץ נישה חופשי מתכתיבים שמאפשר חופש יצירתי, כתיבה חדה ושנונה מבית היוצר של ירון ניסקי ודורון צור ("מ.ק 22" "מקום לדאגה" ו"רד בנד") דמויות הזויות (ג'חנון ביבר - זיכרו את השם) אווירת נונסנס וצוות מצוין של קומיקאים בניצוחם של גוטליב ובלום.

נהדר לראות את גוטליב פורח מחדש, בייחוד אחרי כישלונן של "שבוע סוף" ו"קצר משפחתי", שהיו מביכות כל כך עד שנדמה היה שהוא מכריח את עצמו לצחוק מהפאנצ'ים בעל כורחו. גוטליב שוב מוכיח שהוא במיטבו ברגע שהוא מקבל חופש להתפרע. שיתוף הפעולה בינו לבין קומיקאי מחונן כמו בלום, איתו כבר עבד בעבר ב"הרצועה", יוכל לעשות לו ולתוכנית רק טוב. ראוי גם לציין את דינה סנדרסון, בתו של דני סנדרסון, שהיא ללא ספק ההפתעה הגדולה של התוכנית, ומציגה יכולות קומיות המוכיחות כי היא אינה נושאת את שם משפחתה לשווא.

התוכנית לא חפה ממגרעות - האינטרקציה בין המשתתפים קצת חורקת, הבדיחות נוטות לוולגריות או לקלישאות, כמו בירידות על ערוץ 24. אך מכאן היא יכולה רק להשתפר. בתור התחלה, יש להפסיק את מערכוני ה-"lips over", כי הרי יש דברים שרק קונאן אובריין יודע לעשות טוב. כל עוד תהיה לה המשכיות והתמדה, "קאמבק" תוכל למצב את עצמה כתוכנית הסאטירה הטובה ביותר בטלוויזיה, רק תנו לה זמן. אחרי הכול, גם הרצל התחיל בצליעה בזמנו, ותראו מה הוא עשה בסוף. למרות שגם זה נתון לוויכוח.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אהבתי
מעריץ של בן 30.05.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©