הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקץ לפחד
 
מאמן פנאתינייקוס, זליקו אובראדוביץ', ראוי וחייב לאמן ב-NBA לא רק בשל היכולת יוצאת הדופן שגילה באירופה אלא גם לבקשת אוהדי מכבי תל אביב, עליהם הוא מטיל אימה
מאת יותם אלאלוף | 26.05.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


השם זליקו אובראדוביץ' מפחיד תודעתית ומקצועית. חלילה, לא מדובר בפחד ממכות פיסיות אלא מיריב ותיק וקשוח בעולם הכדורסל האירופאי. ארבע פעמים הוא פגש את מכבי תל אביב בפיינל פור של היורוליג עם פנאתינייקוס היוונית בעשור האחרון, ובשלוש מהן ניצח. פלא שאוהדי מכבי תל אביב, ואני ביניהם, חוששים ממנו, ורוצים שיעבור לאמן ב-NBA?

מספיק היה להסתכל על גמר היורוליג העונה בשביל להבין את הגאוניות שלו. אובראדוביץ' ניהל את קרב הגמר נגד מאמן מכבי תל אביב, דיוויד בלאט, תוך כדי משחק שח-מט של חילופים, ושליטה ביד רמה כמעט לאורך כל המשחק. היוונים הכתיבו את הקצב ברוב הזמן, הראו הגנה יציבה מהי, וגילו יכולות של קבוצת כדורסל מאומנת, שרק אובראדוביץ' יכול לייצר אחרי 12 שנים במועדון. בפנאתינייקוס של העונה לא שיחקו כוכבי על. לא היו בה שחקנים כמו שארונאס יאסיקביצ'יוס ואנתוני פארקר, שלפני שש שנים הרימו את מכבי תל אביב לגבהים שהכדורסל האירופאי טרם ראה.

זכייה בגביע בלי כוכבי על, אבל עם ה- MVP המוכשר ביורוליג, דימיטריס דיאמנטידיס
 

אך בפאו משחקים דימיטריס דיאמנטידיס, ה-MVP המוכשר של היורוליג העונה, ומייק באטיסט הוותיק, שהראה עליונות חד משמעית מתחת לסלים בגמר היורוליג נגד מכבי. נראה ששחקנים אלו לא היו פורחים כך אצל מאמן אחר. איתם ועם שאר השחקנים שלו, תוך כדי ניהול משחק גאוני, הכניס אובראדוביץ' לארונו תואר אירופאי שמיני, גביע אירופה לעונת 2010/11. הישג שאין לאף מאמן אחר ביבשת. וגם לא בטוח שיהיה.

לאחר הניצחון בגמר על מכבי, התראיין אובראדוביץ' לתקשורת היוונית, ואמר שפניו לליגה הטובה בעולם. זה נכון שהכדורסל ב-NBA שונה בתכלית מזה שמשוחק באירופה, אך לא נראה שלמאמן הסרבי תהיה בעיה להשתלב. בכל זאת, בשתי היבשות קוראים למשחק כדורסל.  אובראדוביץ' הוא גאון כדורסל שיכול וראוי לעשות את קפיצת המדרגה הזו. חוץ מחוכמה וידע בתחום, הוא גילה גם קור רוח במשחקים מכריעים של קבוצתו, ובכך שלא נשבר אחרי עונות פחות מוצלחות, בלשון המעטה.

בתור אוהד מושבע של מכבי תל אביב, וחובב כדורסל אירופאי, אני רוצה לבקש מאובראדוביץ' בקשה גדולה: לך ל-NBA, אתה מתאים לשם. תביא כבוד לכדורסל האירופאי, ותעזוב אותנו, אוהדי מכבי, בשקט. תן לנו לשמוע את השם פנאתינייקוס בגמר, מבלי ששמך יבוא לצידו ויסחף אחריו עננים של אימה. יתרה מכך, הצלחתך ב-NBA תפתח, קרוב לוודאי, את דלת ההשתלבות שם בפני מאמנים אירופאים נוספים ובפני שחקנים. הרי הכדורסל האירופאי יכול וצריך לעלות עוד שלב בדרך לצמצום הפערים עם הכדורסל האמריקאי, ואין מי שמתאים לעשות זאת יותר ממך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©