הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התגמול הירוק
 
מכבי חיפה זכתה באליפות המדינה בכדורגל בפעם ה-12. ירון קלנר מתמוגג מהיכולת של שחקני הקבוצה הצעירים והמבוגרים, מעידוד הקהל, ומהמאמן האציל
מאת ירון קלנר | 04.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


מיומנו של אוהד מכבי חיפה בכדורגל: אליפות היא תגמול על עבודה קשה ומתמשכת של עונה שלמה. תחילתה באגלי הזיעה שזולגים במורד הגוף בקיץ המהביל, המשכה בזרזיפי הגשם של ינואר, וסופה במאי הספקן, המתחבט בין דמדומי החורף לראשיתו של הקיץ.
אליפות היא תגמול על עבודת השחקנים:

הקאמבק המפואר של אריק בנאדו, שהתקשה למצוא מחילה בלבבות חלק מהאוהדים עד שכבש את דרכו חזרה אל מעמדו המוערך. הפריצה המרשימה של ליאור רפאלוב, שנדמה שהפך סופית משחקן שלא ממצה את הפוטנציאל שלו לשחקן העונה. ההיוולדות מחדש של גוסטבו בוקולי כלוחם עז נפש וקר רוח, וההתמקמות של תומר חמד במשבצת הדבר הגדול הבא.
גם טאלב טואטחה הצנוע והמרשים, אנדריי פילאבסקי המוצלח, אייל משומר שהרשים לקראת סוף העונה, עידן ורד שכבש את לבבות האוהדים, יניב קטן שהיה שם כשהיו זקוקים לו, ולדימיר דבאלישווילי שהמשיך להבקיע את הגולים המוזרים שלו, וניר דוידוביץ' שממשיך לרגש גם אחרי כל תלאות פציעותיו.

אלו הם הגיבורים הגדולים של האליפות ה-12 של מכבי חיפה, אף על פי שיש לציין גם את שאר גיבוריה: אמיר אדרי, עלי עותמן, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, יא יא טורה, אייל גולסה, מוחמד גדיר ושלומי אזולאי. היה מי שכיכב, והיה מי שתרם. היה מי שהוביל, והיה מי שסייע. לא כולם יכולים להיות מצטיינים, אך כולם חשובים. זהו לא טור סטנדרטי. אין בו כתיבה ביקורתית שאמורה להיות מובנית מאליה במאמר מנומק. זהו טור של אוהד, שהקונפטי בסוף העונה מסתיר מעיניו את כשליה, והקהל ששואג "יש אליפות" מחריש את דברי הביקורת שאולי היו צריכים להיאמר.

היה מי שהוביל, היה מי שסייע. כולם חשובים. אריק בנאדו (מימין) ואייל משומר
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

אליפות היא תגמול על עבודתם הקשה של השחקנים, אבל לא רק. בראשם עומד המאמן שמלמד, מחליט, מנווט, מתכנן וקובע. אלישע לוי הוא אציל שהתמודד בדרך הראויה להערצה עם אובדן האליפות הטראומטי מהעונה שעברה, עם קריאות הקהל התכופות נגדו, ועם תדמית האנדרדוג שהוא נושא איתו לכל מקום, כמזכרת מימיו בקבוצות התחתית. התנהלותו ראויה לזכות אותו בתואר אבירות, ומאחר שבישראל עדיין לא הונהגו מסדרי אצולה הולמים, גמולו של לוי יהיה להיחקק בדבר ימיה המפוארים של מכבי חיפה כאחד ממאמניה הטובים ביותר. יותר מרוני לוי, ויותר מאברהם גרנט.

עליונותו של לוי על קודמיו בתפקיד, כולל יצחק שום שלא זכה באליפות עם מכבי חיפה אך הצליח עימה מאוד בליגת האלופות, לא נובעת מהרושם העז שהותירה צורת המשחק של קבוצתו. מכבי חיפה של העונה התקשתה לאורך דקות ארוכות במהלך משחקים רבים. גדולתה של הקבוצה הנוכחית של עונת 2010/11, ולפיכך של לוי, נובעת מהיכולת המדהימה לנצח, בכל זאת, ברוב המשחקים. רוח הקרב, ההתלהבות והמוטיבציה הן אבני היסוד של מכבי חיפה של העונה, ואותן יש לזקוף קודם כל לזכותו.

אליפות היא תגמול על עבודתם הקשה של השחקנים והמאמן, אבל לא רק. מאחוריהם עומדים אנשים שפעם בשבוע, לובשים ירוק ומתייצבים ביציעים. חלקם בא על מנת לקפוץ במשך כל המשחק, וחלקם על מנת לצפות בישיבה, אבל הם באים. שבוע בחיפה ושבוע בבאר שבע. שבוע בחיפה ואז בקרית שמונה. פעם בחיפה ופעם באשדוד. ובסוף מגיעים אחרים, אשר נהנים מפירות עבודתם הקשה של מי שהיה שם שבוע אחרי שבוע, כמו שחקן שהצטרף במחזור האחרון, ומעז לחגוג עם כולם. אבל כנראה שזהו דרכו של עולם, ומילא, אליפות תמורת בילוי משותף עם אנשים שאפילו לא מזהים את כל השחקנים, נדמית בסך הכל כמו עסקה הוגנת.

ניק הורנבי כתב ב"קדחת המגרש" על ארסנל המפסידנית שלו ש"מצבו הטבעי של אוהד הכדורגל הוא אכזבה מרה, לא משנה מה התוצאה". בניגוד אליו, אוהדי מכבי חיפה יכולים להרפות לכמה רגעים מן הייאוש. היה כיף. ורד מרים, ורפאלוב מבקיע בבעיטה מהאוויר. חמד מזנק לגובה כמעט לא הגיוני, ונוגח לרשת. טואטחה ומסיללה חורכים את האגף השמאלי, כל אחד בתורו. בוקולי חוטף כדור במרכז המגרש, נופל וקם מיד, כשהכדור עדיין ברגליו, וממשיך הלאה כאילו כלום. כן, היה כיף, והיה תיקון לטראומה הנוראית של המחזור האחרון בבלומפילד בעונה שעברה, והיו אהבה ואמונה בלתי נגמרות.

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אתם קהל הצלחות
אחד שמבין 26.07.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©