הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כריזמה ואין כיף
 
למרות היופי המשכר של ונציה ושל אנג'לינה ג'ולי, "התייר" הוא סרט צפוי ומיותר. רחל טליאז מנסה להבין מה השתבש
מאת רחל ביו | 12.03.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


ביקורי האחרון באולם ה-VIP המפואר בסינמה סיטי היה מענג פחות מתמיד, כי למנות האוכל הטעימות ולחברה הנעימה הצטרף סרט יפה אך מיותר - "התייר". במילה יפה הכוונה היא פשוטו כמשמעו, סרט שנראה טוב לעין מפני שהוא מקושט בכוכבת זוהרת הלובשת את מיטב המחלצות, ובנופיה המשכרים של ונציה, ומיותר בגלל כל כך הרבה סיבות, שעיקרן העלילה הנדושה.

ג'וני דפ מגלם את פרנק, מורה פשוט וחסר חן למתמטיקה מארצות הברית שמטייל להנאתו ברחבי אירופה. אנג'לינה ג'ולי היא אליס המפתה, אהובתו של פושע חמקן. במהלך נסיעה ברכבת היא מתיישבת לידו ומצליחה לגרום לכל אלו שעוקבים אחריה להאמין כי המורה הצנוע הוא הפושע שכולם מחפשים, שאיש לא בטוח כיצד נראות פניו. מכאן העלילה רק מסתבכת, אבל באופן צפוי לחלוטין. כבר מתחילת הסרט ידעתי איך תיראה סצנת הסיום הבנאלית. לא צריך להיות בלש או אפילו חובב סרטי פעולה ומתח כדי להבין לאן הכול מתנקז.

אני מצפה מסרט פעולה רומנטי כמו ה"תייר", שיספק סצנות רומנטיות מהנות וסצנות פעולה טובות, אך הוא לא עושה זאת. ההתרגשות שחוות הדמויות בסרט והאהבה שנרקמת ביניהן לא עוברות את מסך הקולנוע. אין כריזמה, חן, כיף או מקוריות בסרט. הוא מאוד נדוש,  והתחושה היא שראינו את זה כבר רק בגרסה טובה יותר. למשל, כשג'ולי מנסה להציל את דפ מהמאפיונרים הרודפים אחריו והם נגררים למרדף סירות בתעלות ונציה. כאן הייתה לבמאי אפשרות להציג אקשן מרגש, אך במקומו התקבלה סצנה משעממת ואיטית.

במקום להציג אקשן מרגש, יש סצנות לא אמינות ולא מתוחכמות. "התייר"
 

"התייר" רווי בסצנות לא אמינות ולא מתוחכמות: חוקרי משטרה שמשתמשים בשיקוי קסמים על מנת לפענח מכתב ובריחה מהמשטרה על גגות העיר (הסצנה היחידה שהצליחה לפחות להעלות חיוך דק על שפתיי). ולבסוף, האלימות המוצגת היא סטריאוטיפית ומשעממת. השוטר הבריטי והבלונדיני דומה באופן חשוד לג'יימס בונד של דניאל קרייג, והאיש הרע הוא מאפיונר רוסי גדול.

עוד במהלך הצילומים, התעוררו שמועות על כך ששני הכוכבים הראשיים אינם מסתדרים ביניהם. ואכן, הכימיה בין דפ לג'ולי נראית מאולצת וחבל שכך. שניהם כל כך יפים שנדמה שכל אחד מהם עסוק בעצמו ולא בבן זוגו לסט הצילומים. קשה להאמין להם מרוב מבטים מפתים ודיאלוגים מגוחכים, והדינמיקה ביניהם פשוט לא עובדת. לא ברור מדוע שני שחקנים כה מוכשרים בחרו לשחק בסרט שלא מתאים ליכולותיהם.

הדבר היחיד שבאמת מושך את העין בסרט הוא היופי שבו. ונציה נגלית במלוא הדרה, והרגשתי כמו תיירת המטיילת להנאתה בעיר. יותר מזה, אפילו הצלחתי להשתחל למלונות יוקרתיים, לנשף מרהיב ולמסעדות מיוחדות שמעולם לא חשבתי שאראה. גם יופייה של ג'ולי מוסיף המון לסרט. היא יפה באופן מוגזם, עד כדי כך שנוכחותה מאפילה על דפ, שמגלם הפעם תפקיד הקטן למידותיו. 

על הנייר "התייר" נראה כבעל פוטנציאל להצלחה, ולא רק בגלל השחקנים. הבמאי והתסריטאי הוא  זוכה האוסקר פלוריאן הנקל פון דונרסמארק ("חיים של אחרים") והעלילה מבוססת על הסרט הצרפתי המצליח "אנתוני זימר". אבל כנראה ששמות גדולים לא מבטיחים הצלחה או סרט איכותי. מה השתבש בדרך? לא ברור. טוב, לפחות נהניתי מהאוכל בהתחלה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. :)
שירה 16.03.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©