הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנגבים באהבה
 
עכשיו, כשחומוסיות הופכות לטרנד כמעט בכל עיר מרכזית בישראל, אדי אדמון מנסה לעשות סדר בבלאגן, ולהכתיר את המנצחת
מאת אדי אדמון | 06.04.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


ערבי חמישי
בחורף הם האהובים עליי ביותר. כשבחוץ סוער, בבית זהו זמן חברים מושלם, בעוד משחק הכדורסל של מכבי בליגה האירופית מקבץ אותנו יחד. תמיד כשהפורום נפגש, עולות סוגיות שונות על הפרק, זו יכולה להיות השריקה למחצית או מכבי שמובילה ב-20 נקודות. הדיון המעניין האחרון התנהל על הכתרתו של החומוס הטוב בתל אביב.

ירמיהו 45, תל אביב: "אין מה לדבר, חומוס 'אשכרה' במקום ראשון מבלי להתאמץ" התפרץ יאיר, ואצלי כבר עלו בראש השריקות של חמודי, קערת החומוס שלא נגמרת, הבצל המיוחס ולילות ארוכים שנגמרים בזלילות עד לפנות בוקר. אני נזכר במנה בפיתה לפני הטיולים השנתיים ובדו"חות החנייה הרבים שהכפילו בכמה וכמה את מחירה, אך לא הורידו לי את החיוך של החומוס מהפנים. "הוא פשוט ממכר וגם לא כבד, אם יודעים לאכול אותו כמו שצריך", טען יאיר.

"עלי קראוון", שבטי ישראל 14, יפו: "מה אתה מבין בכלל", צעק דן לעבר יאיר, "המסבחה באבו חסן היא המנה הטובה ביותר". ושוב מציפים אותי זיכרונות: הדרך ליפו, חיילי גלי צה"ל, הצעקות באוזניים, השירות המהיר ביותר בעולם, הבאסה להגיע בשלוש בצהריים כשכבר סגור, והטעם האמיתי כל כך של חומוס טוב. עכשיו אני מבין - זוהי באמת בחירה קשה.

הבאסה להגיע בשלוש בצהריים כשכבר סגור
תצלום : אילת שגיא
 
המלך ג'ורג' 13, ירושלים: "אתם התל אביבים בכלל לא יודעים מה זה חומוס", חברנו הירושלמי התעורר. "חומוס 'פינתי' המקורי הוא הטוב ביותר. נכון שהסניפים שלו הם כבר לא אותו דבר, אבל חומוס בשר במדרחוב זאת ה-מנה", הוא התעקש. נזכרתי שבאמת מאז ששי לקח אותי לשם בפעם הראשונה כשבאתי לבקר אותו, אני לא חוזר מעיר הקודש בלי לטעום את חומוס הבשר הנפלא, כשהבטן מלאה.

קרליבך 7, תל אביב: "גם ירושלמים לא באמת מבינים מה זה חומוס טוב", עכשיו היה תורו של אליעד הקיבוצניק מהצפון להפתיע אותנו עם העובדה שחומוסיית "אבו אדהם" מול בית "מעריב", היא במקור בכלל מהגליל, ושרק בתל אביב היא הפכה לחומוסיית סטלנים שהרגאיי מתנגן בה במשך כל היום. "את החומוס שם אני יכול לאכול עם כפית, וכשסיימתי את המנה קיבלתי תוספת בלי אפילו לבקש", אליעד סיפר בערגה.

בינתיים, בעוד הדיון מתלהט, הרהרתי בכמה חומוסיות נוספות שעם השנים הפכו למוסד, ובבעליהם שהפכו לסלבריטאים מקומיים. 'בהדונס' המקורי (ביאליק 138, רמת גן) הוא הראשון עוד מימיו הזוהרים של עמי, לפני שפתח סניף בכל פינה בגוש דן. אבישי המתוק מ"חומוס נטו'' (ירמיהו 17, תל אביב) שלימד אותי לאכול את השווארמה בתוך החומוס, ולא להפך. "חומוס אסלי" (דיזנגוף 338, תל אביב) שתמיד בא טוב אחרי הים, וכמובן את אסף המפנק מ"חומוס אסף" (החשמונאים פינת קרליבך, תל אביב) עם הרימונדה הנהדרת.

מכל הדיבורים והמחשבות על חומוס, הבטן כבר התחילה לאותת, וניגשתי ישר אל המטבח בתקווה לנשנש איזו פיתה. כשפתחתי את דלת המקרר נדהמתי: אין לי בכלל חומוס. איך זה יכול להיות? כנראה שכשיש כל כך הרבה אופציות לחומוס בחוץ, בבית כבר לא נשאר. מנצח אומנם לא מצאתי בדיון הסוער עם חבריי הטובים, אבל המפסיד הוא החומוס התעשייתי שכבר לא בילה אצלי במקרר הרבה זמן. ודווקא עכשיו, הטעם הנהדר מהילדות של חצי פיתה עם חומוס ומלפפון חמוץ חסר לי מאוד.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אין בארץ על חומוס סעיד בעכו!!!
אסף שבח 12.04.2011
 
 
2. אחלה כתבה אדי!
אסף שבח 12.04.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©