הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחזקת נאלם
 
טל בנין, עוזר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, שותק בזירה התקשורתית. עילם מילוא חושב שהוא צריך ללמוד מקודמו בתפקיד, משה סיני
מאת עילם מילוא | 09.04.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


עוזר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, טל בנין, שותק. הוא נמצא שם, במסיבות העיתונאים, אבל לא פוצה את פיו. אדיש לרעש סביב מאמן הנבחרת, לואיס פרננדז. גם בראיון שהעניק לערוץ הספורט, בנין לא אמר הרבה. הוא בעיקר התגונן מול הטענות שמופנות כלפיו.
בנין היה שחקן ענק ודומיננטי שנתן הכול על המגרש. אך כעוזר מאמן, הוא נעלם. לאן? אין לדעת. הרי בנין יכול לתת הסברים שהקהל הישראלי יבין טוב יותר מהסבריו של פרננדז על המתרחש בנבחרת. בכך הוא יכול לגרום לעם ישראל להאמין ביכולתה המקצועית ולגבות את המאמן.

למרות שפרננדז מספק תשובות לשאלות הרבות שמפנים לעברו, הוא גורם לתחושת ייאוש בקרב אוהדי הכדורגל בישראל, בקרב כתבים ופרשנים מתקשורת הספורט, ולפעמים נראה שגם לעצמו. לא מבינים אותו, את מעשיו ואת עשרות הזימונים התמוהים של שחקנים במהלך הקמפיין הנוכחי. לכן לא מעט אנשים מחכים לרגע בו יוחלף. פרננדז הוא ההצגה הראשית שמספקת כותרות מדי שבוע. לעומתו, בנין נמצא אי שם מאחורי הקלעים, או שאולי בכלל באולם אחר.

לא ייתכן שהוא כל כך לא מורגש. אפילו המתורגמן של פרננדז מקבל חשיפה רבה יותר מעוזר המאמן.
בנין, שבעברו כיכב בקבוצות הבכירות בארץ, היה קפטן נבחרת ישראל ועשה קריירה נאה בחו"ל, תמיד דאג להיות מנהיג על המגרש. מצופה ממנו שגם מחוץ למגרש ייקח אחריות ויקשר בין פרננדז לבין התקשורת והאוהדים. העם יכול ורוצה להתחבר לבנין כאחד שהקריב את עצמו למען הנבחרת.

לא מבינים אותו ואת עשרות הזימונים של שחקנים לנבחרת. לואיס פרננדז
 

בתוכנית "שער השבת" המשודרת בערוץ ספורט 5LIVE+, ביקר בתחילת העונה פרשן הערוץ ומאמן נבחרת ישראל לשעבר, שלמה שרף, את בנין בנוגע לזימוני השחקנים התמוהים. שחקנים שהוא ופרננדז אינם בהכרח מכירים את יכולותיהם המקצועיות. שרף הרים לבנין להנחתה כשנתן לו הזדמנות פז להסביר את השיקולים שמאחורי הזימונים, ואולי לזכות באהבת הקהל. על אחת כמה וכמה כשהיה מדובר במשחקים הראשונים של הקמפיין הנוכחי.

אבל בנין ענה לו תשובה מגוחכת: "היום ההתנהלות מקצועית היא לא כמו בתקופתך". האם הירידה לרמה הזו תוביל אותו לאיזשהו מקום? אם הוא בחר לענות בצורה שאינה מקצועית או ראויה, כנראה שאינו יודע את התשובות.
בראיון האחרון בערוץ הספורט, שוב בנין לא ענה בצורה מקצועית לטענתו החוזרת של שרף, ואמר למוטי פשכצקי: "מי שמבקר אותנו, ורוצה שהנבחרת תפסיד, מבחינתי הוא לא ישראלי. יש סף מסוים שלא עוברים. גם לי יש מה להגיד על הרבה אנשים".

בנין צריך לקחת דוגמה מהדומיננטיות של שחקן עבר אחר, ועוזר מאמן הנבחרת לפניו, משה סיני. הוא לא נשאר חייב להתפרצותו של קפטן הנבחרת, יוסי בניון, כלפי המאמן, דרור קשטן, כשהוחלף בקמפיין הקודם (מוקדמות מונדיאל 2010) בהפסד הביתי הצורם 1:0 לנבחרת לטביה. סיני ענה לבניון בלי בושה, ועם הרבה נוכחות ועוצמה, לעיני עשרות אלפי צופים באצטדיון רמת גן ומול מצלמות הטלוויזיה, שהעבירו את העימות בשידור חי, בדיוק כפי שעשה בזירה התקשורתית לאורך כל כהונתו בתפקיד. תכונות ופעולות אלו חסרות לבנין בתפקידו הנוכחי. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. איזה טור! תובנה מעניינת
שמעון 11.04.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©