הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לב, נשמה וגם מעיים
 
רד הוט צ'ילי פפרס חוזרת עם אלבום חדש וסיבוב הופעות. יואב כהן, מעריץ ותיק, רוצה לראות אותה קרוב לבית
מאת יואב כהן | 06.07.2011
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אני זוכר את זה כאילו זה היה היום. השנה היא 2001, ולהקת רד הוט צ'ילי פפרס מודיעה כי תקיים הופעה בארץ הקודש. כיאה לתיכוניסט מתלהב בן 16, שמחתי יחד עם חבריי מהאפשרות שנזכה לראות את אחת הלהקות שעיצבה את ילדותנו, קרוב לבית - בפארק הירקון. למרות המצב הביטחוני הלא מזהיר, שגם אז היה חלק בלתי נפרד מחיינו, האמנו שהלהקה תקיים את ההופעה כמתוכנן עד הרגע האחרון. בסופו של דבר היא ביטלה בעקבות התרעות של משרד החוץ האמריקני, והקהל הישראלי חווה בפעם המי יודע כמה ערבוב לא נחוץ של פוליטיקה ומוסיקה.

למרות שהתבגרנו מאז, אני וחבריי נזכרים עד היום באכזבה על מה שיכלה להיות אחת ההופעות המרגשות בחיינו. לכן כשנודע לי על חזרתה של הלהקה לפעילות, קיבלתי פלאשבק לתקופה בה ביליתי רבות במועדוני רוק, בהם גיליתי את אנתוני קידיס וחבריו. אחרי מותו של הילל סלובק, ממקימי הלהקה והגיטריסט הראשון שלה, ממנת יתר של הרואין בשנת 1988, כולם כבר הספידו אותה, בטענה כי לא תוכל להתאושש מהמכה.
 
התוצאה של האובדן הייתה אלבום המופת Blood Sugar Sex Magik, שהופק על ידי ריק רובין, וכלל את הלהיט Give It Away ואת אחת הבלדות היפות שנכתבו אי פעם: Under The Bridge.
אף על פי שמוסיקה היא עניין של טעם, וישנם אנשים שבטוח ימצאו סיבות רבות למה לא לאהוב את הסגנון של צ'ילי פפרס, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי הלהקה הזאת שינתה את היסטוריית הרוק, על ידי הכנסת הפאנק מטאל לתודעה הציבורית, ולליבו של המיינסטרים.

שינתה את היסטוריית הרוק כשהכניסה את הפאנק מטאל ללב המיינסטרים. קלינגהופר
 

אחרי חמש שנים בהן לא פעלה, צ'ילי פפרס חוזרת עם גיטריסט חדש-ישן בשם ג'וש קלינגהופר, עם רובין כמפיק, ועם אלבום חדש. I'm With You, צפוי לנחות במדפי החנויות ב-30 באוגוסט. 
על פי הבסיסט, מייקל "פלי" בלזארי, היצירתיות של הלהקה הגיעה לשיאים חדשים או כפי שצייץ בטוויטר שלו: "אנחנו נותנים את כל הלב, הנשמה והמעיים שלנו". הסינגל הראשון, שאמור לצאת ב-14 ביולי, ייקרא The Adventures of Rain Dance Maggie.

מעבר להתרגשות לקראת האלבום הקרב ובא, ההזדמנות שנקרית בדרכי המפיקים המובילים בארץ כנראה לא תחזור על עצמה בקרוב. כמה שבועות לפני שהאלבום יגיע אלינו, הלהקה אותה הספידו יותר מפעם אחת, מתכננת לצאת לסיבוב הופעות נרחב, שאמור לפצות על היעדרה הממושך. באוגוסט היא צפויה לנחות באסיה, ולהופיע בפעם הראשונה בתולדותיה בהונג קונג.

לכן אני מבקש לנצל את הבימה שניתנה לי על מנת לקרוא להבאתה לישראל, בשבילי ובשביל רבים וטובים שעדיין מאוכזבים מהפעם ההיא בה ביטלה את ביקורה.
תנו לי אפשרות להיזכר בילדות בלי להרגיש כמו הבחור המתואר בשיר הידוע של הלהקה: By The Way. "עומד בתור כדי לראות את ההופעה הלילה, ויש אור דולק, בוהק בכבדות. דרך אגב, ניסיתי להגיד שאהיה שם, מחכה ל..." 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אחת הלהקות אם לא ה...
גלעד 07.07.2011
 
 
2. ממש ככה...
איתי 08.07.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©