הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קר שם בחוץ
 
הארכת החוזה של פפ גווארדיולה עד יוני 2012 היא טעות. מאמן ברצלונה בכדורגל צריך להישאר לזמן לא מוגבל. בדיוק כמו אלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד
מאת עילם מילוא | 04.05.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


מאמן ברצלונה בכדורגל, ג'וזף (פפ) גווארדיולה חייב להישאר בתפקידו עוד שנים רבות, ולא רק עד יוני 2012. אחד מסמלי המועדון, והמאמן הנוכחי בשלוש העונות האחרונות, צריך להבין שעזיבתו יכולה רק להזיק למעמדו ולהמשך הצלחתו המקצועית.

ברצלונה עבור גווארדיולה היא כמו אהבה ראשונה לנער צעיר. אהבה של סקרנות וילדותיות, בה חושבים לא פעם על האפשרות להיות עם אחרות. במיוחד כשהן מחזרות אחריך ללא הרף. ברצלונה היא לא סתם אחת, היא סקסית ומושכת. והאחרות? נראה שכול קבוצה תהווה עבורו רק הנאה רגעית, אם בכלל. גווארדיולה עשוי להתגעגע במהרה לאותה אהבה ראשונה שעשתה אותו כל כך גדול בנוף הכדורגל הבינלאומי.

במשך שלוש העונות בהן הוא מכהן כמאמן ברצלונה, גווארדיולה הגיע איתה לרגעי שיא שלא נראה שיישברו בשנים הקרובות. ביניהם, טרבל בעונת 2008/2009 (זכייה באליפות ספרד, בגביע המלך ובאליפות אירופה) שהייתה הראשונה שלו כמאמן, ושבירת שיא הניצחונות הרצופים בליגה הראשונה בספרד, שעמד על 15. אף אוהד שפוי של הקטאלונים לא היה מהמר על הישגים כאלו במשך תקופה כל כך קצרה, תחת שרביטו של מאמן טירון, שלראשונה בחייו מתנסה באימון קבוצת בוגרים.

כל מילה שלו היא קודש לבעלי מנצ'סטר יונייטד, לשחקנים ולאוהדים. אלכס פרגוסון
 

גווארדיולה ביסס את צורת משחקם של שחקני ברצלונה כהתקפית ומלהיבה. מדובר בשילוב של מסירות קצרות, תנועה בלתי פוסקת ומשחק לחץ של 90 דקות - המתכון להצלחה. ברצלונה היא הקבוצה היחידה שמשחקת קט-רגל על מגרש כדורגל.
ההמשכיות של סגנון המשחק הזה תישמר זמן רב רק במידה וגווארדיולה יחליט את מה שרבים רוצים, שיישאר כמאמן ברצלונה עוד שנים רבות. הרי, האם יש טעם לעזוב מקום שהינך מתאים לו ככפפה ליד?

במידה שגווארדיולה יעזוב את ברצלונה, כל מועדון אליו הוא עשוי להגיע יכול להוות תפנית שלילית עבורו. קשה מאוד להשתית סגנון משחק שכזה בליגות כמו האנגלית או האיטלקית. מעמדו עשוי להתערער, וקריירת האימון שלו, שכרגע נמצאת בנקודת שיא, עלולה לצנוח.

המודל הראוי לחיקוי עבור גווארדיולה הוא מאמנה של מנצ'סטר יונייטד, אלכס פרגוסון, שנמצא בעיצומה של עונתו ה-25 כמאמן המועדון האנגלי המפואר. שחקני כדורגל רבים, ביניהם דיוויד בקהאם וכריסטיאנו רונאלדו, עברו תחתיו, למדו את תורתו, וזכו עימו  בתארים, אך בסופו של דבר המשיכו ליעד הבא. פרגוסון נשאר במקומו, ולא חשב לרגע לעזוב. הוא יודע שמעמדו שם הוא מעמד על, כשכול מילה היוצאת מפיו היא קודש עבור הבעלים, השחקנים והאוהדים. גווארדיולה יכול וצריך להיות כזה בברצלונה, אחרי הכל, היא אהבתו הראשונה.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©