הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלישה לאירופה
 
השביתה המתוכננת בעונת 2011/12 בליגת ה-NBA תוביל למעבר שחקנים לליגות הכדורסל ביבשת. משה ברדה לא בטוח שהמהלך יועיל
מאת משה ברדה | 31.03.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


נראה כי עונת 2011/12 ב-NBA לא תיפתח בעקבות שביתה מתוכננת מצד שחקני הקבוצות בליגה. היא תבוא כתגובה להחלטת הקומישינר של הליגה, דיוויד סטרן, להורדת תקרת השכר של המכדררים.

אם עוברת בראשכם תחושת קלה של דה ז'ה וו, אתם לא מתבלבלים. מחצית מעונת 1997/98 לא התקיימה בדיוק מאותה סיבה. ואם עדיין לא נפל לכם האסימון, אולי תיזכרו בשביתה ההיא דרך הזווית הישראלית של הסיפור: שחקן מכבי תל אביב אז, עודד קטש, חתם על חוזה עם הניו יורק ניקס, אך לא זכה לשחק בעקבות השביתה, ופיספס הזדמנות היסטורית להיות הכדורסלן הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם.

תקרת השכר אשר מונהגת כיום ב-NBA, שיוצרת במידת מה ליגה שוויונית בה מתמודדות יותר משתי קבוצות על האליפות, גבוהה מדי לטעמו של סטרן, והוא מבקש להוריד אותה. בעוד השחקנים לא מוכנים לספוג פגיעה במשכורות ה"נמוכות" שלהם.

לא תהיה לו בעיה לנחות בטורקיה. קובי בראיינט
 

לשחקנים יש עילה מוצדקת לשביתה. אבל שבשונה מעונת 1997/98 הפעם רבים מהם הצהירו כי הם מוכנים לשחק בקבוצות אירופאיות בעונה הקרובה עד שתסתיים השביתה. כך שאם לא יצליחו לגשר על הפערים עם סטרן, הם לפחות ימצאו דרך להשלים את הכנסתם ולהמתיק במעט את הגלולה המרה.

אם נעזוב לרגע את המריבות הילדותיות בין סטרן והשחקנים על עוד מיליון, פחות מיליון, ישנם אלו אשר יוצאים נשכרים מכול הסיפור. ולא מדובר בראשי הקבוצות, למרות שהם חוסכים את משכורות השחקנים. הרי ההפסד הכספי שייגרם להם מנותני החסויות יהיה גדול הרבה יותר.

המרוויחים הגדולים יהיו אוהדי קבוצות הכדורסל באירופה, אשר כבר החלו לפנטז על חזרה לאירופה של כוכבים כמו אנתוני פארקר, עומרי כספי, והגעה של כוכבים גדולים יותר כמו קובי בראיינט ושאקיל אוניל. הראשון אף התראיין לערוץ הספורט ואמר כי בהינתן ההזדמנות ישמח לשוב למכבי תל אביב, בעוד השני עידכן שכבר היו דיבורים עם הקבוצה בנוגע לחזרה אפשרית, אך גם דאג להבהיר כי עם סיום השביתה הוא חוזר ל-NBA.

בראיינט ואוניל אמרו כי לא תהיה להם בעיה לנחות בטורקיה בעונה הבאה. במידה שאכן יקרה הדבר, השאלה המתבקשת היא אם חובבי הכדורסל האירופאי והאמריקאי יזכו לראות איחוד היסטורי של השניים?

אך לא הכול ורוד בכיבוש הספורטיבי של אירופה. הגעת השחקנים אומנם יכולה להוות מנוף כלכלי ללא מעט קבוצות ביבשת, אבל בעלי הקבוצות יצטרכו לשקול בכובד ראש את המהלך. אומנם בטווח הקצר המהלך מעולה, אך מה יקרה אם השביתה תיגמר באמצע העונה או מעט לאחר שהחלה, והכוכבים יצטרכו לחזור לאדמת ארצות הברית? מה יעלה בגורלן של הקבוצות בפרט שייפגעו בוודאות מהחזרה, ומה יקרה לרמת ליגות הכדורסל באירופה בכלל?

ככול שעונת 2010/11 ב-NBA מתקרבת לשלביה המכריעים, לא מעט אוהדים עוסקים בשאלת זהות האלופה. הדעות חלוקות בין מיאמי על שלל שכירי החרב שלה, חבורת הזקנים של בוסטון, הלוס אנג'לס לייקרס ובראיינט שיניף טבעת שישית או שיקגו בולס המחודשת.

שאלת קיומה של עונת 2011/12 מדירה שינה מחובבי הענף עוד יותר מזהות האלופה לעונה הקרובה. בהיסטוריה של האנושות היו לא מעט פלישות של בני אדם מיבשת אחת לאחרת, שרק ההיסטוריה שפטה אם הן היו מועילות או לא. בדיוק כמו שיקרה בפלישה המתוכננת מה-NBA לכדורסל האירופאי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. יפה יפה
אלעד עשהאל 21.04.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©