הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חנפן, נמאסת!
 
מסע הזיגזג היחצ"ני שעושה רענן כץ בין קבוצות הכדורסל הישראלי חייב להיפסק. במסווה של תמיכה, הדולרים שלו גורמים בעיקר נזק
מאת יותם אלאלוף | 06.03.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


הכדורסל הישראלי לא זוכה למחמאות  במשך זמן רב, וזה בלשון המעטה. המצב עד כדי כך גרוע, שנראה ששתי קבוצות בכירות וותיקות בליגת העל, הפועל ירושלים והפועל חולון, נכנעות לגחמות של טייקון מגלומני אחד רענן כץ שמו, שיודע טוב מאוד לנצל את המצב.

ניהול לא נכון, חוסר השקעה במרבית הקבוצות, ופיצול בין מנהלת הליגה לאיגוד הכדורסל - אלו רק חלק מהרעות החולות של הענף בשני העשורים האחרונים. מלבד קבוצה אחת, שאת שמה מיותר להזכיר (מכבי "אלקטרה" תל אביב) הענף גוסס. 

כאן כץ נכנס לעניינים. או בעצם ממשיך את שהתחיל. הוא מחזיק בחלק מהבעלות בקבוצת ה-NBA, מיאמי היט ומשמש אחד הספונסרים של הפועל גלבוע/גליל. כץ מכר את מניותיו במכבי תל אביב לפני שנה וחצי ועזב את המועדון בטונים די צורמים, תוך סכסוך מכוער עם דיוויד פדרמן, שבבעלותו חלק מהקבוצה. מאז שעזב את מכבי תל אביב, הוא הפך ליח"צן של עצמו ולאדם המפגין אהבה עצמית בלתי מתפשרת. האיש עושה מניפולציות באמצעות המושג תמיכה כלכלית - תורם סכומים זעומים מבחינתו, ומקבל בתמורה התחנפויות בלתי נגמרות.

תרם 15 אלף דולר וקיבל המון אהבה, מגן הוקרה וסיור בעיר. אוהדי הפועל חולון
תצלום : יואב מלכה

למרות שטען כי יתמוך כלכלית בהפועל חולון רק אם ייבנה לה אולם ראוי, הוא זרק בינתיים תרומה של 15 אלף דולר למועדון המתפורר כלכלית. התרומה קיבלה את התואר מעשה אצילי, על ידי לא אחר מאשר יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל, וזיכתה את כץ במגן הוקרה שקיבל מהחולונים, ובאהבה מצד אוהדי הקבוצה. גם נערך עבורו סיור בעיר בנוכחות ראש העיר מוטי ששון, באזור בו מיועד להיבנות האולם החדש. אהבה, כבר אמרנו?

כסף זה כוח, עובדה. כמה פעמים נתקלתם במצב בו בענף הכדורסל הישראלי משווים מישהו למייקל ג'ורדן, והוא לא שחקן? ב-2011 זה קרה. איש העסקים היהודי-אמריקאי, גומא אגיאר, עוד איש עשיר ולא יציב נפשית (אושפז בינואר 2010 בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל) שהשקיע בהפועל ירושלים בכדורסל, טען ש"להביא את כץ לירושלים זה כמו להביא את מייקל ג'ורדן". אוי למספר 23 האגדי על ההשוואה. אוי לאגייאר על החנופה הזו, שאולי תעזור לו להמשיך את גניבת הדעת ואת ההתעללות באוהדי הפועל ירושלים, ולהפוך לשותפו של כץ, אבל לא תביא לשינוי מקצועי אמיתי בקבוצה.

חבל מאוד שיש עניין ציבורי במעשיו של כץ. תקשורת הספורט נותנת לו את הכוח שהוא צריך כדי להמשיך את הביזיון. הציטוט האחרון שהופיע באחד מאתרי הספורט שבר כל שיא, אפילו שלו. הוא טען בפני יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, כי אם הקבוצה תזכה ביורוליג, הוא יעניק לה 100 אלף דולר. להציע סכום כסף לקבוצה שעזב בטונים צורמים? כנראה שהאיש ירד מהפסים מרוב אהבה עצמית.

הזיגזג שמבצע כץ לכל אורכו ורוחבו של הכדורסל הישראלי חייב להיפסק. אוהדים של הפועל חולון או של הפועל ירושלים צריכים לדעת שהשקעה של כץ עלולה להיות מסוכנת להם ולמועדון. עליהם לעשות הכול כדי לדחות את כניסת כץ כמשקיע בקבוצתם. זה יפה שסכום כסף גדול מגיע לקבוצה. אבל מי מבטיח שכץ לא ייעלם כפי שהופיע, בדיוק כמו שארקדי גאידמק ואגיאר עשו בבית"ר ירושלים בכדורגל?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©