הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצייצים כשנוח
 
ככה נראית אפליה: יוליה ברודסקי מראה איך כלי התקשורת רומזים מי הוא כוכב הריאליטי החשוד באונס, אבל שומרים בקנאות על פרטיו של איש תקשורת ידוע שהסתבך בפרשה דומה
מאת יוליה גזית | 02.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


"כוכב ריאליטי נעצר בחשד שתקף מינית נערה", כך זעקו הכותרות בכל אתרי החדשות והרכילות בישראל. הדבר היחיד שמנע את פרסום שמו היה צו איסור הפרסום שהוצא על ידי בית המשפט. אכן פעולה ראויה בהתחשב בכך ששמו הטוב והקריירה שהוא עמל עליה - ייפגעו. התקשורת בישראל לא תפרה את צו איסור הפרסום, חלילה, היא רק תעשה הכל כדי שהאזרח הקטן יוכל לחבר את הקצוות בעצמו, ולהבין במי מדובר. לא מאכילים בכפית, אבל בהחלט מושיטים לנו אותה. אני לא מתכוונת להיכנס לספירת הבלוגים והרשתות החברתיות, שם ברור שהכל פרוץ אלא לספירת העיתונות הממוסדת והמקצועית.

קריאת הידיעה במספר אתרים כמו וואלה, ynet, גלי צה"ל ועוד רבים וטובים, מביאה אותנו חיש מהר לחשוד המפורסם. רמזים לא דקים כלל בדמות כותרות שנונות כמו "כוכב נופל", יחד עם הוספת הפרט החשוב בגוף הידיעה שמדובר בתוכנית דגל פופולרית בערוץ 2, חושפת מיד באיזו תוכנית מדובר. לא צריך להיות גאון כדי להבין זאת אלא רק לצפות בתוכניות טלוויזיה. לאחר מכן חושפים את גילו ומקום מגוריו, וזהו - הפאזל הושלם, במיוחד בעידן Google. בהמשך נחשפות תמונות מטושטשות של הכוכב ב-mako, ובתוכנית של גיא פינס. הטשטוש אולי היה מועיל אם היה מדובר באדם אנונימי, אך כצפוי זה רק מאמת את פתרון החידה
.
 

הטוקבקיסטים כבר יודעים במי מדובר ואתר החדשות לא מסנן תגובות (אילוסטרציה)
 

טוקבקיסטים של וואלה כבר נוקבים מפורשות בשם החשוד. אם בעבר הכעיס אותי לגלות שטוקבקים עוברים סלקציה, היום אני מבינה את החשיבות שבדבר, ומופתעת מאוד שהאתר החליט שלא להסירם. מעניין לגלות גם את חלוקת הסיקור. בערוץ 2, בו משודרת התוכנית ממנה יצא הכוכב, לא מפורסם דבר אודות הפרשה, אפילו לא ציוץ בנושא, במהדורה המרכזית. בערוץ 10, לעומת זאת, עוסקים בסיפור בכמה תוכניות תוך אזכור שמדובר בפליט מתוכנית בערוץ 2.

הסיפור הזה מעלה תהייה, בהתחשב באירוע דומה מאוד שקרה לאחרונה. איש תקשורת ידוע הואשם באונס של אישה אשר פגש דרך הפייסבוק. הבלוגים חוגגים, אך התקשורת שותקת. גם כאן יצא צו איסור פרסום על הפרשה, אך בניגוד לכוכב הצעיר, לא היה שום ניסיון באמצעי התקשורת הממוסדים לדחוף לציבור פאזל נוסף. לא ידיעה קצרה בדבר המעצר, לא תמונה מטושטשת ולא נעליים, כאילו הדבר לא קרה מעולם. התקשורת מוכיחה שהיא דו פרצופית בכל הנוגע לפרסום שלילי אודות אחד מחבריה, ומתיימרת לעשות איפה ואיפה גם בנושא בו היא מאמינה כי זכותו של הציבור לדעת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. נקודה חשובה
אדי 07.06.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©