הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נערי פוסטר חסרי יכולת
 
יותם אלאלוף מסתייג מהמעבר של כדורגלנים מקומיים לליגה הבלגית. רק תקופת הבשלה בישראל יכולה לשנות את התמונה
מאת יותם אלאלוף | 17.04.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


לפעמים נראה שאת הסיבה לאי ההצלחה של הכדורגל הישראלי לא צריך לחפש במגרשי הכדורגל המקומיים אלא אי שם במערב, בליגה הראשונה בבלגיה. נבחרת ישראל, כך נדמה, נפגעת משחקנים, שעוזבים לטובת ליגה חלשה יחסית באירופה, וקוברים שם את הקריירה שלהם.

אין מה לעשות, אנחנו ישראלים ונישאר כאלו. לעיתים זה טוב, אבל בכדורגל זה די פוגע. הרצון הגדול של השחקן הישראלי להוסיף עוד כמה דולרים או יורו לחוזה שלו גובר על המחשבה לטווח הארוך. הליגה הבלגית מושכת אליה כמגנט שחקנים ישראלים רבים בשנים האחרונות, יותר מכול ליגת כדורגל אחרת באירופה. אחד הגורמים לכוח המשיכה הוא סוכן השחקנים דודו דהאן, שמתווך בין הכדורגלנים לקבוצות בליגה הראשונה.

לשחקן זר יש קשיי התאקלמות, בטח אם הוא ישראלי. אך המושבה הישראלית שנוצרה שם תורמת לא מעט ליכולותיו המקצועיות. אלא שאף אחד מהשחקנים לא עבר מבלגיה לקבוצה בכירה יותר באירופה. אסור לשכוח. הליגה הבלגית טובה ומקצוענית יותר מליגת העל הישראלית, ה"לוזון ליג". כיאה למיקומה הגיאוגרפי, מנטליות הספורט בבלגיה אירופאית לכל דבר. ענף הכדורגל שם הוא תרבות, שאינו מקבל ייחוס כ"ספורט של חוליגנים", כפי שקורה בישראל לא מעט.

הלוואי ועוד שחקנים יאהבו קודם כל כדורגל ורק אחר כך כסף. בירם כיאל
תצלום לובי : Flickr, play ball

הישראלים ששיחקו בבלגיה לא ניצלו את המקצוענות שנקרתה בדרכם. קלמי סבן, אבי סטרול, ברק יצחקי וגילי ורמוט חזרו לארץ אחרי שלא צלחו את המבחן הבלגי, השתלבו בקבוצות בכירות בישראל, אך מרביתם לא הצליחו לשחזר את היכולת המקצועית הטובה שהייתה טמונה ברגליהם. מעבר לכך, חלק מהשחקנים המקומיים שחתמו על חוזים יפים בבלגיה, לא היו מוצאים בהכרח קבוצה ישראלית שתרצה אותם.

למשל, תמיר כחלון, אקס מכבי תל אביב, ושחקנה בהווה של שרלרואה, שיצא לנסות את מזלו שם עוד בטרם הצליח לסיים 90 דקות במשחקי ליגת העל. אמנם הוא הבקיע ארבעה שערים בבלגיה, בתשע הופעות, כולל צמד נגד אופן במסגרת משחקי ההישרדות בליגה, אבל עדיין הוא לא מסיים בכל משחק 90 דקות.

כושר גופני ירוד, מחסור ברצון להצליח וחוסר מקצוענות הם רק חלק מהדברים שטעונים שיפור בכדורגל הכחול-לבן, ומהסיבות לכך שכבר שנים הנבחרת לא מעפילה לשום טורניר אליפות בינלאומי. להוציא את טובתם הכלכלית, הכדורגלנים הישראלים צריכים להישאר בליגת העל, ולא לקפוץ על המטוס הראשון לבלגיה. תקופת הבשלה בישראל חשובה ויכולה לתת לשחקנים מוכשרים כרטיס טיסה לקבוצות איכותיות יותר מאלה של הליגה הבלגית.

כולי תקווה כי עוד ועוד שחקנים יאהבו קודם כדורגל, ורק אז כסף. וכשיגיע יומם לצאת לאירופה, שייצאו. בדיוק כמו ביברס נאתכו ובירם כיאל - דוגמה לשחקנים בשלים שיצאו מישראל עם קבלות. סביר להניח שאף אחד לא ירים גבה אם השניים יעברו מקזאן הרוסית ומסלטיק הסקוטית לקבוצות הצמרת של אירופה: לספרד, לצרפת, לאנגליה ולגרמניה. הנבחרת הישראלית צריכה שחקנים שמשחקים ומתאמנים ברמות גבוהות, ולא נערי פוסטר חסרי יכולת שיושבים על הספסל או רצים על המדשאות באצטדיונים בבלגיה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©