הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כרטיס אדום
 
עילם מילוא, אוהד מושבע של הפועל תל אביב בכדורסל, זועק מול ההחלטה לאפשר לקבוצתו לעלות לליגת העל למרות ההפסד בפלייאוף. ככה זה כשההגינות חייבת לנצח את הקומבינה
מאת עילם מילוא | 13.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


החלטתו הפתאומית של יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל, אבנר קופל, להעלות לליגת העל שתי קבוצות מהליגה הלאומית – מ.כ הבקעה והפועל תל אביב - שהתמודדו בפלייאוף, היא החלטה שגויה. מ.כ הבקעה ניצחה בסדרה של שלושה משחקים את הפועל תל אביב, ויש לה זכות לשחק בליגת העל. ההחלטה פוגעת בכבודה ובמעמדה של הקבוצה ובמיוחד בקרב האוהדים של הפועל תל אביב, (ואני ביניהם) שממש לא רוצים לעלות בקומבינה.

ליגת העל צריכה את הפועל תל אביב, הרבה יותר ממה שהפועל תל אביב צריכה אותה. הנהלת הקבוצה המורכבת מאוהדיה, מתנגדת לכל מהלך לא הוגן שכזה. האוהדים רוצים לעשות הכול באופן נקי, וללא רגשות אשם שהם עלו לליגה הראשונה אך ורק בגלל קומבינות של עסקנים. האם זה מוגזם?

הפועל תל אביב היא הקבוצה שלנו, של האוהדים, ואף אחד לא יפגע בשמה הטוב בגלל רצון למתג את עצמו או את ליגת הכדורסל בצורה טובה יותר על חשבוננו. אנחנו הקמנו אותה מעפר, שילמנו על כך מכספינו, ולכן אנחנו גם נקבע את גורלה. אנחנו גם יודעים שבמידה שהקבוצה תעלה לליגה הראשונה בצורה כזו, התגובות שישמעו מפרשני הספורט ומאוהדי הכדורסל בישראל ידועות מראש. ככה זה כשמדובר במועדון השנוא בישראל. הרי, תמיד יוכלו להגיד, ולא משנה אחר איזה הישג בליגת העל, שהיא זכתה בו לא בזכות עצמה.

אנחנו הקמנו אותה מעפר ולכן גם נקבע את גורלה. אוהדי הפועל תל אביב
תצלום : רן פרץ

מצד אחד, אני מבין את הרצון של קופל להגדיל את הליגה ולראות את הפועל  תל אביב בליגה הראשונה כמה שיותר מהר: היא צבעונית, מרתקת, מושכת קהל והיריבה הגדולה של כולם. מצד שני, אני לא מבין מדוע ההחלטה צריכה הייתה להתקבל בתום העונה. בדומה לשיטת הקיזוז בכדורגל, שרבים מתנגדים לה, אני חושב שכל עוד החוקים נקבעו מראש, בטרם פתיחת העונה, אז הכול תקין וכשר.

במקרה של הפועל תל אביב, החוקים כלל לא נקבעו מראש אלא להיפך. רק כשמנהלת הליגה הבינה שהסיכויים לכך שהקבוצה לא תעלה ליגה, באמצע סדרת הפלייאוף, הם העלו מיד את האפשרות להגדלת הליגה. בושה לספורטיביות ולתחרותיות.
שלא יובן אחרת, האוהדים מאוד רוצים להיות בליגת העל ולהוות אלטרנטיבה למכבי תל אביב, ששולטת ללא עוררין כבר עשרות שנים בכדורסל הישראלי. עם זאת, עד היום הפועל תל אביב הגיעה להישגים בצורה ספורטיבית. עלייה בדרך אחרת, בדומה להגדלת הליגה הראשונה, תסתור את כל הערכים עליהם קמה ונבנתה הקבוצה.

האם מישהו שכח איך הכול התחיל? העצב המשותף עם הריסת אולם אוסישקין, הבית של הקבוצה, על ידי עיריית תל אביב והאהבה הגדולה למשחק ולמועדון הם הגורמים העיקריים לכך שהיום הקבוצה הזו חיה, נושמת ובועטת. קבוצה, שמאז שהוקמה בסתיו 2007, עלתה בכל עונה ליגה, מליגה ב' עד לליגה הלאומית. בקיץ 2011 התרחש לו הפנצ'ר עם הפסד הסוויפ 0-3 למ.כ הבקעה בסדרת הפלייאוף.

אבל לא קרה שום אסון. הפועל תל אביב כבר בתודעה. היא ניצחה במשך העונה, במשחקי גביע המדינה, את הפועל חולון ומכבי חיפה שהן קבוצות מליגת העל, והופיעה בצורה מכובדת בחצי הגמר, כשמאחוריה אלפים מאוהדי הקבוצה שצבעו את "היכל נוקיה" באדום ונתנו לה גב. בעצם, הקבוצה לא רק בתודעה אלא היא חזרה למרכז הבמה ובגדול.

אני מקווה שמנהלת ליגת העל תתעשת ותבין שלמרות הרייטינג והצבע שהפועל תל אביב עשויה להביא עימה, עדיף להמתין בסבלנות עד שהדבר יתבצע בצורה הראויה. רק כך יש סיכוי שהכדורסל הישראלי יתפתח ויהווה עניין אמיתי עבור אוהבי הספורט בארץ, ורק כך יבינו שאנחנו, אוהדי הפועל תל אביב, באמת פועלים על פי עקרונות ספורטיביים בלבד, כמו שצריך להיות, ולא מקומבינות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©