הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדון הזמן
 
הסדרה "דוקטור הו" היא כמעט בת אלמוות ממש כמו הדמות המרכזית. ענבר בר-יהודה ממליצה להתמכר, למרות העונה האחרונה המאכזבת
מאת ענבר בר-יהודה | 19.05.2011
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


בואו נודה באמת, הטלוויזיה מלאה בתוכניות בשקל, שלא באמת מעניינות ולא באמת מרתקות. לכן לאנשים הפשוטים יש אינטרנט ולאנשים טכנופוביים, כמוני, יש את נפלאות ה-VOD. לפני כמה שנים, בשלבי שעמום מתקדמים של רביצה חסרת משמעות מול מקלט הטלוויזיה, מצאתי עמוק במרתפי הVOD- תוכנית בריטית בשם "דוקטור הו", והתאהבתי.

אחרי שסיימתי לראות את העונה הראשונה, השתמשתי בכלי הנפלא שנקרא אינטרנט, וגיליתי שההיסטוריה של הדוקטור עמוקה יותר ממה שחשבתי. תחילתה בסדרת מדע בדיוני שהופקה על ידי הBBC- בין השנים 1963 ל-1989, שגוללה את עלילותיו של הדוקטור ובני לווייתו על פני יותר מ-26 עונות. הגרסה בה נתקלתי היא העונה הראשונה של הסדרה המחודשת מ-2005, בה גילם כריסטופר אקסלסטון את הדוקטור התשיעי.

אז מי הוא אותו דוקטור מסתורי שמשחק בבריטים? הוא חייזר דמוי אדם, שמטייל בזמן ובמרחב בחללית "הטארדיס" שלו. הוא אחרון מבין בני מינו (אדוני הזמן) שנהרגו במלחמת הזמן הגדולה כנגד הדאלקים, האויבים הגדולים של הדוקטור. הוא מגן האנושות, איש שלום שלא מפחד להרוג במידת הצורך וגיבור אולטימטיבי. בנוסף, הוא נראה טוב. העונה הראשונה של הסדרה החדשה התייחסה לצופה כאל מי שלא מכיר את כל ההיסטוריה הענפה של הדוקטור, וחשפה אותו בהדרגה ובג'נטלמניות בריטית טיפוסית לסודות, לאהבות, לרגישויות ובעיקר לאויבים שלו.

המראה שלו וצורת הדיבור משדרים את היהירות האהובה של הדוקטור. סמית' וגיליאן
 

בעונה השנייה נחשפנו לסוד גדול של הדוקטור, שאיפשר ליוצרי הסדרה לדורותיה להמשיך להפיקה עוד שנים רבות. הדוקטור לא מת, הוא רק מחליף צורה ומשנה מראה בכל פעם שמגיע זמנו למות. כך הכרנו את הדוקטור ה-10 (דיוויד טננט). באמת שהיה לי קשה, נקשרתי מאוד לדמות של התשיעי, היה משהו אמין במראה שלו שקשה להתנתק ממנו. אבל טננט, כבש את ליבי, ובמשך שלוש עונות היה גיבור מושלם.

לאחרונה עלתה העונה החמישית מ-2010, בכיכובו של הדוקטור ה-11 (מאט סמית'), שבעיניי תירשם לנצח כמאכזבת. בעוד קודמותיה הכניסו אותנו לעלילה בעדינות, שלחו רמזים דקים לסיום הגדול שיפיל אותנו והשאירו אותנו במתח, העונה החמישית מתחילה בבום ומסתיימת בבום ידוע מראש. מאט סמית' הוא השחקן הצעיר ביותר שנבחר עד כה לגלם את הדוקטור, והוא עושה את זה מצוין. כל דבר במראה שלו ובצורת הדיבור שלו משדר את היהירות האהובה של הדוקטור.

הבעיה היא בעלילה, שמדגישה, החל מהפרק הראשון, את תפקידו של הדוקטור כמגן כדור הארץ, ולא נותנת לנו לגלות את זה לבד. הרי זה מה שגורם להתאהב בסדרה. השימוש הנרחב באויבי העבר של הדוקטור לא מחדש דבר. זה אפילו הגיוני, כדי לשמור על המשכיות, אבל בפרק ה-13 הופיעו לא פחות מארבעה אויבי עבר. בפרק הסיום כל אויבי הדוקטור מתאחדים נגדו, וזה נראה מאולץ. למרות הכל, ואולי בגלל הכל, "דוקטור הו" זאת סדרה מצוינת, שעשויה בצורה מופתית ומומלצת להתמכרות, גם לאלו שאינם מעריצי מדע בדיוני.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. עונה שישית
דני 31.05.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©