הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבלות עם צנון
 
הריאליטי החדש של ערוץ 10, "הדור הבא 24/7", הוא הכלאה בין "האח הגדול" לתוכנית שידוכים. אריאלה אביר מקווה שהמתמודדות רוצות להיחשף, לא להתאהב
מאת אריאלה אביר | 10.07.2011
 


>>>  
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


עולם כמנהגו נוהג. אחרי הבכי מגיע הצחוק, אחרי האביב מגיע הקיץ, ולאחר שמסתיימת תוכנית ריאליטי אחת, צצה חדשה כדי שלא נתנער, חלילה, מהניוון העמוק שפיתחנו כתוצאה מצפייה ממושכת בערוץ 20. כך, עוד בטרם הוכרזה הזוכה המאושרת בגמר "הישרדות", צצו להם פרומואים לתוכנית חדשה המבטיחים שהיא הדור הבא של תוכניות הריאליטי.
אם הייתי מדמה בימה זו לקבוצת תמיכה, הייתי אומרת ששמי אריאלה, ואני מכורה לריאליטי ישראלי. צורכת אותו כמו אוויר לנשימה, נהנית מכול רגע, ולא מתביישת בכך.

זו הסיבה שהסתקרנתי מאוד לדעת מה צופן בחובו דור העתיד של התוכניות שכולם אוהבים לשנוא. בפועל, נראה כי הוא נשען יותר מדי על הדורות שקדמו לו.
בחורים ובחורות סגורים בבית שמרושת בעשרות מצלמות למשך שלושה חודשים, כאשר מדי שבוע עף מתמודד אחד. אם עוד נותר אדם אחד במדינה שהאנלוגיה המתבקשת לא קפצה במוחו, ערוץ 10 אף הוסיף וציוות את טל ברמן ואביעד קיסוס על תקן ארז טל ואסי עזר. הלוואי שמישהו יודיע לקברניטי הערוץ שקיימים עוד ידוענים שיכולים ללבוש חליפה, להקריא מטלפרומפטר, ואולי אפילו להשתמש בטון מעט פחות שמח כאשר הם מכריזים על הבחורות המועמדות להדחה.

אך אל דאגה, התוכנית החדשה לא מתבססת על טהרת "האח הגדול" אלא מוסיפה לתערובת הנפיצה גם ככה, את הקונספט של "הרווק". כך נוצרה לה מוטציית שידוכים הזויה בפריים טיים של ערוץ 10. 14 בחורות יפהפיות, שחלקן בורכו גם במעט בינה, מתחרות על ליבו של האחד והיחיד, איתן אורבך, כאילו השנה 2004 מעולם לא חלפה לה. גם כאן יש צורך לתת את הכבוד הראוי למלהקים, שהצליחו למצוא בחור יותר משעמם מגיא גיאור.

אף אחת מהן לא אוהבת לרדוף אחרי בחורים. מתמודדות "הדור הבא 24/7"
 

הבעיה העיקרית היא שדווקא האלמנטים החשובים מאותן שתי השראות, לא הושאלו אלא בדיוק להיפך. "הדור הבא 24/7" מנסה בכל הכוח לבדל את עצמה מ"האח הגדול": חדר פסיכולוגית במקום חדר עם מצלמה שמקשיבה לסודות הכמוסים ביותר, השכמה לצלילי מארש החתונה, טלפונים ניידים שמשמשים לאינטרקציה בין המתמודדים, והדחות לא ברורות שדורשות מהמועמדות לצאת מהבית, ולשוב רק לאחר הטלת הפור.

אם עושים השוואה קלה ל"הרווק", מגלים שגיאור נאלץ להיפרד מדי שבוע מאחת המתמודדות, אך הוא לא התגורר איתן תחת אותה קורת גג. אורבך, לעומתו, נדרש להעמיד להדחה שתי בחורות, כאשר אחת  נשארת בסופו של דבר בבית. ייתכן שנמצא כאן הזוכה בתואר "הסיטואציה הכי מביכה בעולם".
וכמובן, איך אפשר שלא להתייחס לבחורות. אפשר כבר לנחש כי עד סיום העונה, השם היחיד שנזכור הוא אתי חזן, הטבריינית שתופסת את משבצת יוסי בובליל. כולנו מתוכנתים לחפש תמיד את הבחורה שלא יודעת להגיד "הום פרייז" כמו שצריך, כדי להרגיש יותר טוב עם עצמנו.

מלבדה יש 13 מתמודדות, נוירוטיות בדיוק במידה המתבקשת, שמתחרות ביניהן על תשומת ליבו של הצנון התורן.
השיחות שנערכות בבית מראות שאפשר לתמצת את סיפורי חייהן קורעי הלב לכך שכולן נראות טוב, למרות שפעם לא חשבו כך, אף אחת מהן לא אוהבת לרדוף אחרי בחורים, ורובן הגיעו לבית בגלל ייאוש מכך שלא ניתן למצוא בחור רציני בחיים הרגילים. כולי תקווה שלמרות שהן לא מודות בכך, כולן הגיעו לתוכנית על מנת לזכות ב-15 דקות של תהילה, ולא מתוך אמונה שימצאו במהלכה את הנפש התאומה שלהן.

רצון נואש לפרסום הוא לפחות סיבה מספיק טובה להשפלות שהן יעבירו זו את זו כדי להתבלט. אם מישהי נכנסה לבית מיואשת מהעובדה שהיא לא מוצאת אהבה בחוץ, ובטוחה בכך שתמצא את אהוב ליבה כשסביבה יש עוד אי אלו בחורות שמתחרות על אותו בחור, אז היא ללא ספק יותר נאיבית מאדם המאמין שיצליח למצוא בקלות חניה בתל אביב ביום שישי בערב.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©