הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קופץ מעל הפופיק
 
מאמן נבחרת ישראל הצעירה בכדורגל, גיא לוזון, כבר מתכנן עתיד מקצועי מזהיר בליגה של הגדולים. עילם מילוא חושב שהוא צריך לעבור כמה שלבים קודם לכן
מאת עילם מילוא | 24.03.2011
 

כשרון קופמן שאל את מאמן הנבחרת הצעירה בכדורגל, גיא לוזון, היכן ירצה להיות לכשיסיים את משימתו הלאומית, לוזון ענה שהוא רואה עצמו מאמן את הנבחרת הבוגרת או בליגה באירופה. זוהי שאיפה גבוהה מדי שמגיעה בתזמון לא נכון מבחינתו.

אחד המאמנים הצעירים והמוכשרים שנמצאים בביצת הכדורגל שלנו חייב להוכיח את עצמו במועדון גדול בכדורגל הישראלי, הרבה לפני שהוא מחליט להצהיר על תוכניותיו לגבי עתידו המקצועי. במיוחד אחרי עונת 2007/2008, בה אימן את הפועל תל אביב.

העונה הזו זכורה לאוהדי הפועל, ובעיקר ללוזון, לרעה. הוא קיבל במהלכה את הזכות להיות בראש המערכת המקצועית של הקבוצה כמאמן ראשי, אבל עשרה מחזורים בלבד הספיקו כדי להבין שכשל בתפקיד. בראיון עם קופמן בתוכנית "מתמסרים" המשודרת בערוץ הספורט, לוזון הסביר את הסיבות לכשלון: הסכמה מצידו לשחרור שחקנים, נאיביות ותמימות. לעומת זאת, הוא טען שחוסר הניסיון שלו באימון מועדון גדול איננה אחת הסיבות לכך.

רבים מזלזלים בו עקב הקרבה המשפחתית ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון
 

לוזון ידע הצלחות עם מועדון הבית שלו, מכבי פתח תקווה, הן בארץ והן באירופה. כמו כן, לאחר הכישלון עם הפועל תל אביב, הוא הוביל את בני יהודה תל אביב, כמאמן ראשי בשתי העונות האחרונות, לצמרת ליגת העל ולשלב האחרון במוקדמות הליגה האירופית (שלב אחד בטורניר לפני הכניסה לשלב הבתים). חבל שדבריו של לוזון ב"מתמסרים": "אין הבדל בין אימון מועדון קטן לאימון מועדון גדול", העיבו על הישגיו עם מכבי פתח תקווה ובני יהודה. במיוחד כשההבדל בין התוצאות שהשיג במועדונים קטנים לבין אלו שהשיג במועדון גדול, ניכר בשטח.

עקב הקירבה המשפחתית ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, רבים נוטים לזלזל במעמדו של גיא, ובכישוריו לאמן את הנבחרת הצעירה. זוהי התייחסות שגויה, מכיוון שהוא מאמן מוכשר מאוד, אולי מהמוכשרים ביותר שיש כיום בכדורגל הישראלי.

ללוזון ימלאו 36 שנים בקיץ הקרוב. גיל בו מקובל לדבר על שאיפות. אך צריך להיות מציאותי - עליו לחזור בתום הקמפיין עם הנבחרת הצעירה לליגה המקומית, ולא לקפוץ לנבחרת הבוגרת. מונחת לפניו רשימה מכובדת של מאמנים ישראלים, ביניהם דרור קשטן, אלי גוטמן, רוני לוי ויצחק שום, שזכו באליפויות ובגביעים בטרם העלו בדעתם לאמן את נבחרת ישראל. כרגע חשוב שלוזון יתרכז במשימה הלאומית או כפי שהגדיר אותה: הצלחה עם הנבחרת האולימפית ביורו הקרוב. הצלחה שתזכה אותו בנקודות זכות אצל רבים.

לאחר הנבחרת הצעירה, לוזון יהיה חייב לטעום מהלחץ ומהאתגר שיש באימון קבוצה שסוחפת אחריה אלפי אוהדים בכל משחק. כזאת שבעבורה כל ניצחון הוא סימפוזיון, וכל הפסד הופך מיד לסוג של משבר. קבוצה שמסוקרת מדי שעה בתקשורת, גם בנוגע לדברים הסתמיים ביותר. דיבורים על אימון קבוצות בליגות באירופה או בנבחרת הלאומית יהיו במקום רק לאחר כמה שנים שבהן יצליח להתוות את דרכו באחד המועדונים הגדולים בארץ ולהביא הישגים. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©