הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טעם נרכש
 
עם אשכוליות, לימונדה, נקי או רק עם קרח - הערק כאן כדי להישאר, ובזול - אם אפשר
מאת אדי אדמון | 27.04.2011
 

"שמעת על ערק הפרימיום המזוקק, שעולה 400 שקל ובקושי ניתן להשיג אותו?", שאל אותי חבר השבוע. כברמן, שתמיד אוהב לנסות דברים חדשים, נשארתי ללא מילים. רק המחשבה שהבקבוק, שעד לא מזמן נקנה ב-18 שקלים בקיוסק, יכול להגיע לסכומים כאלה, הדהימה אותי. אז בכמה אני אוכל למכור אותו בבר?

עד לפני כמה שנים ערק היה משקה אלכוהולי מיושן עם תדמית בעייתית כמו של בירה "מכבי", שאף אחד לא רצה לגעת בו, ובטח שלא להיראות בפומבי לוגם ממנו. אך כשהמחירים בברים ובמועדונים הרקיעו שחקים, וכשוודקה עם רד-בול יצאה מאופנת המשקאות, הקהל חיפש משהו שידפוק לו את הראש במחיר הוגן. תערובת האניס תוצרת הארץ סיפקה את הסחורה.

אני זוכר את הפעם הראשונה ששתיתי ערק. זה היה בתקופת השירות הצבאי, בעוד אחד מימי שישי בהם היינו שותים לפני מסיבה עד שהאלכוהול היה יוצא מאותו מקום אליו נכנס. בדרך כלל זה היה ויסקי, אבל בפעם ההיא הגיע חבר עם הבקבוק הלבן והכיתוב בעברית, והכריז שזה מה שאנחנו שותים היום ושלא נצא מהבית עד שהבקבוק יהיה ריק.

מצאנו דרינק שידפוק את הראש במחיר הוגן
תצלום : Flickr, kariti

לאחר טעימות רבות - במשך זמן רב
כחובבן, ובשנים האחרונות בתור מקצוען - אלכוהול הוא עניין של טעם נרכש. לא הייתי מתחיל עם כוס ויסקי במקום קפה את הבוקר, וטוב שכך. וכשאני צמא אני לא שותה בירה אלא לרוב משהו קל. אבל לטעם הנרכש של הערק באמת היה קשה להתרגל. במפגש הראשון האניס היה אכזרי ביותר, והשאריות נותרו במרפסת אצל השכנים שלי. השילוב המוזר עם האשכוליות הוא דוגמה מובהקת לכך שמינוס ועוד מינוס שווה פלוס, והטעם המרענן עם הלימונדה עושים את החוויה לנעימה הרבה יותר ואף ממכרת.

באותם ימים ניתן היה לקנות בקבוק ערק במחיר ממוצע של 24 שקלים, והנה המשווקים ראו את הגידול במכירות, ועכשיו הוא כבר הגיע ל-45 ש"ח לבקבוק. כך או כך ערק הוא המשקה שלי, וכל הכיף בו שהוא עדיין יחסית זול ועממי, בלי הפוזה של ויסקי יקר. אז המכירות גדלו, המחירים עלו, אבל הטרנד לא עבר, והיום ניתן למצוא ערק לסוגיו. לצד המותגים המפורסמים יצאו לאחרונה סדרות איכותיות יותר, ממרכיבים שונים, וכן, אפילו ערק בוטיק ב-400 שקל. המחיר הזה כבר יוציא לו את כל הטעם הטוב של הערק, כי הוא הכי טוב כשהוא עממי, שכונתי וזול. מין אלכוהול ישראלי שתמיד יהיה נחמד לערבב אותו עם לימונדה או אשכוליות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©