הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממלא הבטחות
 
המגן השמאלי הצעיר של מכבי חיפה בכדורגל, טאלב טואטחה, הוכיח כי הוא ראוי להיכלל בהרכב של הירוקים לשנים רבות. בעיני עילם מילוא, הוא תגלית העונה
מאת עילם מילוא | 04.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


מכבי חיפה זכתה העונה באליפות המדינה בכדורגל, ורבים כבר אמרו  שהאחראים לכך הם שחקני הקבוצה ליאור רפאלוב, יניב קטן ואריק בנאדו הוותיק. אף לא אחד מהם פסול. להפך, סביר להניח שבלעדיהם האליפות לא הייתה חוזרת לכרמל. עם זאת, ישנו שחקן אחד שאחראי להצלחה לא פחות מהאחרים. שמו: טאלב טואטחה.
שחקנים בדמותם של רפאלוב או שירן ייני ממכבי תל אביב, שנותנים סיבה למועדון כדורגל להשקיע כסף במחלקות הנוער ובילדים, לא מתגלים בכל מחזור. גם טואטחה, שגדל במחלקת הנוער של חיפה, ועדיין נמנה עם סגל קבוצת הנוער, מוכיח שהשקעה בצעירים משתלמת. בעיקר ברגעים שבהם אין תחליף.

בתחילת העונה, בתחילת המרוץ העיקש על תואר האליפות, נפצע המגן השמאלי של חיפה ושל נבחרת דרום אפריקה בכדורגל, פיטר מסיללה, אחד השחקנים הכי חשובים במערך של המאמן, אלישע לוי. לא מעט אנשים חיכו שחיפה תמלא את החסר בשחקן זר אחר. אבל, ההתנהלות הייתה אחרת: בלי להוציא אגורה, העלה לוי את טואטחה מקבוצת הנוער לבוגרים, בטרם מלאו לו 19 שנים.

פציעתו של פיטר מסיללה (מימין) נתנה הזדמנות פז לטואטחה להוכיח את יכולתו
תצלום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

טואטחה התגלה כהימור בטוח. כבר במשחקו השני בליגת העל נגד מכבי תל אביב (בלי להחשיב את שבעת משחקי גביע הטוטו בהם לקח חלק) הבקיע את השער הראשון מתוך שלושה של חיפה באותו משחק. לאור נתוניו הפיסיים, לא מדובר בהפתעה. הוא גבוה, רזה ומהיר. במשחק הראשון שלו בקבוצה הבוגרת, נגד מכבי נתניה, ניתן היה לראות שאין לו רגשי נחיתות או פחד במה. הוא היה הראשון להגיע לכל כדור, ונכנס בכל הכוח לכל מאבק, ללא פחד. נראה כאילו הוא משחק לא מעט שנים בקבוצה הבוגרת.

16 פעמים פתח טואטחה העונה בהרכב של מכבי חיפה במשחקי הליגה ובשניים נוספים עלה מהספסל. בגביע המדינה הוא שיחק בשלושה משחקים, כשבשניים פתח בהרכב. בכל משחק זו הייתה חוויה לראות את התעוזה שלו,  ואת ביישנותו בראיונות שהתקיימו אחרי המשחקים. לא עבר זמן רב וטואטחה זומן גם לסגל נבחרת ישראל על ידי מאמנה, לואיס פרננדז. היו שהרימו גבה לנוכח הזימון. לא מספיק שיש למאמן הצרפתי עשרות זימונים תמוהים, בנוסף הוא מכניס מגן כה צעיר להרכב הפותח במשחק די קריטי נגד לטביה? אך בשונה משאר הזימונים, זה של טואטחה התברר, שוב, כפגיעה במטרה. הוא הצליח לעשות אותם דברים שעשה במכבי חיפה גם במדי הנבחרת.

במשחקים האחרונים של העונה, מסיללה חזר להרכב חיפה לרגע, על חשבון טואטחה, אחרי שהחלים מפציעתו. עד שתיגמר העונה והחוזה של בקבוצה יגיע לקיצו. כעת, כשהעונה הסתיימה, וכשמסיללה בדרך לקבוצתו החדשה, שתהיה כנראה באירופה, זו הנקודה בה טואטחה צריך לחזור לעמדת המגן במכבי חיפה, ולהישאר בה לשנים רבות. מספר 13 בירוק הוכיח שהוא יותר מראוי לכך.

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©