הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ספורטיבי
 
גלעד אגמון מבקר את התחרות המוגזמת מול ערוץ הספורט בה נוקטים באתר ONE. לא מדובר בתכנים אלא באי פרסום לוח השידורים של המתחרה. הגיע הזמן למשחק הוגן
מאת גלעד אגמון | 19.05.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


גולשי אתר האינטרנט One מוצאים עצמם לא פעם שואלים: איפה משודר משחק הכדורגל בין ברצלונה לסביליה, ומתי מתחיל ערב הכדורסל של ישראל? שנבדוק בעיתון? אבל אנחנו כבר כאן, גולשים ב-.One  אין הגיון בכך שעל גולש ONE לצבור ניסיון כחוקר משטרה או להיות בוגר תואר ראשון בארכיאולוגיה, כדי לאתר את זמן השידור של התכנים המשודרים במשפחת ספורט 5. החיפוש דורש חפירות, והשלל נמצא בתחתית  או שלא נמצא בכלל.

ONE הוא אתר הספורט המוביל בישראל, מבחינת כמות גולשים. התחרות העיקרית שלו, מול אתר ספורט 5, חצתה מזמן את גבולות הרשת, והתפצלה. המאבק ביניהם מתבטא בתוכניות הספורט היומיות המשודרות בתחנות הרדיו באותה שעה, ובמסך הקטן, עם שידורי ערוץ הטלוויזיה של ONE, שהחלו ב-26 בינואר באיכות HD.

השאיפה היא שתחרות בין אנשים, חברות או גופים תהיה ספורטיבית. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתחרות בין אתרי ספורט. ניתן לראות, למשל, במבצע שבוע "מעריב גורמה", דוגמה לתחרות לגיטימית בעולם העיתונות הכתובה, שלא פגעה בקוראי "ידיעות אחרונות". לעומת זאת, הקושי שמעמיד One בפני גולשיו בהצגת המשדרים של ערוץ הספורט, הוא צעד שפוגע בצרכן הספורט הממוצע. ואם זו מילה קיצונית מדי, אפשר להגדיר זאת כצעד מרגיז.

אין היגיון בכך שעל גולש ב-ONE מוטל לצבור ניסיון כחוקר משטרה או כארכיאולוג
 

סביר להניח שלא רבים מחובבי הספורט היו נופלים מכיסאם לנוכח הקביעה כי הליגה הספרדית בכדורגל המשודרת בערוץ הספורט, מעניינת יותר מהליגה הסקוטית, שזוכה לפרסום המועדים של שידורי משחקיה באתר One. הרי אם ישראלי ממוצא סקוטי יישאל לגבי המשחק בין הארטס לקילמרנוק, כנראה שזה יעניין לו את החצאית, כשלבטח גם משפחתו של בירם כיאל (נציגנו בסלטיק) מכבה את הטלוויזיה מיד כאשר הוא מוחלף.

על אף האמור לעיל, ניתן להבין את הרצון של One לקדם את שידוריו לפני אלה של ערוץ הספורט. אך מדוע הוא מאלץ את הגולש הסקרן לחפור באתר, כשלא פעם חיפושים אלה לא מעלים דבר. היה עדיף לו One היה מוותר על התחרות הזו לטובת הגולש שמעוניין להיחשף לליגה הספרדית, לכדורסל הישראלי, לגביע המדינה בכדורגל הישראלי ולשאר שידוריו של ערוץ הספורט.

ראוי לציין שהמקומם ביותר בסיטואציה זו הוא הבחירה של One לפרסם את לוח השידורים של ערוצי הספורט הזרים - EUROSPORT, ESPN ו-FOX -  שמקבלים קדימות על פני שידורי ערוץ הספורט הישראלי. דרכו של האתר פוגעת לא רק בציבור האוהדים המחפש מידע בסיסי אודות השידורים. היא עלולה לחזור אליו כבומרנג ולפגוע גם בו - בהינף הקלקת עכבר של גולש אקטיבי, שיחפש את מבוקשו באתרים אחרים.

דרך אלטרנטיבית לסידור לוח שידורים, שתמנע אפליה בין הערוצים, היא הצגת כל המשדרים על פי שעות היממה. בשיטה זו נוקטים שני האתרים הפופולרים: - וואלה ו- ynet. באשר ל-One, אם נשאיל לרגע מושגים מעולם הספורט: אף אחד לא מצפה מהאתר שיבקיע גול עצמי, אבל כן ניתן לצפות למשחק קצת יותר פתוח והוגן, ולא לבונקר. מינימום של הגינות ספורטיבית, תוך הצגה מאוזנת של תכנים, ראויה יותר לאתר הספורט הגדול בישראל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
6 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתבה ראויה ומדויקת, להלן תגובתי.
יניב 22.05.2011
 
 
2. כסף זה שם המשחק
דודי 22.05.2011
 
 
3. תכלס..תחרות מגוחכת
יסטגן - אחד שמבין 23.05.2011
 
 
4. העיקר שיש גליצ'ים
דניאל 23.05.2011
 
 
5. ערוץ הספורט לא חפים בכלל
הילה 24.05.2011
 
אין ספק הילה...
גלעד 29.06.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©