הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם אפילו לא מתחלפים
 
בלי תמורה להשקעתם, ארקדי גאידמק ומיטשל גולדהאר נאחזים בקרנות המזבח של בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב. משה ברדה מעניק להם את התואר המפוקפק - הפראיירים של העונה
מאת משה ברדה | 04.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שניהם הגיעו עם מוטיבציה והבטחות לעתיד ורוד יותר. שניהם השקיעו כסף רב בבית"ר ירושלים ובמכבי תל אביב. האחד ניצל את הקבוצה למטרותיו האישיות, והאחר נוצל על ידי הקבוצה. שניהם צהובים שהוכיחו שלא רק שהם לא מתים, ואפילו לא מתחלפים. נא להכיר: הפראיירים של עונת 2010/11 בליגת העל בכדורגל: ארקדי גאידמק ומיטשל גולדהאר.

את גאידמק אין צורך להציג לעומק. מה לא נאמר על המיליארדר הרוסי, אשר קנה את בית"ר ירושלים אי שם בסוף שנת 2005, ושפך עליה די הרבה מזומנים, רק כדי שתמלא את הרזומה שלה בשתי אליפויות ובגביע אחד, ואולי תסלול את דרכו לראשות עיריית ירושלים.

חמש עונות הסתיימו מאז שהגיע לירושלים, ובית"ר מדשדשת בהווה כלכלי של אי ודאות, ועתידה נראה אפור במיוחד. לא מספיק שגאידמק כמעט שלא מרוויח כסף מהקבוצה, הוא גם לא מוכר אותה. לבית"ר יש רוכש פוטנציאלי: גומא אגיאר, איש עסקים יהודי אמריקאי ודי הזוי. גאידמק סירב למכור לו את בית"ר, על אף הכישלון המקצועי שחוותה העונה, ולמרות הצעותיו הנדיבות חדשות לבקרים. נראה כי גאידמק ובית"ר הם בחתונה קתולית, ושרק המוות יפריד ביניהם.

השקיע מיליונים בבוגרת, אבל מתנחם בדאבל שזכתה קבוצת הנוער. מיטשל גולדהאר
 

מיטשל גולדהאר, הוא הפראייר השני לעונת 2010/11. כמו גאידמק, גם המיליארדר הקנדי חיפש אחר צעצוע למכירה, ומצא. את מכבי תל אביב רכש  מקנדי אחר, אלכס שניידר, שהבין עד מהרה כי הקשר בין קנדה לכדורגל הוא מקרי בהחלט, ומכר את מכבי תל אביב לגולדהאר לאחר כמעט שנתיים.

גולדהאר החליט שהוא רוצה לזכות באליפות ובגביע המדינה בכל מחיר, והשקיע בקבוצה כ-100 מיליון שקלים. ההשקעה מבורכת, אבל התוצאות לא היו בהתאם. מכבי תל אביב סיימה את העונה רק במקום השלישי, החליפה צוות מאמנים, ולא זכתה באף תואר. אז במה גולדהאר יכול להתנחם? אולי בדאבל בו זכתה קבוצת הנוער של המועדון.

גאידמק וגולדהאר אולי רצו, אבל זה לא יצא. העסק לא עבד פעמיים: בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב נחלו כישלונות חרוצים מקצועית ותודעתית. גאידמק חייב לעזוב, וגולדהאר חייב להבין שבכדורגל הישראלי לא משקיעים בקבוצה בוגרת בפזרנות גדולה. התקווה היא שהם יבינו את הטעות לפני שתתחיל עונת 2011/12. במידה שלא, נראה שבעונה הבאה הם לא יתחלפו, ושלא יהיו להם מתחרים לתואר: הפראיירים של העונה.

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©