הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסריח מיוקרה
 
החשיפה של פרשת "ביבי טורס" הביאה לכך שסיון יוסף תוהה להיכן נעלמה האתיקה, ומחזקת את ידיו של מבקר המדינה
מאת סיון יוסף | 05.04.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אין ספק שפגישות מדיניות צריכות להתקיים כדי לקדם תהליכים, ולאפשר הסברה ורושם טוב, וחשיבותן נוגעת לכל דיון ששר או חבר כנסת צריכים לקחת בו חלק מתוקף תפקידם. אך נשאלת השאלה אם ההסברה הזו צריכה לבוא עם מלונות מפוארים, שירותי VIP, טירות וטיסות במחלקה ראשונה? לאור הפרסומים על נסיעותיו לחו''ל של ראש הממשלה בתחקיר של "המקור" בערוץ 10, ויתר בנימין נתניהו על חדר השינה היוקרתי שדרש לטיסתו הבאה לאירופה, שנמשכת ארבע שעות בלבד. זו אותה דרישה שמנעה מחברות תעופה אחרות להיכנס למכרז מכיוון שלא קיים אצלם השירות, מה שהשאיר מונופול אווירי לחברת אל על.

שפע הטיסות ועסקאות החבילה הכרוכות יחד בסרט זהב הן בהחלט עסק יקר, ולכן לא שולמו מכיסו הפרטי של נתניהו. הכנסת ומשרד האוצר לא מאשרים הוצאות בסדר גודל כזה מכספי המדינה, ובצדק. אז מדוע נתניהו ביקש, קיבל ונעזר בכספי גופים וארגונים שונים? מדוע לא טרח, כאזרח לכל דבר אז, לממן את נסיעות אשתו שהתלוותה אליו ממדינה למדינה? מדוע היא הוטסה בעזרת מימון של נדבנים עשירים? אני רוצה לחשוב שזה לא בגלל שהם רוצים את קרבתו. אך האם יש אפשרות אחרת? מה שכן, הטקטיקות של נתניהו נהדרות. רקימת הנסיעות באופן שבו תואמה פגישה לתחילת הנסיעה ופגישה לסופה, השאירה כמה ימים ריקים מתוכן, תרתי משמע, שפתחו חלון הזדמנויות לשעשועים ועסקים עבור מר וגברת נתניהו. כשהצעירים למשפחה, אבנר ויאיר, הצטרפו - החגיגה אף גדלה.

דמעות התנין שלה לא יעזרו. בנימין ושרה נתניהו
 

להיכן נעלמה האתיקה? האם היא הייתה בכלל קיימת?
ולגבי שרה נתניהו, שהתראיינה לאחר פרסום הפרשה - הסנגוריות הלא אמינה שלה גובלת בפתטיות כאשר היא מתראיינת באמצעי התקשורת וטוענת כי מנסים לפגוע בבעלה, דרכה. כאשר היא משתלחת וזועקת שצריך לבדוק עוד שרים וחברי כנסת שביצעו נסיעות לחו''ל, היא אינה פוטרת את בעלה מאחריות. גם דמעות התנין לא עוזרות, ובטח שלא הכביסה שזקוקה לניקוי יבש שלקחה לחו''ל. האם היא עדיין לא הבינה שכאשר פרשיות מתגלות, בדרך כלל, יש דברים בגו?

למרות כל האמור לעיל, אסיים באמירה אופטימית. מבורכת היוזמה של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, לצאת למסע הבדיקה על נסיעותיו לחו''ל של ראש הממשלה בזמן כהונתו כשר אוצר, ובכלל בעשר השנים שבהן היה אזרח לכל דבר. כעת, כל שנותר הוא להמתין לתוצאות החקירה המיוחלת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מסכים מסכים.
יותם אלאלוף 08.04.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©