הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
היה רע לתפארת
 
עם מעברים חדים מאבל לשמחה, מוסיקת רקע מפחידה מדי וליהוק לא אמין, ליוליה ברודסקי אין ספק ש"ירח אדום", שאמור היה להיות הגרסה המודרנית ל"כיפה אדומה", הוא סרט מטופש
מאת יוליה גזית | 29.04.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


זה יכול היה להיות הערב המושלם: בן זוגי, זוג חברים ואנוכי הולכים לסרט, אפילו מומלץ. להפתעתי שמתי לב כי רק ארבעתנו היינו באולם. מה יכול להיות רע בזה? אינטימיות של בית, תנאים של בית קולנוע. אבל אז החל הסרט ואיתו הגיעה האכזבה.

סרטה של הבימאית קתרין הארדוויק, "ירח אדום", נראה כמו עוד פרק בסאגת "דמדומים" גם כאן הסרט מכוון לצעירים עם מעטה סמי ארוטי, אך מבלי להראות בעצם דבר. את תפקיד האבא מגלם שוב השחקן בילי ברק, כאילו אין מספיק גברים מתבגרים ומסוקסים שיכולים לגלם דמות זו. אומנם, הפעם את תפקיד אנשי הערפדים מחליפים אנשי הזאב, אבל התוצאה זהה: או שהם הורגים אותך או רק נושכים במטרה להפוך אותך לאחד מהם.

הסרט אמור להיות גרסה מודרנית ל"כיפה אדומה" של האחים גרים. בליל ירח אדום נרצחת אחת הצעירות בכפר דאגרהורן על ידי איש הזאב. הכפר רועש וגועש ובין יתר הפעולות גם מזמן את האב סולומון (גארי אולדמן, שוב בתפקיד האיש הרע), איש דת שהרג את אשתו כשזו לבשה דמות זאב, על מנת שיעזור להציל את תושבי הכפר. בעלילה משתלבת דמותה של ואלרי (אמנדה סייפריד), שמאוהבת בפיטר (שיילו פרננדז) אך משתדכת, על ידי אימא שלה, להינשא להנרי (מקס איירונס). ישנה דמות של שוטה הכפר, נער הלוקה ככל הנראה באוטיזם, שהזכירה דמות דומה בסרט "הכפר", של מ. נייט שאמלאן, שעוסק גם הוא בכפר המותקף על ידי יצורים פנטסטיים. 

מוסיקה מפחידה מדי שהזכירה לי פארודיות. פרננדז
 

אז איפה פה בדיוק משתלב הסיפור של כיפה אדומה? שאלה מצוינת. סבתא של ואלרי גרה בצריף באמצע היער המפחיד, והיא גם הכינה לה ברדס אדום לרגל החתונה, אהה, ויש גם זאב. ישנו גם ניסיון מאולץ להכניס את הטקסט המוכר: "סבתא, למה יש לה עיניים כל כך גדולות?" ואת הכנסת האבנים לבטנו של איש (או אשת) הזאב. אבל פה בערך נגמר הדמיון. ישנה תחושה שנכתבה עלילה לסרט פנטזיה על אנשי זאב, ובשלב מאוחר יותר הוחלט להתחכם ולהוסיף ברדס בצבע אדום לדמות הנשית כדי לקשר אותה לאגדה המוכרת.

הסרט הציג כמה נקודות מביכות על גבול הגיחוך: המעברים החדים מרגעי האבל (מות הצעירה) לרגעי השמחה וההילולה (הרג הזאב). הריקודים של אנשי הכפר המזכירים מעין טראנס שהם חווים. אפילו הליהוק של וירג'יניה מדסן נראה לא אמין בעליל. נפלאות הבוטוקס, הלא אופייניות לתקופה של העלילה, לא השאירו אף סימן של גיל על פניה, והיא נראית יותר כמו אחותה הגדולה של ואלרי ולא אימה. 

גם כסרט מתח "ירח אדום" לא עושה עבודה טובה: מוסיקה מפחידה מדי שנפסקת בפתאומיות לצורך בהלה (שהזכירה לי פארודיות שנעשו על סרטים כאלו, כמו "מת לצעוק") ודחיפת הקהל, לעיתים בכוח, לחשוד בדמויות מסוימות בתור "האיש הרע". הנקודות החיוביות הן הצילום המדהים של מנדי ווקר והצבעים היפים, אשר שוב, הזכירו לי מדי את "דמדומים".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©