הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף ידוע מראש
 
נופים מדהימים ואווירה אקזוטית הם עדיין לא סיבה מספיק טובה לסכן את החיים שלכם. עילם מילוא מבקש: אל תיסעו לבוליביה
מאת עילם מילוא | 10.04.2011
 

הטרגדיה שהתרחשה לאחרונה בבוליביה, בה שתי מטיילות ישראליות נהרגו בתאונת דרכים במדבר המלח סאלאר דה אויוני, גרמה לי לרצות לכתוב מניסיון אל ליבם של המטיילים השוהים שם ולכל אלה שמתכננים לבקר בה בעתיד.

הטיולים בבוליביה גבו לא מעט קורבנות בשנים האחרונות (אנחנו לרוב שומעים על כך רק כשמדובר בישראלים), ולכן המלצתי היא לחשוב פעמיים לפני שמחליטים לטייל שם ובמילים אחרות, תוותרו על הרעיון. כמעט כל חייל בצה"ל חולם על היום שבו ישתחרר, ואז יוכל לחסוך כסף ולטוס לטיול של חייו, כשהאפשרות המועדפת היא בדרך כלל דרום אמריקה. היבשת הצבעונית מאופיינת במדינות אטרקטיביות, נופים מדהימים ואווירה אקזוטית שמושכות אליה אלפי צעירים ישראלים מדי שנה.

ישנן סיבות רבות מדוע לצד מדינות כמו פרו, ברזיל וארגנטינה, בוליביה נתפסת כמסוכנת מכולן עבור המטיילים. התחבורה רעועה, הסיכוי למצוא מקום נקי לאכול שואף לאפס, ומלבד בית חב"ד שעושה מעל ומעבר עבור התרמילאים הישראלים, אין שם באמת מענה לכל בעיה.

תחבורה רעועה, אין מענה לבעיות, וסיכויים קלושים למצוא מקום נקי לאכול בו
תצלום : עילם מילוא


פשפוש בזיכרון של רבים מאיתנו יעלה תאונות מחרידות שפקדו מטיילים ישראלים בבוליביה. ביניהן זו שהתרחשה במאי 2008, כשחמישה ישראלים נהרגו בהתנגשות חזיתית בין שני ג'יפים בסאלאר. מצד אחד, בוליביה היא מדינה מרהיבה ביופייה וזאת אחת הסיבות שכולם מגיעים לשם, ומצד שני היא לנצח תיזכר לי כמדינה מקוללת.

באפריל אשתקד, כמה שבועות לפני שהגעתי למדינה, מטיילת ישראלית נהרגה ב"דרך המוות" במהלך טיול אופניים, עקב ערפל. בשבועיים הבודדים בהם הייתי בלה - פאס, העיר המרכזית בבוליביה, התרחשה טרגדיה נוספת שאני לא מצליח לשכוח, כשישראלי בן 23 נפל בזמן טיול טרקטורונים לתהום, באותו המסלול שאני נסעתי יומיים לפני.

עברתי לא מעט חוויות בזמן שטיילתי ביבשת וחלק קטן מהדברים לא הייתי עושה שוב. שום חוויה לא שווה את הסיכון ולו הקטן ביותר, שאולי לא אחזור הביתה בשלום. אני מודה שלפעמים חטאתי ועשיתי דברים שבדיעבד לא הייתי עושה. כזה היה טיול הטרקטורונים המפורסם ב"עמק הירח", שם מצאתי את עצמי בפעם השנייה בחיי נוהג על טרקטורון לגמרי לבדי כשתהום ענקית מימיני.

אומנם המטיילים הישראלים הם לא תיירים למופת ואף ניתן לומר שחלקם יכול להיות לא מנומס, בלשון המעטה. אך בוליביה היא מדינת עולם שלישי לכל דבר והאחריות בכל מעשה היא על המטיילים בלבד. יש לא מעט סיפורים לפיהם ציוד מקולקל או מדריכים פזיזים הם אלו שגרמו לאסונות. וכך היה גם בתאונה האחרונה, שבה ללא ספק האשמה הייתה מוטלת על נהג הג'יפ. לכן, בין אם כשאתם נוהגים על טרקטורון, נוסעים באוטובוס או סוגרים אטרקציה דרך אחת הסוכנויות, תסמכו אך ורק על עצמכם.

ולכול אותם מטיילים שנמצאים ביבשת בזה הרגע או כאלה שקנו את כרטיס הטיסה שלהם וינחתו בקרוב בבואנוס איירס או לימה, איעץ להשתמש בבוליביה כנקודת מעבר בלבד. האסונות שהתרחשו שם הם לא מקריים אלא תוצאה של מדינה שהאחריות בה לתיירים היא אפסית. זה לא שווה לסיים את הטיול של חייכם בטרגדיה לקרוביכם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. your friend in bolivia
nitai zagoury 14.04.2011
 
 
2. בוליביה מדהימה
עוז :) 14.04.2011
 
 
3. גן עדן
יוסי 21.07.2011
 
 
4. מומלץ אצלי ב-פנאי
מומלצי הבלוגוספירה 10.08.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©