הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגובה הרצפה
 
אריאלה אביר ציפתה לחוויה מסעירת חושים במסעדת 2C בקומה ה-49 של מגדלי עזריאלי, אך התאכזבה קשות מהשירות האיטי וטיב המזון
מאת אריאלה אביר | 18.06.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

בעמק יפה, בין כרמים ושדות, עומד לו מגדל בן 49 קומות. ומי גר במגדל? אתם ודאי שואלים. ובכן, בקומות הראשונות תוכלו למצוא את מר קרביץ, אדון קסטרו בכבודו ובעצמו, והלל המקסים, שיכין לכם קפה נהדר אם רק תבקשו. במרומי הקומה ה-49 ממוקמת מסעדת 2C, בה סיפורנו יתמקד, אך לא מדובר באגדת ילדים שאפשר להקריא לפני השינה אלא בסיפור הנוטה יותר לכיוון מעשיות האחים גרים.

המסעדה הוקמה מתוך רצון להעניק חוויה יוצאת דופן לקהל לקוחותיה או לפחות כך מעיד אתר האינטרנט שלה. ומכיוון שמשפחתי חשקה בחוויה יוצאת דופן לרגל יום הולדתו של אבי, שמנו פעמינו למגדלי עזריאלי בתל אביב. פילסנו את דרכנו בין חבורות נערים שמבזבזות את זמנן בקניית בגדים שחורים, צמידי ניטים ותוספות שיער ורודות, והמתנו למעלית.

בין אם במכוון ובין אם לא, הנסיעה למעלה, שגרמה לי לבחילה עזה, די סיכמה את הארוחה אפילו ללא ידיעתי או כמו שניסח זאת בעבר אסי כהן: "פה חשדתי". כשיצאנו, ניגשנו למארחת שהובילה אותנו אל השולחן שהזמנו מבעוד מועד. להפתעתנו הרבה, הושיבו אותנו באמצע המסעדה, הרחק מהנוף שהיא מתגאה בו כל כך. כשביקשנו לעבור קרוב לחלון, הוסבר שהמקומות הללו מוצעים רק לזוגות. חלילה לא נתקלנו בסירוב מכיוון שכל המקומות שמורים אלא משום שהמקום מקיים את הדיבר ה-11: לא תוסיף כל כיסא לשולחן היכול להכיל עד ארבעה כיסאות.

סירבו להוסיף כיסא, וכך מנעו מאיתנו לשבת ליד החלונות למרות שהיה שם מקום. 2C
תצלום : Flickr, Normann

התיישבנו בשולחננו המנודה, בין פגישת עסקים מימין, לארוחת צהריים של עובדי  "פלאפון" משמאל, שהעידה על כך שהכסף של לקוחות החברה מבוזבז על הדברים החשובים באמת. כל אחד מאיתנו הזמין את המנה שקרצה לו מהתפריט, והמתנו. בפועל, חלפה לה שעה שלמה עד שהגיעו המנות העיקריות לשולחן, אך בדמיון הרגשתי שיכולתי לסיים תואר ראשון ושני, לקפוץ לגיחה קצרה באורלנדו - פלורידה,  ועדיין לחזור בזמן  כדי לחזות במנות של הוריי יוצאות מהמטבח.

הייתי רוצה להאמין שמסעדה המגדירה את עצמה כמסעדת יוקרה, תכיר בכלל הנימוס הראשון שאומר שיש להוציא את המנות העיקריות באותו הזמן. בפעם האחרונה שעשיתי עם עצמי חשבון נפש, מצאתי שהייתי ילדה טובה השנה, ואין שום סיבה שאשב ואביט בהוריי אוכלים במשך עשר דקות תמימות. כשאלו חלפו, הגיעה לה גם מנת הרביולי שהזמנתי חודשיים וחצי לפני כן.

לאחר טעימה ראשונית, עלתה במוחי המחשבה שהמנה שלי התעכבה כנראה בגלל תור אינסופי בקופות של מגה, בקומת הקרקע של עזריאלי. היוקרה ללא ספק לא הורגשה ברביולי הקשה והתפל שהונח לפניי. לאחר הטעימה השנייה, הגעתי למסקנה החותכת כי יכולתי לקבל  אותה איכות של שירות ומזון, תמורת הרבה פחות כסף, מבחורות שמרוויחות 20.70 שקלים לשעה באחת ממסעדות המזון המהיר, קומות ספורות מתחתינו.

על הקינוח הפרווה החלטנו לוותר, כי המחשבה על הירידה במעלית עוררה בי מספיק בחילה. "אנו עושים הכול על מנת להעניק לך את ההרגשה הנקראת על גג העולם", מתפייט אתר האינטרנט של אותו מקום שהבטיח לי חוויה יוצאת דופן. מה שאני בעיקר מבינה עכשיו הוא שהעיצוב  לא כולל מרפסת או חלונות שנפתחים, כדי למנוע מאנשים לקפוץ מגג העולם, לאחר שחוו את מה שיש למסעדת 2C להציע.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לא מסכימה כל כך...
קארין 19.06.2011
 
חלק מהעניין, אם לא שמת לב
דור 19.06.2011
 
 
2. סי מסעדת 2
ajud 20.06.2011
 
 
3. מסכים מאוד!
איתי 25.06.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©